Eşimi anlamıyorum !!!!!

Glikoz

DİNE
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
604
1
43

evleneli 10 yılk oldu neredeyse eşimle görücü usulü tanışıp 7-8 ay görüştükten sonra severek isteyerek evlendik
Benim ikinci evliligimdi ve Anne-babamın beni evlad edinmiş olduklşarını biliyorlardı daha eşim beni görmeden kaynanam bakmaya geldiginde annem söylemişti
- benim çocugum bi evlilik yaşadı ayrıldı , Ben onu kardeşimden aldım büyüttüm bu yaşa getirdim diye

Eşimde Allah razı olsun hiç öyle bir yaklaşım görmedim amma ta baştan beri kaynanamlar maddi imkanlarımızdan dolayı yaklaşmışlardı

Biz konuşmaya başladıktan ve birbirimizide sevdikten sonra çok ugraştı ayırmak için büyü bile yaptırmış sonradan öğrendim ...
evlilik işide Eşimin ya ben bu kızla evlenirim yada hiç evlenmem demesiyle oldu zaten oda ite kaka bi söz takıldı yüzüğümü biz aldık doğru dürüst kıyafet bile alınmadı 6 ay nışanlı kaldık bi çöplerini görmedim ....... Ev tutuldu eşya alındı eve yerleşti adamlar rahat paramız yok düğünü yaza yapalım demeye başladılar Rahmetli babam kıyamadı bana kayın babamlara BORÇ diye ozamanın parası iyi bi para verdi düğünden sonra ödenecekti sözde onuda ödemediler düğünümüzde bişeyde takmadılar alınan eşyalarında ,gelinliginde,kıyafetlerinde parasını hep eşime yıktılar ... Düğünde takılan ne var ne yok ona gitti ..

Ailem senelerdir yardım ederler sesleri çıkmaz torunlarına aldıkları bi kalemin bile hesabını yaparlar
- bu gün şu kadar masrafa soktu çocukların beni diye
Babam vefat ettiğinde kendi kafalarından bal bölmeye kalktılar ama iş umdukları gibi olmayınca demedikleri kalmadı ...Vekaletimi verip malı mülkü annemin adına devredince şiştilerr ... Yukarda allah var eşim bir defa olsun ağzını açıpta tek kelime söylemedi ....Mal senin malın benim laf etmeye hakkım yok dedi ..

ya daha babamı topraga vereli bi hafta olmadan kaynanam yanlış kişi öldü annen ölseydi baban seni açıkta bırakmazdı annen zırnık koklatmaz diyebildi ....

Daha neler nelerr..............

Şimdi oturdugumuz ev satılıyor çıkmak isemiyorum çokta makul bi fiyata satılıyor 50000 Kaynanamlar bizdeydi eşim gelmişti yemege çağırdım annemde gelmişti .Evin satılacagınıda o gün ögrendik mevzu açılınca annem kıyamam ona 20000 ben vereyim üstünüde siz tamamlayın alsın çocuklar kiradan kurtulsunlar dedi

paraları var biliyorum ama ynaşmıyolar vermeye çok üzüldüm çok zoruma gitti anlatamam

Eşim ilk çocukları ve bir kaynım dha var başka çocukları yok , laf oldumu oturdukları ev kaynımın oluyor ne hikmetse eşim hiç hesapta yok sanki . Kayınpeder kredi çekip ona araba alıyor . ayda 300 tl lik gün parası ödeniyor o parada oğullarına düğün masrafı için ayrılıyor

Dayanamadım artık patladım bende kaynanamada siz eşimi gözden çıkartmışsınız zaten varsa yoksa x oğlnuz bu neyiniz oluyosa diye ice çıkıştım , ya işte yok paramız yok ta yok yaza düğün yapcazda bilmemnede daha kaynım ne nışanlı nede konuştugu biri var memleketlerine gidip kız bakaıp alacaklarmış :p

çok söylenen biri değilim eşim bi iki gitti konuşmaya para istemeye eli boş geldi.Ama yinede ana babasına toz kondurmuyo , ona patladım bu seferde
-Bana bakma sen Allah anneme hayırlı ömür nasip etsin başımdan eksik etmesin ona bişey olsa malı mülkü benim o zaman hangi yüle BENİM evime gelecekler geldiler diyelim ben evime alacakmıyım onları . sen şimdiki gibi onlşardan yana olursan senden ayrılsam onalrda zaten kardeşinden başkasını görmüyolar sermayeyi kediye yüklüyolar haberleri yok ,sen dımdızlak ortada kalmıcakmısın ..

