dış gebelik konusunda bilgisi olanlar lütfen yazsın

15 Aralık 2009
9.221
14.632
Arkadaşlar geç döllenmeyle oluşan bir hamilelliğim var;ancak doktor ultrasonda keseye bakınca kese tüpe çok yakın dedi ama açıkça dış gebelik demedi,sizi sık sık kontrol etmemiz lazım dedi,ben de gördüm,minnacık nokta gibi bir kese ama rahmin çok kenarındaydı.Acaba dış gebelik mi var bende,başından geçenler veya bu konuda bilgisi olanlar lütfen yazsın.teşekkürler,moralim acayip bozuk.

benim başımdan geçti canım ne yazıkki ama doktor dış gebeliken şüpelenseydi 2 günde bir beta hcg isterdi çünkü ihmale gelecek bişey değil.

canım sormak istediğin aklına takılan bişey varsa banasorabilirsin. çünkü bende o durumdayken en ufak bi umut arıyordum

senin ne oldu canım,ne olur yaz,hcg değerlerin nasıldı,kese neredeydi ne olur hepsini yaz burdaysan

canım ben 3 haftalıkken bthcg testim 4600 çıktı sonra ya ikiz yada mol gebelik dediler. bebekte şimdi aklıma gelmiyor. tüplrin içindeydi galima sonra 33 günlükken hafifi kanamam oldu gittim değeri 6600 çıktı anormal bi şekilde artmış. doktorum alttan muayene etti ve dış gebelik olduğunu anladı kanamam başladığı için beni ameliyata aldılar sezeryan oldum ama sanmıyorum senin öyle bişey olsun. bende senin gibi içimi kötü tutum aslıknda kendim yaptım içini ferah tut:teselli:

keseyi görüyor olması bence oldukça olumlu bir durum.Kese büyüdükçe durumda netlik kazanacaktır.Şiddetli ağrıların,kahverengi akıntıların vs varmı canım peki??

dış gebelik hem anne adayı ve hem bebek için hayati tehlike taşıyan bi gebelik ve anne adının tüplerinden biri alınıyor benim bildiğim kadarıyla ve dış gebelik anne adayı içinde bebek içinde tehlike arz eden bi gebeliktir

keseyi görüyor olması bence oldukça olumlu bir durum.Kese büyüdükçe durumda netlik kazanacaktır.Şiddetli ağrıların,kahverengi akıntıların vs varmı canım peki??

yok canım hiç ağrım sızım yok,kahve yada kırmızı akıntım da yok,ama ultrasonda tüpe yakın dedi,sadece şüphe dedi,kesin dış gebelik demedi,korkuyorum.

çok geçmiş olsun canım,delirmek üzereyim,günler geçmek bilmiyor,hiçbir hamilelik belirtim yok,offf off.Sen ilk keseyi görmeye gittiğinde görmüşmüydün keseyi,nerdeydi?

yok canım ben,m kese falan görülmedi. doktor 3 haftalık olduğu için fazla aramadı ama benim senin bahsettiğin yerden çok farklı bi yerdeydi. bence sende öyle bişey yok daha yeni yerleşiyordur. canını sıkma kötü düşünme:teselli:

ve dış gebelik olunca değerler yükselmişmi ne oluyor inşallah dış gebelik diyildir dış gebeliklerde bebek ameliyatla alınıyor dış gebelikte bebek follop tüpünün içinde gelişmeye başlıyor yani rahimde gelişmiyor tüpde gelişiyor

benimkisi galiba geç yumurtlamaydı,adet olmam gereken ilk gün hcg beta değerim 5,41 iki gün sonra 25 kusur,iki gün sonra 60,96 beş gün sonra 643 falandı,sonrada baktırmadım ve kese için doktora gittim işte,geriside yukarıda yazıyor canımanlat ne olur.Sanada çok büyük geçmiş olsun,umarım bebişin olur.Amin.

senin değerlerin çok normal. ne güzel katlamış boşuna kuruntu yapıyosun. canını sıkma ben şu anda 4 haftalık yeni hamişim yinede elimden geldğince canımı sıkmıyorum. başıma o kadar şey gelmesine rağmen zaten kese 1500 den sonra görünür canım gördüğünüz daha yeni yerleşiyordur.

benimkisi ultrasonda ekranda tam sol köşeye yakındı ama ortada olması gerekiyormuş,anlamadım,kötü bir gelişmeye hiç gücüm yok,delirebilirim galiba.

canım bak dış gebelikte değerler 1 günü 25 ise ikinci günü 30 oluyor 3. günü 20 oluyor. yani senin değerlerin çok normal bir şekilde artmış. anormal bi durum yok. sen doktorlara bakma. onlara bakarsan bebeklerin %50 si dorunlu ama hep sağlıklı doğuyolar bi süre sonra başka bir doktora git utrsona gir.

benim anlamadığım kese büyüdükçe yeri değişirmi ya,sanırım kendi etrafında çapı büyür sadece,pinkayacım senin hiçmi ultrasonda görülmedi ve ayrıca yine hamile olduğun için çok sevindim.Allahım İnşaallah bu sefer sana bağışlar,İnşaallah banada ve isteyen herkeze.

alttan muanede gördüler üzten baktıklarında göremdiler çünkü utrosana göre ters bi yerdeydi ya canını sıkma:eek:klava:

canım bak dış gebelikte değerler 1 günü 25 ise ikinci günü 30 oluyor 3. günü 20 oluyor. yani senin değerlerin çok normal bir şekilde artmış. anormal bi durum yok. sen doktorlara bakma. onlara bakarsan bebeklerin %50 si dorunlu ama hep sağlıklı doğuyolar bi süre sonra başka bir doktora git utrsona gir.

doblere sokucak galiba beni,4 boyutlu ultrason mu oluyor artık bilmiyorum.Bir de pinkayacım senin kisi dış gebelikmiydi yoksa mol gebelikmi,doktorlar tam olarak ne dedi

doblere sokucak galiba beni,4 boyutlu ultrason mu oluyor artık bilmiyorum.Bir de pinkayacım senin kisi dış gebelikmiydi yoksa mol gebelikmi,doktorlar tam olarak ne dedi

dış egeblik canım sezeryan oldum mol gebelikte kürtaj yapıyorlar. ama bence doktorunda yanılma payı var senin değerlerin çok normal başka bir doktora görün derim ben

X