31.haftada plesenta bebeğin önünde...

zeynepb

2 mayıs hedef 68
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2009
9.109
28
37
arkadaslar merhaba. su an 31.haftanın ıcındeyım. bebegımde ultrasona gore 32.haftanın ıcınde goruluyor. en son salı gunu kontrole gıttım. bebegım dogum pozısyonunu almıs ama eşi kafasının onune dogruymus. normal dogumda problem cıkarıcak sekılde yanı. doktor hıc kanaman oldumu dedı hayır dedım bende. kanaman olursa hemen gelıyosun dedı. bu sekılde normal dogum olmaz kendını sezeryana hazırla dedı. duzelırmı sonra dedım,32-33 ten sonra duzelmesı zor duzelmesı ıcın bebegın donmesı gerek o zamanda dogum pozısyonundan cıkar bı anlamı olmaz yıne dedı... sımdı bu sekılde ben normal dogum yapamıcam sanırım... dogum sancıların baslamadan 37-38 gıbı alırız sancılar kasılmalar kanama rıskını arttırıcaktır dedı bıde... acıkcası endıselenedım. zamanından once kanamam olmaz dıye umuyorum. egılıp kalkmam ve agır ısler yapmamı yasakladı. ıcınızde bu durumu yasayan warmı? duzelıp normale donme ıhtımalı yokmu? bı kanama durumunda acılen alınıcakmı yanı bebegım daha cok kucuk halbukı mafoldumben

Canım evet doktorun çok haklı.Büyük ihtimalle normal doğum yapamazsın.Hareketlerine çok dikkat et.Kanama olursa Allah korusun doğuma almak zorunda kalabilirler seni.Yengemin bir komşusu oğlunu bu şekilde dünyaya getirdi.Eş bebekten önde olduğu için kanaması başlıyor ve hemen sezeryana alıyorlar.Kadın o günleri anlatırken gözleri doluyor.Artık çok dikkat et.Sezeryana hazırlıklı ol.Mümkünse evde iş falanda yapma...Rabbim sağlıcakla kurtarsın canım...

korma tatlim cogu gitmis zaten, bir arkadasiminda aynen boyleydi en basindan sonuna kadar, hic kanamasi olmadi Masallah. sadece sezeryan oldu ama o zaten normal dogum istemiyordu:))
agir isler yapma, eve yardima gelsin biri. zaten cok az kalmis hic uzulme arkadasiminda 38. haftada alindi. turp gb kizi Masallah.

haa bir de doktor demistir sanirim bu durumda cinsel iliski doguma kadar kesinlikle yasak. gerisi sadece agir is yapmamak tum gun ayakta kalmamak, inan uzulcek bir durum yok sadece dikkat etmen lazim bebisine vaktinde sapasaglam kavusman dilegiyle.

cok sagolun kızlar. ewet doktor cınsellıgı yasakladı ama gozumde bıle degıl zaten bız durdurmustuk uzun zamandır. yeterkı kanamam olmadan 36-37 haftaları gorebılıyım. egılıp kalkmamaya cok ayakta durmamaya ve agır ıs yapmamaya calısıyorum. ınsallah kazasız belasız atlatırım. ıcımı rahatlattınız gercekten cok sagolun :ecrin_bebek:

Zeynepçim canım benim...Benim bu durumdan haberim yoktu. Okuyunca şaşırdım. Bebeğin sağlıklı çok şükür varsın sezeryan olsun boş ver. Sen bilinçli birisin dikkat ediyorsun zaten. Aklına kötü şeyler getirme. Bak arkadaşlar da olumlu şeyler yazmışlar...Çok öptüm canım seni...

Zeynepçim canım benim...Benim bu durumdan haberim yoktu. Okuyunca şaşırdım. Bebeğin sağlıklı çok şükür varsın sezeryan olsun boş ver. Sen bilinçli birisin dikkat ediyorsun zaten. Aklına kötü şeyler getirme. Bak arkadaşlar da olumlu şeyler yazmışlar...Çok öptüm canım seni...

sagol havvacım ya... sezeryandan gectım artık ta zamansız bı kanama yasamam ınsallah su an tek endısem bu. dıkkat edıyorum elımden geldıgınce... hepımız kazasız belasız atlatırız da saglıkla dunyaya getırırız ınsallah bebeklerımızı. bende senı ve esra bebişi optummm opuyorumnanaktan

canim benim yaa neyse hayirlisi olsun diyelim! hem artik sezeryanda eskisi gibi korkulacak birsey yok! Sen sag salim alda bebisini kucagina! seninle aramizda fazla yok! kontrole felan gidersen muhakkak durumdan bizleri haberdar et!

