pgt bilgisi olanlar yardım lütfen

cicek8182

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2009
6.883
6

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.benim hikayemde şöyle:3 tane kürtajım var.son bebeğin sebebi ise kromozom bozukluğu.genetiğimizde bi problem yok ama tüp bebk ve pgt tavsiye edildi.nasıl yaıldığı hakkında araştırma yaptım ama bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi.genetik sorunu olmayınca da ilaç tevasi oluyomu.ne kadar sürüyo.sperm analizi yaptırmadık.pgt için gerek var mı.yardımcı olabilirmisiniz.

canım tüp bebek işlemleri yapıldıktan sonra yani senden yumurta toplanıp eşinden de sperm alındıktan sonra embriyolar oluşturuluyor........ oluşan bu embriyolardan hücre alınıp genetik test yapılmak üzere gönderiliyor.......... sağlıklı olanlar transfer ediliyor......... ama zaten sizde genetik sorun yoksa inşallah sağlıklı çıkma oranı daha yüksek........ ilaç tedavisinin genetikle ilgisi yok.........o tüp bebek tedavisi aşaması canım......... ama ilaçsız tüp bebekte varmış.......... onu hangi durumlarda uyguluyorlar onu bilmiyorum

canım tüp bebek işlemleri yapıldıktan sonra yani senden yumurta toplanıp eşinden de sperm alındıktan sonra embriyolar oluşturuluyor........ oluşan bu embriyolardan hücre alınıp genetik test yapılmak üzere gönderiliyor.......... sağlıklı olanlar transfer ediliyor......... ama zaten sizde genetik sorun yoksa inşallah sağlıklı çıkma oranı daha yüksek........ ilaç tedavisinin genetikle ilgisi yok.........o tüp bebek tedavisi aşaması canım......... ama ilaçsız tüp bebekte varmış.......... onu hangi durumlarda uyguluyorlar onu bilmiyorum

kimse cvp vermicek sandım.çok saol canım.ben ilk defa yaptırcağım için ilk önce çok umutluydum.bi sürü denemede başarısız olanları okudum.kendimi çok kötü hissediyorum.bu hafta ön görüşmeye gideces.ben adanada yaptırcam.tüp bebek için verilen ilaçlar ne tarz ilaçlar.horman ilacı mı.

canım kromozon bozukluğu varsa kesinlikle pgt yaptır. bazı merkezler amniyosentezle bakalım falan diyormuş çok sıkıntılı bir süreç genetikçiyle görüşmende fayda var. malum tüp bebek merkezleri para için her şeyi yaparlar. o sebeple ben ankarada yaptırdım karda kışta ankara yollarına düştüm. ufuk üniversitesi genetik anabilimdalında bolkan baltacı var prof ve çok ilgili bu konuda çok güveniyorlar. trabzonda soktorlar tavsiye etti gittim görüştüm bence ara adamla görüş pek paracı değil gibi durdu .

çok teşekkür ederim canım ama eşimin işinden dolayı ankara zor görünüo yakın die adany tercih ettik.başarıısz mı oluruz acaba.dediğim gibi bizim genetik temiz ama 3. bebeğin kalbi durmuştu.düşük materyalini genetik analize gönderdik.trizomi 13 çıktı.yani 13 .kromozomu problemliymiş.önceki 2 düşük sebebi bilinmiyor.keşke ilkinde gönderseydik.ama tecrübesizdik.şimdi neler öğrendik.şanszımız ne kadar bilmiorum ama burda çok fazla desteğe ihtiyecım var :KK43: anne babanın genetiği temiz olsa bile birleşmede böle sorunlar olabiliomuş ilginize teşekkür ederim.fadele seniin sorunun nedir canım

çok teşekkür ederim canım allah herkesin gönlüne göre versin.pgt yi kesin yaptırcaz.bi tek sperm analizi yaptırmadık.tüp+pgt için yaptırmamız gerekio mu.iğneler kaç gün kullanılacak.çok soru soruyprum ama kusura bakamayın lütfen.

X