Doğum günün kutlu olsun

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62

Sevgili Kızım;
Bugün senin doğum günün.Seninle birlikte dolu dolu tam 12 yıl geçirmişiz.Doğduğun gün aslında bir de ölüm tehlikesi atlatmıştın ki bana hiç belli etmeseler de ben hissetmiştim.
Arkamdaki yataktaydın ve benim seni görmem mümkün değildi.Deden ve eşi S... ablam gelmişti ziyaretimize.
Hemşirenin "aspirasyon çabuk" sözü beni telaşlandırmıştı.Ortada bir gariplik vardı.Bir şey yok diyen deden ve hemşirelerin peşisıra giden S.... abla.
Dedene inanmadım tabii ki...
Ve yıllar sonra seni her gördüğünde mosmor olup nefes alamadığını anlatan bir deden var şimdi.
ıyi ki sana bir şey olmamış.ıyi ki Allahım seni bize bağışlamış.Sen benim eksik kalmış bir yanımı tamamladın sanki.Kız annesi olmak farklı bir duygu.Sanki ben sende bir daha büyüyorum.Sanki ben sende beni yaşıyorum.Hayatımıza kattığın duyguları anlatamam yaşamak lazım.
Seninle mutluluğum tamamlandı.Bir gülüşün ,bütün tasamı yok ederdi.Hala da öyle...
Ama şu sıralar senin için de zor olsa gerek.Olmadık anlarda sinirleniyorsun.Sesin yükseliyor.Sinirlenmekte haklısın.Küçük S.....seni öylesine kızdırıyor ki....
Ama yine de duyma onu...Ben eski E....'mı özledim.Sakin,hayata olumlu bakan,mutlu,anlayışlı,benim moral kaynağım olan E...'.yı özledim.Bu günler de geçecek biliyorum.Şu an senin de sıkıntıların var.Geçiş dönemi yaşıyorsun.Ara sıra da olsa mutsuzluk hissetmen bundandır biliyorum.
Ne genç kızsın,ne de çocuk..
Artık sen de ne olduğunu anlamak istiyorsun.Kötüdür bu dönemler bilirim....Benim hep ağlayarak geçmişti..,
Sen bana kıyasla daha da iyi durumdasın.
Dün okul toplantına gittim.Öğretmenlerinin hakkında söyledikleri beni gururlandırdı.
Ağabeyilerin için de hep iyi şeyler duymuştum aslında.
Sen de inşallah onlar gibi okuyup kendine ve insanlara faydalı bir birey olursun.Senden tek istediğim bu.
Nice mutlu yıllara canım kızım.
Hayatın hep mutlu geçsin.Gülen yüzün hiç solmasın.Kişiliğin şu an biraz fevri olsa da ,düşünce tarzın çok güzel.Bu yolun seni başarıya taşıyacağına inanıyorum..
Anneyim işte yaşadıklarımdan senin yararlanmanı istiyorum...
Bu hayat senin hayatın.Doğru bildiğinen asla taviz verme.Hayatta yalnızca kendisi konuşup,karşısındakini dinlemeyen insanlarla asla tartışmaya girme...Fikirlerin uyuşmuyorsa o kişinin yanında da olma..
ınsanlara saygı göster ki,saygı göresin.Vermeden alınmaz çünkü.
Benden şimdilik bu kadar.Bir sonraki mektupta buluşmak üzere,günün kutlu ve mutlu olsun.
ıyi ki varsın hayatımda......

Son düzenleme:
X