20'lik dişlerimle ilgili küçük bir sorum var.

tozlutarihkokusu

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
1.512
484
Merhaba;
İki gün sonra sol alt 20'lik dişimi çektireceğim. Dr. yarıp alacağını söyledi. Sanırım dikişli olacak.
Bir süre sonra sol üsttekini de aldırmak istiyorum. Onu da aldırabilmem için aradan ne kadar zaman geçmesi gerekiyor?
Cevaplarsanız çok sevinirim.

merhaba,
konu hakkında uzman değilim. nacizane fikrimi söyleyeceğim. benim alt iki 20liklerimin arasında 5 gün var. ama son olduğum ameliyatı once olmus olsaydım kesinlikle dişlerime elletmezdim. o agrıyla omur boyu yasardım vallahı. gozunu korkutmak ıstemem ama senı cok rahatsız etmıyorsa ve rontgenınde dığer dıslerıne baskı yapmadıgını gozlemlıyorsa hekımın aldırmanı tavsıye etmem. inşallah agrısız acısız günler yaşarsın. geçmiş olsun şimdiden...

ayrıca yarılarak alındığı için dikiş atılıyor. benimkilerde 3'er tane dikiş var.

Son düzenleme:
merhaba...ben diş teknikeriyim aynı zaman bir hastanenin diş bölümünde çalışıyorum...
20lik dişlerimin 3ünü ameliyatla aldırdım...4.süde alınmayı bekliyor en kısa zamanda...
benimkiler gömülüydü, çıkamıyordu ve ön dişlerime baskı yapıyordu...
sadece ilk ameliyatım zor geçti ama ameliyat sırasında herhangi bi ağrı sızı duymuyorsun...sonrasında da sürekli buz kompres yapman lazım...yüzünde biraz şişlik olacak...ilk gece biraz ağrıyor ama onu da dr.un yazdığı ağrı kesiciyle atlatıyorsun...
adı üstünde ameliyat ama korkacak birşey yok emin ol...benimkiler çok rahat geçti...
tabii bu konuda işinin ehli birine gitmeni tavsiye ederim...
nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama ben istanbulda yaşıyorum çapa diş hekimliği fakültesinde bir prof.a gitmiştim...
o olmuyorsa bile kesinlikle bi cerrah olmalı...bazen diş hekimleri de bu işe girmeye kalkıyor...

ohooo ben mesaj tarihine yeni baktım...seneler geçmiş hahahahahaha :)))))))))))))))))))
bide bilmiş bilmiş cevap veriyorum :)))))))))))))))))))))

Son düzenleme:
uf ya aldıralı tam 2 bucuk gün oldu agrıdan gebericem agrı kesicilerle zor ayakta duruyorum. benim 20lik yarı gömülüydü. arada apse yapıp suratımı iki katına çıkarıyordu. ama bu ameliyat ağrısı hiç tahmin ettiğim gibi olmadı. iki gündür ağrıdan duramıyorum. :26:

X