Dikkat!!! Anne sütünü kesinlikle attıran yiyecek...

sedaesila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
194
4
arkadaşlar 7 aylık bebeğim var annemle 4 aya yakın beraber kaldık hep sütüm oldu çok şükür ben annemin yaptığı lezzetli yiyeceklere bağlıyordum ta ki annemle uzun süre görüşmeyene dek.her zaman menümde mutlaka bulgur pilavı ya da kısır hazırlardı annem ne zaman gitti sütüm azaldı diyordum kendi kendime annemin yemekleri iyi geliyordu...derken 3-4 gündür yine annem yanımda çok şükür bugün kısır partisi yaptık hihoyyyt kızlar memelerim taş gibi oldu meme uçlarım doluluktan yamuldu akannehirakannehirakannehir saat 17.00 da yedik 2 saat sonra esila yı emzirmeme rağmen oldu.yani ne yapın edin bulgur yiyin bizzat denedim resmen memelerim şişti arkadaşlar:1shok:..sütüm nasıl fışkırdı anlatamam kesin çözüm işte budur mucize BULGUR...

sağol canım bildiğimiz iyi oldu inşallah bende faydasını görürüm sütüm bol olsun istiyorum inşallah olur

Çok teşekkürler.ıhtiyacım vardı bu bilgiye.Kısıra bayılırım hemen yapıp yiyorum.

irmikte işe yarıyor kızlar.benim ilk iki ay neredeyse hiç sütüm yoktu.bol bol emzirmek bulgur ve irmik çok işe yarıyor.ısırgan otu ,cemen otu da bu listeye dahil edebileceklerim.

ya kızlar iyi hoş diyorsunuzda sizin bebişlerde gaz sorunu yokmu hiç?
ben bulgur yersem kızım gazdan çatlar kesin.
bu söylenilenler hep gaz yapan şeyler.
valla benim kızım bunları yemememe rağmen gazlı birde yersem ne olur acaba
ama irmik gaz yapmaz sanırım.irmik helvası yapıp denicem bugün.
benimde ihtiyacım var süt artmasına.
4 aylık oldu kızım.2 haftadır sanki sütüm azaldı.
korkuyorum biter diye:KK43:(

bende yoğurt çikolata bile gaz yapıyor.anlamadım gittiii:bbo:

Evet kesinlikle bulgur çok sut yapiyor. gecen bi misafirlikte kisir yaptilar 3 kase yedim
o gun oglum bayram etti. sut urunleri peynir, yogurt çok sut yapiyor ,rezene çayi da çok yapiyor hem gazli ise bebeginiz rahatlatir.
birde gazli yiceklere kimyon katarsan gazi azaltirmis diye okudum bir topikte

ya kızlar iyi hoş diyorsunuzda sizin bebişlerde gaz sorunu yokmu hiç?
ben bulgur yersem kızım gazdan çatlar kesin.
bu söylenilenler hep gaz yapan şeyler.
valla benim kızım bunları yemememe rağmen gazlı birde yersem ne olur acaba
ama irmik gaz yapmaz sanırım.irmik helvası yapıp denicem bugün.
benimde ihtiyacım var süt artmasına.
4 aylık oldu kızım.2 haftadır sanki sütüm azaldı.
korkuyorum biter diye:KK43:(

bende yoğurt çikolata bile gaz yapıyor.anlamadım gittiii:bbo:

canımcım sana bi haberim var kızımda hala gaz sorunu yasıyorum tam bitti derken ek gıdalara gecince hortladı diş sancısıyla da birleşince sorma gitsin gariptir ama bulgur gaz yapmadı dene bence ben denedim bir de herkese aynı şeyler gaz yapacak diye bir şey yok denemen lazım mesela evet soğan sürt attırıyor ama benim kız delirmişti ben soğan yiyince lülülülülülü

kızlar kuru dut hem kılo yapmıyo hemde deli gibi süt yapıyo bılgınız olsun hergun kucuk bı kase yetıyo ve cok lezzetlı

Dikkat et süt kanallarin tikanmasin, benimde ilk baslarda felaket cok sütüm vardi, resmen bez koyuyordum sütyenlerimin icine, onlar bile islaniyordu, en sonunda sol gögüsümde bi kanal tikandi, cok kötü bisey gercekteen, grip zannettim kendimi, atesim falan cikmisti cünkü... fakat gögüsümde agriyordu, megerse süt kanali tikanmis... baya ugrastim, 3 günde anca düzeldi, cesitli metodlar uyguladim düzelmesi icin ebe kontrolü altinda tabii...

bebeğim doğalı bir ay oldu.ama sütüm pek yok gıbı.her gün ıhlamur bir demlik,humana stıl tea,tahin pekmezi 3 litre su,kusburnu pekmezi,rezene çayı.içmediğim yemediğim şey yok gibi.bulgur yıyemıyorum cunku bebegım cok gazlı.öğretmenim ikinci dönem okula baslıyacam ama benim sütüm sağılacak kadar yok acaba artar mı.yanii sütüm yetiyo ama taşmıyoooooo.ya kesilirse hemen.offf.yardımmmmmmm

bebeğim doğalı bir ay oldu.ama sütüm pek yok gıbı.her gün ıhlamur bir demlik,humana stıl tea,tahin pekmezi 3 litre su,kusburnu pekmezi,rezene çayı.içmediğim yemediğim şey yok gibi.bulgur yıyemıyorum cunku bebegım cok gazlı.öğretmenim ikinci dönem okula baslıyacam ama benim sütüm sağılacak kadar yok acaba artar mı.yanii sütüm yetiyo ama taşmıyoooooo.ya kesilirse hemen.offf.yardımmmmmmm

canım bebeğin hayırlı olsun öncelikle sakın kasma kendini rahat ol bak nasıl artacak sütün yeter ki sen stres yapma öptüm :dance:

X