-napim vermiyolar zorla güzellik olurmu dedi oda bayaiçerlemişti belli gözleri doldu sustum bende artık

ha kredi çekin diceksiniz hem kredi için bordrodaki rakam kredi çekmemize yetmiyor hemde krediye faize girince bizim kazancımızın beti bereketi kalmıyor bunu defalarca denedim ne zamanki kredi kartlarını yırtıp attık o gündenberidir rahatız hamdolsun

Eşim tır şoförü iki aydır yoktu 10 gün kaldı ve bu sabah gitti bi iş beklentimiz var Ankarada İnşallah olursa onu bekliyoruz o işin maaşı şimdikinden düşük ama bordroda aynen yazıldıgı için kredi çekmemize yetiyor onu söyledim eşime 'annesi hanımda aynısını söylemiş ' biiki ay bekleyelim iş olursa kredi çekip alırmışız Yani onlara maddi olarak dokunmayalımda ne olursa olsun demi dedim

-yeter allah aşkına yeter dmeye başladı bu seferde

Ne olursa olsun ne yaparlarsa yapsınlar ana babasına toz kondurmuyor deli olucam napcam ben bu adamla bilmem

eşim gerçekten çok iyidir çok seviyorum ama ailesinin onca tutumuna ragmen çektigimiz sıkıntılara rağmen hala onları savunabiliyor ve yanlarına gidiyor olması beni çileden çıkartıyor

Son düzenleme:
allah yardımcın olsun canım seni o kdar iyi anlıyorum ki.benim eşimde bana yapılan o kdar haksızlığa rağmen hala benim ailem diyebiliyor ya çıldırıyorum.

ablası bana or,kısır dedi ve hala ona ablam diyebiliyor.zaten benimde aklımın almadığı ne kıymetli aileleri varmış hiçmi karşı gelemiyorlar,hiçmi guruları yok

Son düzenleyen: Moderatör:
sende onun annesine yapmadığını bırakma bundan sonra kötü ol :umursamaz:belki o zaman para veririler ,iyi olunca :eek:lmaz:değeri olmuyor insanın:umursamaz:

ailesi ne yapsın atamaz ailesini, iki tarafıda idare etmeye çalışıyrdur.
kimse annesini baabsını atamaz yani şahsne ben ne olursa olsun atamam anne babamı ailem eşimden önce gelir...

Eşim öyle düşünmesede ailesinin konuşmalarından mutlaka etkilendi onlar dört gözşle annemim ölmesini bekliyorlar

Eşimin onlar kadar kötü olabilecegini hiç aklımadan geçirmedim ama bazı sözleri ister istemez canımı sıktı.Bende onun canını sıktım ....

sabah kızımı okula götürüp geldi kahvaltı yapıyoruz. O hala evi alırsak öyle yaparız böyle yaparız diye hayalleniyo banka kredilerine baktı, Ben yazı alımgönderim sen bankayla konuş bakarsın olur dedi.

evi alırsak yarısı benim adıma olur dedim bi durakladı önce yarı yarıya yani dedi bende ehh yani babamın oğlumusun paranın 4/2 annem vericek heralde dedim ses etmedi ama kızdı

iyi etmişsin kaynana oğluna üstüne yap onuda der dikkatli ol eğer ev alırsan

ablası bana or,kısır dedi ve hala ona ablam diyebiliyor.zaten benimde aklımın almadığı ne kıymetli aileleri varmış hiçmi karşı gelemiyorlar,hiçmi guruları yok