ben 25 haftalığım benimde baştan beri plasente bebeğin önünde ama hiç böyle risklerden bahsetmedi dr.
plasentanın doğuma kadar yukarı çıkma ihtimali de çok azmış.ben n ormal doğum istiyordum ama şimdi mecburen sezaryan.çok üzüldüm yazdıklarına

canim benim yaa neyse hayirlisi olsun diyelim! hem artik sezeryanda eskisi gibi korkulacak birsey yok! Sen sag salim alda bebisini kucagina! seninle aramizda fazla yok! kontrole felan gidersen muhakkak durumdan bizleri haberdar et!
ederım canım tabıkı etmem mı :emir_bebek:

ben 25 haftalığım benimde baştan beri plasente bebeğin önünde ama hiç böyle risklerden bahsetmedi dr.
plasentanın doğuma kadar yukarı çıkma ihtimali de çok azmış.ben n ormal doğum istiyordum ama şimdi mecburen sezaryan.çok üzüldüm yazdıklarına
ılerıkı haftalarda erken dogum rıskı yaratabılıyomus benım ılk aylarımda kanamalı gecmıstı bu yuzden sımdı bıraz daha uzerınde duruyo doktor... ınsallah sapasaglım kucagımıza alırız....

allah bebeklerinizi korusun sizide korusun allah bebeklerinize uzun ömürler sağlıklı huzurlu bereketli ömürler versin allah bebeklerinizi meleklerle sizide korusun eşinizide korusun allah yardımcıları olsun bebeklerinizinde olsun eşinizinde olsun meleklerle allah bebeklerinizi ailenizi eşinizi bütün kötülüklerden nazarlardan belalardan kötü şeylerden cinden ruhlardan cinlerden şeytandan şeytanlardan ruhlardan ruhdan korusun allah kolay doğumlar versin allahla melekler sizinde başucunuzda olsun bebeklerinizinde eşlerinizde vede ailenizinde

tesekkur ederım ıyı dıleklerınız ıcın...

zeynepcim çok dikkat et kendine bırak işleri eşin yapsın sezeryanda korkulcak bişey değil yeterki bebeğin zamanında gelsin

ılerıkı haftalarda erken dogum rıskı yaratabılıyomus benım ılk aylarımda kanamalı gecmıstı bu yuzden sımdı bıraz daha uzerınde duruyo doktor... ınsallah sapasaglım kucagımıza alırız....

benim de başlarda sadce bir kez kanamam oldu.şimdi 26 haftanın içindeyiz.8 yıllık evliyim 3 defa düşüğüm var.açıkcası korktum şimdi.dr.umda hiçbişey söylemedi.dediğin gibi canım umarım sağ salim alırız kucağımıza dualrımdasın ama endişelendim gerçekten.

zeynepcim çok dikkat et kendine bırak işleri eşin yapsın sezeryanda korkulcak bişey değil yeterki bebeğin zamanında gelsin
ev ıslerının cogunu esıme devrettım zaten bakalım hayırlısı zamanında gelsınde warsın sezeryan olayım o onemlı degıl artık ınan :ecrin_bebek:

benim de başlarda sadce bir kez kanamam oldu.şimdi 26 haftanın içindeyiz.8 yıllık evliyim 3 defa düşüğüm var.açıkcası korktum şimdi.dr.umda hiçbişey söylemedi.dediğin gibi canım umarım sağ salim alırız kucağımıza dualrımdasın ama endişelendim gerçekten.

doktorun herhangı bı rısk gordugu zaman senı uyarır zaten sen yınede agır ıslerden sakın kendını. zaten hamıle oldugun ıcın sakınyosundur ıstemez. saglıkla kucagımıza alalım ıns hepımız mınıklerımızı ıyı dıleklerın ıcın cok sagol :CüvCüv:

ben de 23. haftadayım. plesantam benim de aşağıda. 24. haftadan sonra da zaten yukarı çıkması zormuş. kanamam olmadı ama çok korkuyorum. işim 1.5 saat uzakta. off yaa Allah yardımcımız olsun. ama inanıyorumki hepimiz alacağız meleklerimizi kucağımıza...

ben de 23. haftadayım. plesantam benim de aşağıda. 24. haftadan sonra da zaten yukarı çıkması zormuş. kanamam olmadı ama çok korkuyorum. işim 1.5 saat uzakta. off yaa Allah yardımcımız olsun. ama inanıyorumki hepimiz alacağız meleklerimizi kucağımıza...

