Bebek Beslenmesi bebegi kahvaltı yapmayan anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dilara103

Prenses
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
84
0
44
hanımlar bebeğim 7,5 aylık şuana kadar kahvaltı hiç yapmadı sadece sabah 7 de kalkar 150ml biberon maması içiyor 2 saatsonra yumurta veriyorum katı yiyemediği için rafadan yapıyorum sizler ne yapıyorsunuz fazla canlı bir bebek değil bacakları hemen bükülüveriyor daha sadece sağına soluna dönüyor bebek gelişimlerine bakıyorum benimki onları hiç yapmıyor çok üzülüyorum bana yardımcı olun lütfen şimdide hiç bişey yemez oldu kafayı yicem:gitme:

her bebek kendine özgüdür gelişimi öylece yatıp etrafı seyreden bebekte zamanı gelinca emekler yürür çok hareketli bebekte yani büyük baklentiler sadece üzülmene yarar bizim doktorumuzun bebegi var yedi aylıkken dönmüş bu gayaet normal önemli olan saglıklı olması bi büyükler aynımıyız birbirimizin kıyaslamak çok gereksiz ve yalnış kahvaltı yapar açken ver ve daha damak tadına ugun hazırla ama açken zekzli hale getir har bebek kendine özgüdür saglıkla büyüt

hanımlar bebeğim 7,5 aylık şuana kadar kahvaltı hiç yapmadı sadece sabah 7 de kalkar 150ml biberon maması içiyor 2 saatsonra yumurta veriyorum katı yiyemediği için rafadan yapıyorum sizler ne yapıyorsunuz fazla canlı bir bebek değil bacakları hemen bükülüveriyor daha sadece sağına soluna dönüyor bebek gelişimlerine bakıyorum benimki onları hiç yapmıyor çok üzülüyorum bana yardımcı olun lütfen şimdide hiç bişey yemez oldu kafayı yicem:gitme:

Rafadan yumurta bebekler için uygun değil,içindeki zararlı mikro organizmalar ölmüyormuş yeterince pişmeyince.Kahvaltılık mamalar var içine bebe bisküvisi ezip biberonla yada kaşıkla versen yemez mi,içine belki katı yumurta da koyabilirsin

Uyandığında biberon maması verirseniz kahvaltı yapması zorlaşır. Önce kahvaltı yaptırın sonra mama verin. Aç olursa daha iyi yer.
Rafadan yumurta sağlıklı değildir katı yumurta verirseniz daha iyi olur.

canım benim kzım 18 aylık hala yapmıyor kahvaltı da değil hiç doğru düzgün yemiyor bile....

arkadaşım ben kızıma ufak bir muz eziyorum
üstüne labne peyniri katıyorum
çok azıcık tereyagı koyuyorum
3 4 tane bebe bsküvisi
üstünede birazcık sıcak st koyuyorum
uzunca bir zaman yedi bunları ama şuan yemiyor
tatlı şeyleri pek sevmiyor
denemeler yapabilirsin
ayrıca diger arkadaşlarında dediği gibi
benimde bazen kahvltı mamasını biberonda hazırlayıp verdigim oluyor
bunu yemedigi zamanlarda hazır kahvaltı maması veriyorum onuda kaşıkla yemiyr oyüzden biberonla veriyorum

canım kızın kaç aylık muz kabız yapmıyomu:sinifsinif:
farklı seler vermk ıstyrum bnde ama kabz ypr dıe korkuyorum

ewt açken vermen gerekir.benim kızımda diğer öğünlere oranla kahvaltıyı daha az yiyor.bizim bile kahvaltıyı çoğu zaman canımız çekmiyor bebeişler napsın tıkıştırıyoruz onlara zorla.
farklı şeyler dene.ben burdaki arkadaşların tavsiyesiyle bisürü şey öğrendim ve deniyorum.
sabah yulaf ezmesi hazırlıyorum devam sütüyle içine bi gün yumurta bi gün peynir ikisi aynı gün değil.1 kaşık z.yağı 1 kaşık pekmez katıp veriyorum cici bebe veremiyorum kabızlık sorunumuz var yada kahvaltı mamalarından al milupanın portakallı mısrlıydı galiba onu sevmişti benim minişim
kolay gelsin hepimize

X