Ya grurları yok yada bize hiç saygıları yok bende anlamadım

sende onun annesine yapmadığını bırakma bundan sonra kötü ol :umursamaz:belki o zaman para veririler ,iyi olunca :eek:lmaz:değeri olmuyor insanın:umursamaz:

Ben benim ailem çırpınııyor bi ev almak için adamların umrunda değil eşime kızdıgım ya bagırıp çagırmasın ama kendini savunsun azcık nebilim o biraz tavır yapsa surat etse belki anlıcaklar da yok nerdee götlerinden ayrılmıyor sabah valizini hazırldalım çıktı solugu anasıgilde almış .. sen demezsin belki ama ben susmam kusura bakma gelirlerse ne ala hizmetimi hürmetimi yaparım lafımıda sakınmam ama ne evlerine giderim nede çocukları gönderirim kusura bakma diye

ailesi ne yapsın atamaz ailesini, iki tarafıda idare etmeye çalışıyrdur.
kimse annesini baabsını atamaz yani şahsne ben ne olursa olsun atamam anne babamı ailem eşimden önce gelir...

Benim için de Ailem herşeyden üstün heleki annem o kadıncağızı sırtımda hacca götürüp getirsem hakkını ödeyemem
ama düşünüyorum böyle bi durumun tersi olsa olmazda onlar deseki şu kadar biz verelim üstünü tamamlayın diye annem vermese ben anneme kırgınlıgımı belli ederim az veya çoktavır alırım yaniii

sizin mal varlığınız ile ilgili söyledikleri ve annen hakkında söyledikleri terbiyesizlik bence. ama onun dışında sen de maddi olarak çok beklenti içerisindesin. annenin içinden geliyor yardım ediyor size ya da birşeyler teklif ediyor. ama bu eşinin ailesinin de bişeyler yapmak zorunda olması anlamına gelmiyor. onlar şuna bunu yaptı bize hiçbişey yapmıyorlar v.s düşüncelerini bırakmazsan bu dertlerden kurtulamazsın. bir yardım yapıyorlarsa kendi istekleriyle ne ala ama yapmıyorlarsa da zorla bişey olmaz. problem yapmamanız lazım bence. sonuçta siz yetişkin, aile evinden çıkmış bireylersiniz eşinizle. ailenizin maddi durumlarında çok sizin kendi başınıza neler yapabileceğiniz önemli olmalı.

Ama bence eşiniz pek toz kondurmamış değil. Siz de söylemişsiniz, eşinizi de yapılanların farkında, "gözleri doldu" diyorsunuz. Kimse çıkıp açık açık "Ya evet benim annem çok kötü, evlat ayrımı yapıyor, ne biçim anne" demez ki. Diyemez. Siz onun yerinde olsanız, anneniz size böyle davransa siz diyebilir miydiniz? Sizi çok iyi anlıyorum, kayınvalideniz ve aile ile ilişkiler konusunda anlattığınız kadarıyla hakılısınız büyük ölçüde. Büyük ölçüde diyorum çünkü aslında concealed'e de katılıyorum bir yerde. Yani beklenti içinde olmanız doğru değil, yaparlarsa yaparlar ama anne babalarımız yardım yapmadıklarında "neden yapmadın" deme hakkımız bence de pek yok.
Ama eşiniz konusunda haklı değilsiniz. Kendinizi onun yerine koyun, o zaten acı çekiyor ve siz o acıyı kanatmasını istiyorsunuz. Daha anlayışlı olun, eşinizi seviyorsunuz, kaybetmeyin birbirinizi.
Şöyle düşünün, sizi üzen onun anne babası yani o aslında sizden daha çok acı çekiyor. Yani daha anlayışlı ve destekleyici olması gereken sizsiniz.

Son düzenleme:
Belki diyeceksiniz ki vermes vermez mecburiyeti yok diye ama bence öyle değil.

