Bebek Beslenmesi 4. Aydan İtibaren Hangi EK BESİNLER Verilebilir?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Kızlar çok sağolun ya :1yes2: :1yes2: :çiçek: inşallah doyar minoşum... yine aklınıza bişeyler geldikçe yazarsanız sevinirim...

taze ve tecrübeli :)) bi anne olarak sana benim dr.umun tavsiyelerini aynen yazıyorum.ben de 4,5 aylıkken az kilo almaya başladığı için başlamıştım ek besinlere.şu an oğlum neredeyse 1 yaşına girecek hala emziriyorum çünkü ek besinlere geçmeme rağmen aslaaa biberon vermedim.
ilk olarak elma ve armut püreleri verdim.cam rendede püre yaptım.ayrı ayrı ama çok önemli herşeyin tadını ayrı almalı!alışınca karıştırabilirsin.
sonrasında şeftali püresi .

sebzelerde de patates+havuç+kabak çok az z.yağı ile pişirip,çatalla iyice ezdim.(çok önerilmiyo ama ben azcık tuz koydum)blender önermedi dr.daha sonra zorlanırmışım.pütürlü yemeye alışmalıymış.

sonra yoğurt,önce babymix verdim,sonra kendim yaptım bi süre ,şimdi de biz ne yoğurt yersek ondan yiyo.

KESİNLİKLE YUMURTA BEYAZI,İNEK SÜTÜ,BAL,PATLICAN,BAKLA YOOOK!!! 1 YAŞINA KADAR...
4 aylıkken verebileceklerin bunlar,bi de milupa mamaları var.onlardan da verebilirisn.üzerinde yazıyo zaten 4 aylıktan itibaren verebileceğin çok güzel sebze,meyve ve pirinç mamaları var.tavsiye ederim.

ayrıca bir diğer tavsiyem mutlaka kaşıkla besle,bibereona alıştırma ve bol bol emzir.doymasa da her damla sütün onun için inanılmaz önemli unutma!!!
diğer aylar için de daha sonra yazarım ihtiyacın olursa:)

sevgiler,

Fantomalt adlı mama hakkında bilgisi olan var mı?...ve de kullanan?

benim sutte bitti hatta bebegim artik meme ammiyor bile,ben hazir biberon mamasi veriyorum anne sutu yerini tutuyor,bence ek besinlere 6. aydan itibaren baslamalisin

mercimek,kuru fasulye,nohut dışındaki diğer yiyeceklerden püre halinde verebilirsin bence...

X