Doğuma Hazırlık sudem ismnin anlamı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ceysel

Guru
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
214
6
arkadaşlar kızıma sudem ismini takmak istiyorum kulağıma hoş geliyor.Ancak netten anlamına baktığımda sürülmüş ezilmiş anlamında yazıyorlar.Sadece bir sitede cennet kapılarından birinin anahtarı olduğu yazıyor.Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim

Canım şunu belirtmek isterim ki internette yazan çoğu ismin anlamı uydurulmuştur.
Sudem'in cennet kapılarından birinin anahtarı veya peygamber efendimizin cennette en sevdiği ağacın ismi olmadığına 100% emin olabilirsin.
Ben de Sudem'in anlamını bilmiyorum, fakat 'sude' kelimesinden geliyorsa 'ezilmiş, dövülmüş' anlamını taşıyor.

saoğlun arkadaşlar ama bu kadar anlamı kötü olan biri ismi kimse takarmıydı çocuğuna acaba

benim yiğenimin adı sudem ve anlamı cennetin anahtarı demek ben bir hocadan duymuştum bunu onun için koymuştum hemde

bende sudem koymak istiyorm ama o sürülmüs ezilmis anlamı kafamı karıstırıyor emin olsam cennet kapısına koyarım kızım olursa ama yardımmmmmmmmmmmmmmmm

bende sudem koymak istiyorm ama o sürülmüs ezilmis anlamı kafamı karıstırıyor emin olsam cennet kapısına koyarım kızım olursa ama yardımmmmmmmmmmmmmmmm

aynı şekilde doğumumuza da az kaldı gerçekten ehil kişilerden gerçek anlamını bilen veya duyan varsa yazarsa çok sevinecez

Merhaba
sudem ismini sormuşsunuz ve bi arkadaş ezilmiş gbi bişey yazmış
kesinlikle yanlış biliyo
benim kızımın adı sudem 2 yaşında şuan ve anlamı cennetin 7 anahtarından birinin ismi ve hiç unutmuyorum burada çok muhterem bir hoca var imamlık yapıyor kızımın mevlüdünde ismini koymuştu o demişti sude koymadığınıza sevindim sudemin anlamı çok güzel ismi gibi bir ömrü olsun demişti bende anlamını söyledim bu şekilde dimi demiştim oda aynen söyledi yani rahatlıkla koyabilirsiniz yardımcı olabilmişimdir inşallah

Sudem kulaga güzel geliyor,
Sude isminin benimsenmis hali.
Ama bende anlam olarak `dövulmus, ezilmis' diye duymustum.

koyma arkadaşım ,sürülmüş,ezilmiş,tarla anlamı varmış.kızıma isim ararken eşim düşünmüştü.ama anlaı çok önemli .boşver.SUEDA koy bence:)))

hayır hayır yanılıyorsunuz benim adım sudem ve de ismimin anlamı ezilmiş vss deil cennet kapısının 7 anhtarından biri

evet 3-4 sitede sürülmüş, üzülmez falan yazıyor. anlamı aslında pek hoş gelmedi ama olabilir. aşırı kötü bir isim değil.

X