Rab bim yeri geldiginde komşuyu bile hak sahibi yapıyorda kaldıki ana babanın hakkı olmasın biz sıkıntı çekelim yeri gelsin aç kalalım ama onlar rahat etsin

Yemin ederim öyle zman oldu bitek çorba yada makarna yedik hiçbi zaman sormadılar naparsınız diye ama kendileri etsiz sofraya oturmazlar.. ya hedi ben neyse de 3 tane torunları var insanlar bu kadar düşüncesiz olabilirmi anlamıyorum

Ogulları gelince pideler yaptırıp getirirler memleketten peynirleri yağları vardır gönderirler o da sanarki herzaman böyleler yasakkelime

ortada yapılan ayrımcılık ister istemez seni beklenti ve öfke içine sokabilir bunun terside insanın sinirini bozuyor mesela durumun iyi olup sürekli kaynanaya kayınbabaya yardım yapılması diğerlerininde paramız yok deyip yapmamaları gibi:kahve:

sizin mal varlığınız ile ilgili söyledikleri ve annen hakkında söyledikleri terbiyesizlik bence. ama onun dışında sen de maddi olarak çok beklenti içerisindesin. annenin içinden geliyor yardım ediyor size ya da birşeyler teklif ediyor. ama bu eşinin ailesinin de bişeyler yapmak zorunda olması anlamına gelmiyor. onlar şuna bunu yaptı bize hiçbişey yapmıyorlar v.s düşüncelerini bırakmazsan bu dertlerden kurtulamazsın. bir yardım yapıyorlarsa kendi istekleriyle ne ala ama yapmıyorlarsa da zorla bişey olmaz. problem yapmamanız lazım bence. sonuçta siz yetişkin, aile evinden çıkmış bireylersiniz eşinizle. ailenizin maddi durumlarında çok sizin kendi başınıza neler yapabileceğiniz önemli olmalı.

söyleidklerinizde kısmen haklısınız Kısmen diyorum neden benimde evladım var teşbihte hata olmaz kendsi kaşık tutup yemek yiyebilecek yaşta çogunluklada kendi yiyor en temel ihtiyacı sonuçta buna ragmen anne olarak hangimiz müdahale etmeden sadece kendisine bırakıyoruz..... Diyebilirmiyim yemgini yaptım önüne koydum ister yesin ister yemesin birini digerinden ayırabilirmiyim az yada çok koyabilirmiyim.. yaptıkları bana bana değil kendi evlatlarına haksızlık bunu anlamıyorlar

Ama bence eşiniz pek toz kondurmamış değil. Siz de söylemişsiniz, eşinizi de yapılanların farkında, "gözleri doldu" diyorsunuz. Kimse çıkıp açık açık "Ya evet benim annem çok kötü, evlat ayrımı yapıyor, ne biçim anne" demez ki. Diyemez. Siz onun yerinde olsanız, anneniz size böyle davransa siz diyebilir miydiniz? Sizi çok iyi anlıyorum, kayınvalideniz ve aile ile ilişkiler konusunda anlattığınız kadarıyla hakılısınız büyük ölçüde. Büyük ölçüde diyorum çünkü aslında concealed'e de katılıyorum bir yerde. Yani beklenti içinde olmanız doğru değil, yaparlarsa yaparlar ama anne babalarımız yardım yapmadıklarında "neden yapmadın" deme hakkımız bence de pek yok.
Ama eşiniz konusunda haklı değilsiniz. Kendinizi onun yerine koyun, o zaten acı çekiyor ve siz o acıyı kanatmasını istiyorsunuz. Daha anlayışlı olun, eşinizi seviyorsunuz, kaybetmeyin birbirinizi.
Şöyle düşünün, sizi üzen onun anne babası yani o aslında sizden daha çok acı çekiyor. Yani daha anlayışlı ve destekleyici olması gereken sizsiniz.

annemin içinnden geliyor yardım ediyor evet Allah razı olsun Kayınvaldemgilde herşeyi görüyor...

Maddi imkanlarının olmadıgını bilsemneden bekleyeyim zaten yok der azımıda açmam, ama biliyorum ki var. ıki evlatları var onlar eşit davranmıyorlar .Buna tahammül edemiyorum

Eşimin bu duruma tepkisiz olmasına sinir oluyorum.oda biliyor oda farkında diyemezmi Ben sizin evladınız değilmiyim diye

Son düzenleme:
annemin içinnden geliyor yardım ediyor evet Allah razı olsun Kayınvaldemgilde herşeyi görüyor...

