halı silmek için

tugba59

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
143
1
kızlar selam.
ya annemin halıların silicez ama neyle silsek acaba.bazı arkadaşlar kirçöz falan demişler ama ..ben normalde beyaz sabun ve yumuşatıcıyla siliyodum..sildikten sonrada makinaylasuyunu çektiricem..bana bu konuda fikirllerinizi verirseniz çok sevinirim..

kızlar peki arap sabunuyla nasıl siliyosunuz ..kısaca bi tarif edersiniz..bide bez ne tür kullanıyosunuz..

canım ben bir kovanın yarısına kadar sıcak su koyuyorum daha sonra şöyle avucun içiyle bir arap sabunu koyup elimle bolca köpürtüyorum lifle siliyorum ben sonrada mutlaka soğuk duru suyla duruluyorum mükemmel ötesi bir şey oluyor sonra karşısına geçip:nazar: bakıyorum .........

çok saolun kızlar..normalde çalıştığım için 1 yaşındaki kızıma annem bakıyor.kadın zaten yeterince yoruluyor haftaiçi..bari kadın temizlik yaparak yorulmasın die evini temizlicem yarın ondan soruyorum bende ...yarın sölediğiniz şekilde denicem bakalım..

benım halılarım acık renk kırını cok bellı edıyo bende arap sabununu denıycem

canım ben bir kovanın yarısına kadar sıcak su koyuyorum daha sonra şöyle avucun içiyle bir arap sabunu koyup elimle bolca köpürtüyorum lifle siliyorum ben sonrada mutlaka soğuk duru suyla duruluyorum mükemmel ötesi bir şey oluyor sonra karşısına geçip:nazar: bakıyorum .........

kaydirigubbakcemile5 aynı işlem ve çok memnunum. tek fark ben sıvı arap sabunu kullanıyorumbuyrunnnnnnnnn

kaydirigubbakcemile5 aynı işlem ve çok memnunum. tek fark ben sıvı arap sabunu kullanıyorumbuyrunnnnnnnnn

sıvı arap sabununa hiç denk gelmedim bilmiyorumkismile ama etkisi aynıdır muhtemelen olumunekankayizsmile tuğba arkadaşımız sonucu yazmamış memnun kalmadı arap sabunundan galiba:eek:lmaz:

yo yok fazla giremiyorum da nete..çok saolun kızlar baya yoruldum ama değdi gerçekten..
hatta durulama suyuna birazda yumuşatıcıdan koydum hem mis gibi koktu hemde yumuşacık yaptı halıları

X