Mutfak Püf Noktaları Mantar dondurucuya koyulur mu ?

melek06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
767
0
kızlar merhabalar.çalıştığım için alışveriş için çok vaktim olmuyor.o nedenle genelde alışverişe gittiğimde biraz fazla alıp dondurucuya atıyorum.yalnız mantar konusunda bi fikrim yok.Mantar dondurucuya koyulur mu ? koyuluyorsa pişirmek için geri alındığında tadı nasıl olur. ayrnı tazeliği ile kalır mı? birde dilimleyip mi koyulur tüm olarak mı? aranızda bu tür birşeyi deneyen varsa lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

kızlar merhabalar.çalıştığım için alışveriş için çok vaktim olmuyor.o nedenle genelde alışverişe gittiğimde biraz fazla alıp dondurucuya atıyorum.yalnız mantar konusunda bi fikrim yok.Mantar dondurucuya koyulur mu ? koyuluyorsa pişirmek için geri alındığında tadı nasıl olur. ayrnı tazeliği ile kalır mı? birde dilimleyip mi koyulur tüm olarak mı? aranızda bu tür birşeyi deneyen varsa lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

şimdiye kadar hiç koymadım ama buzluktan çıkınca sulanır mantar,tadının bozulacağına eminim

Mantar zaten dikkatli tüketilmesi gereken zehirlenmelere yol açabilecek bir gıda.
Aldığımda bile taze ve diri olmasına dikkat ederim.
O nedenle taze tüketilmesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Mantar çok çabuk bozulur ve zehirleme ihtimal i çok fazladır...
Bence koymamakta yarar var...

mantarı uzun bi süre saklamak istiyorsanız ki ben yapıyorum devamlı mantarı bol limonlu suda bütün olarak yada doğrayarak farketmez haşlayın sonra kavonozlara koyup haşladığınız sudan içine koyup ağzını iyice sıkıp şişeleri ters cevirip soğuyana kadar tutun sonra dolopta muhafaza edebilirsin

mantarı dondurucuya işlemden gecirmeden koyarsanız cıktıgında erir işlemden gecirip koyarsanız hazır konserve gibi olur

ben bi keresinde mantarları haşlayıp dondurucuya koydum.kullanmak için çıkardığımda mantarlar çok kötü durumdaydı. rengi kapkara olmuştu ve sulanmıştı. kısaca iğrenç olmuştu. :sinifsinif: kimseye koymasını tavsiye etmiyorum. :eek:lmaz: mantarı taze tüketmek lazım.

Ben mantarı koyuyorum dondurucuya ama sadece çorbada kullanmak için
yıkayıp dograyıp koyuyorum çokta güzel oluyor rengıde hiççç degişmiyor.

Canım ben koydum dondurucuya ama hiç güzel olmadı.Elime geçen her sebzeyi buzluğa atan biriyim ama mantarlar ziyan oldu,sulandı karardı..Tavsiye etmem yani..

ben doğrayıp limonlu suda bekletip koyuyorum buzluğa doğradıktan sonra
bişey de olmadı şimdiye kadar
olacağı fikri aklıma bile gelmemişti

X