Maddi imkanlarının olmadıgını bilsemneden bekleyeyim zaten yok der azımıda açmam, ama biliyorum ki var. İki evlatları var onlar eşit davranmıyorlar .Buna tahammül edemiyorum

Eşimin bu duruma tepkisiz olmasına sinir oluyorum.oda biliyor oda farkında diyemezmi Ben sizin evladınız değilmiyim diye

Ya ben seni anlıyorum. Ama başka bir açıdan bakmanın daha sağlıklı olduğunu söylüyorum. Farklı muamele yapılması, siz sıkıntıdayken görmezden gelinmesi elbette yaralar insanı. Ama en nihayetinde mal ve para onların, ister ayrım yapar, ister verir, ister dağıtır, ister gömer. Tabi ki hoş değil yapılan ama sen beklemezsen mutsuz olmazsın. Bak gerçekten bir de böyle düşün. Bir de böyle dene. Kayınvalidenlerden hiçbirşey gelmeyeceğini kabullen önce, beklentini kes. Bak nasıl huzurlu olacaksın. Çünkü o noktadan sonra "Ammaaaann bana ne" deyip gülüp geçme konforuna kavuşacaksın. Yani seni ilgilendiren bir durum bırakmadığın için kafanda sana üzülecek bir durum da kalmayacak.
Eşin konusunda ise hala ısrarlıyım, biraz anlamaya çalış. O da görüyor sana sıkıntı veren şeyleri, seni üzen şeyler seni de üzüyor. Ama kimse anne babasının bir davranışına üzülüyor diye "benim annem kötü" demez, diyemez. sen diyebilir miydin? Bir tek an eşinin yerine koy kendini. Tavır almasını bekliyorsun ama onun durmunu düşündündün mü? Ailesine gitmiş para istemiş vermemişler, şimdi surat astığında "para alamayınca anasına yüz çeviren evlat" durumuna düşmeyecek mi? Sen ister miydin bu duruma düşmek?
Bence madem konu açtın, sana haklısın diyenlerin yanında demeyenlerin de söylediklerini kulak ardı etme. Yani hemen savunmaya geçmek yerine, bir de başka açıdan bakmaya çalış.

Ya ben seni anlıyorum. Ama başka bir açıdan bakmanın daha sağlıklı olduğunu söylüyorum. Farklı muamele yapılması, siz sıkıntıdayken görmezden gelinmesi elbette yaralar insanı. Ama en nihayetinde mal ve para onların, ister ayrım yapar, ister verir, ister dağıtır, ister gömer. Tabi ki hoş değil yapılan ama sen beklemezsen mutsuz olmazsın. Bak gerçekten bir de böyle düşün. Bir de böyle dene. Kayınvalidenlerden hiçbirşey gelmeyeceğini kabullen önce, beklentini kes. Bak nasıl huzurlu olacaksın. Çünkü o noktadan sonra "Ammaaaann bana ne" deyip gülüp geçme konforuna kavuşacaksın. Yani seni ilgilendiren bir durum bırakmadığın için kafanda sana üzülecek bir durum da kalmayacak.
Eşin konusunda ise hala ısrarlıyım, biraz anlamaya çalış. O da görüyor sana sıkıntı veren şeyleri, seni üzen şeyler seni de üzüyor. Ama kimse anne babasının bir davranışına üzülüyor diye "benim annem kötü" demez, diyemez. sen diyebilir miydin? Bir tek an eşinin yerine koy kendini. Tavır almasını bekliyorsun ama onun durmunu düşündündün mü? Ailesine gitmiş para istemiş vermemişler, şimdi surat astığında "para alamayınca anasına yüz çeviren evlat" durumuna düşmeyecek mi? Sen ister miydin bu duruma düşmek?
Bence madem konu açtın, sana haklısın diyenlerin yanında demeyenlerin de söylediklerini kulak ardı etme. Yani hemen savunmaya geçmek yerine, bir de başka açıdan bakmaya çalış.