ınsallah hep beraber dıkkat et sen yınede kendıne vereliniortak

Zeynep hanımın bu yaşadıklarından sonra avatarındaki bebeğiyle birlikte fotografını görünce gözlerim doldu gerçekten. Anladığım kadarıyla zor günleri atlatmış ve sağ salim bebeğine kavuşmuş :)
Ben yolun daha yarısındayım, geçen ay doktorum bana da plasenta previa teşhisi koymuştu. Yani plasentanın bebekla rahimin arasına girmesi durumu. Çok dikkat et hareket etme fazla demişti. Sözünü çok dinleyemedim açıkcası. Ama geçen Cuma çok şiddetli ağrılarım yüzünden gece hastaneye gittik.
Meğer sadece gaz sancısıymış beni yerimden zıplatan. Sonra ultrason muaynesinde güzel haberi verdi bana. Plasenta yukarı çıkmaya başlamış.

Oturma şansın oladuğunda sakın ayakta durma, uzanabileceğin zaman da sakın oturarak zamanını harcama dediler :)
Herkese hayırlı ve kolay doğumlar dilerim! Benim daha 4 ayım var :)

Zeynep hanımın bu yaşadıklarından sonra avatarındaki bebeğiyle birlikte fotografını görünce gözlerim doldu gerçekten. Anladığım kadarıyla zor günleri atlatmış ve sağ salim bebeğine kavuşmuş :)
Ben yolun daha yarısındayım, geçen ay doktorum bana da plasenta previa teşhisi koymuştu. Yani plasentanın bebekla rahimin arasına girmesi durumu. Çok dikkat et hareket etme fazla demişti. Sözünü çok dinleyemedim açıkcası. Ama geçen Cuma çok şiddetli ağrılarım yüzünden gece hastaneye gittik.
Meğer sadece gaz sancısıymış beni yerimden zıplatan. Sonra ultrason muaynesinde güzel haberi verdi bana. Plasenta yukarı çıkmaya başlamış.

Oturma şansın oladuğunda sakın ayakta durma, uzanabileceğin zaman da sakın oturarak zamanını harcama dediler :)
Herkese hayırlı ve kolay doğumlar dilerim! Benim daha 4 ayım var :)

merhaba oncelıkle gecmıs olsun. benım plesentam da 34.haftada yukarı cıktı ama bu seferde kasılmalarım basladı erken dogum rıskım wardı ve 37+4 e kadar zor tuttuk ıcerde zıllıyı. sezeryanla dunyaya getırdım bebegımı.
plesenta ıcın dıyebılecegım dıkkat etmen. dedıklerı dogru mumkun oldugunca uzan dınlen kendını yormamaya calıs. ınsallah sende sagsaglım kavusucaksın bebegıne. zaman hızlı gecıyor hamılelıgının tadını cıkart sımart kendını :CüvCüv:

merhaba oncelıkle gecmıs olsun. benım plesentam da 34.haftada yukarı cıktı ama bu seferde kasılmalarım basladı erken dogum rıskım wardı ve 37+4 e kadar zor tuttuk ıcerde zıllıyı. sezeryanla dunyaya getırdım bebegımı.
plesenta ıcın dıyebılecegım dıkkat etmen. dedıklerı dogru mumkun oldugunca uzan dınlen kendını yormamaya calıs. ınsallah sende sagsaglım kavusucaksın bebegıne. zaman hızlı gecıyor hamılelıgının tadını cıkart sımart kendını :CüvCüv:

Hayırlısıyla kavuşmuşsunuz neyseki :) Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, size ve bebeğinize sağlıklı ve huzurlu günler dilerim :)

Şımarma konusuna gelince, bu günden tezi yok nazlı biri olacağım :) vereliniortak

Hayırlısıyla kavuşmuşsunuz neyseki :) Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, size ve bebeğinize sağlıklı ve huzurlu günler dilerim :)

Şımarma konusuna gelince, bu günden tezi yok nazlı biri olacağım :) vereliniortak

kaydirigubbakcemile5

X