Tamam canım şimdi anlıyorum ne demek istedigini belkide şu an çok öfkeliyim ondan bu kadar sabitledim bilmiyorum.

Senin icin ne kadar Can SIKICI bir durumsa bu esin icinde öyle arkadasim, hatta esin icin dahada vahim bir durum.

Gitmis istemis ve vermemisler.....ne yapsinki adam simdi?

Surat yapsa, tavir alsa bak bak para vermedik diye kötü olduk, hayirsiz evlad diye hem arkasindan hem önünden konusacaklar, bu duruma düsmemek icin belkide eskisinden dahada iyi davraniyordur esin onlara, ama bakalim gercektende icinden gelerekmi yapiyor, birde onun icine sormak lazim.....o kirilmadimi? o gücenmedimi? senden daha fazla kirilmistir mutlaka ama o senin gibi atamaz, sen elsin ama o evlad iste...

Bir Anne Baba mecbur degil evladini evlendikten sonrada maddi anlamada desteklemeye, fakat bana göre az bucuk vicdani olan ve durumuda olan bir Anne baba bunu söz konusu bile etmeden elinden geleni yapar......

Onlarinda vicdani anlayisi bu kadarmis deyip bosver canim, esinle kötü olmaya degmez.

ne yapsin adam onu leylekler getirmediya ana babadir ne kadar kötü olursa olsunlar sen vazgecebilirmisin

söyleidklerinizde kısmen haklısınız Kısmen diyorum neden benimde evladım var teşbihte hata olmaz kendsi kaşık tutup yemek yiyebilecek yaşta çogunluklada kendi yiyor en temel ihtiyacı sonuçta buna ragmen anne olarak hangimiz müdahale etmeden sadece kendisine bırakıyoruz..... Diyebilirmiyim yemgini yaptım önüne koydum ister yesin ister yemesin birini digerinden ayırabilirmiyim az yada çok koyabilirmiyim.. yaptıkları bana bana değil kendi evlatlarına haksızlık bunu anlamıyorlar

Maddi imkanlarının olmadıgını bilsemneden bekleyeyim zaten yok der azımıda açmam, ama biliyorum ki var. İki evlatları var onlar eşit davranmıyorlar .Buna tahammül edemiyorum

CADIARZUsana tek bi kelime eşler ailesine bişey demezler olan size olurrr sizde eşinize üzerine gitmeyin:bbo:

tamam eşim konusunda üzerine gitmeyeyim ama onlara tepkisiz kalamıyorum Şu saatten sonra zaten bi beklentim de yok ....Ama onları görmek istemiyorum görürsem sessiz kalamicam konuşursamda eşimi üzmüş olucam sonuçta ...

Dün telefon etmiş çocukları soruyor noyu görünce açmadım küçük oğlumda imdadıma yetişti açtı eşim niye böle yapıyosun diyo bu seferde ....

Sanki hiç bişey olmamış gibi davranması sinirlerimi zıplatıyor ...

tamam eşim konusunda üzerine gitmeyeyim ama onlara tepkisiz kalamıyorum Şu saatten sonra zaten bi beklentim de yok ....Ama onları görmek istemiyorum görürsem sessiz kalamicam konuşursamda eşimi üzmüş olucam sonuçta ...

Dün telefon etmiş çocukları soruyor noyu görünce açmadım küçük oğlumda imdadıma yetişti açtı eşim niye böle yapıyosun diyo bu seferde ....

Sanki hiç bişey olmamış gibi davranması sinirlerimi zıplatıyor ...

Bazı sorunları düğünümde yaşadım
Ve eşimin ailesinden özellikle babasından nefret noktasına geldim
Eşimi aldım karşıma sakince konuştum
Babanı affetmem şimdilik çok zor
Eğer görüşürsek çenemi tutamam
Konuşursam da seni mahçup etmiş olucam
Hayatım beni olaylar yatışana kadar
Ailenden uzak tutarmısın bu ikimizin huzuru için iyi olacak dedim
Eşimde sağolsun hiç muhatap etmedi beni
Senin eşinle de böyle bi konuşma yapsan işe yaramaz mı

X