hamilelikte çatlaklar :(

Alatariell

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2009
1.704
19
36
zemuszemusselam kızlar. ben 3.5 aylık hamileyim. yakında karnım büyümeye başlayacak :) acaba hamilelikte oluşan çatlaklar için ne yapmak lazım? yoksa ben geç mi kaldım?
aranızda çatlak kremi kullanan var mı? yoksa eski usul sabah kakao yağı akşam badem yağı mı sürenler var? hamilelikte çatlak kremlerinin zararı olabileceğini duydum. hamileler için özel çatlak kremi var mı? bana yardımcı olursanız sevinirim.

canım bneimde 4,5 aylık karnım şişmeye başladı karnım 3 aylıkken başladım ben sürmeye kayısı yağı ile fındık ayğı kullanıyorum ebru şanlının programında duymuştum şuanda bir çatlak yok çok şişince olurmu bilmiyorumm. ama ne sürsen yine çatlayan çatlıyomuş yağlar fayda etmeyende olmuş canım ben yine sürüyorum şansımıza artık.

merhaba. ben 27 haftalık hamileyim. doktorum Balmandol vermişti 3. ayda. ama ihmal ettim işte. çatlaklar birden başlayınca kullanmaya başladım tabi.bir de kakao yağıyla Acıbadem Sütü kullanıyorum. kullandıklarım durdurmadı çatlakları sadece azalttı. son kontrolde doktorum Lierac verdi. ona başlayacağım bakalım.inşallah artmaz çatlaklarım:KK43: Lierac'ı kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım inşallah.
bence doktrunuzun tavsiyelerine harfiyen uyun ve kakao yağı - badem yağı kullanın .çnkü çtlak kremlerine erken başlamak önemliymiş:KK43:(

ben lierac+kayısıve çilek yağlarını kullanıyorum ama bunlara 5.ayımda başladım Allaha şükür şuanlık hiç çatlağım yok :nazar:

Ben ilk aylarda bebe yagı kullanıyordum. Çünkü badem yağı ve kakao yağı kokusu midemi bulandırıyordu. O aralar tiksindim bunlardan ve sonra da kullanamadım. Bunun üzerine doktora sordum mustelayı önerdi. 2 güne bir sürüyordum. Son iki aya girince günlük sürmeye başladım. 35. haftamdayım. Çatlağım yok. Ama çatlayacaksa da son hafta bile çatlayabilirmiş. Belli olmaz yani. :)

lierac kullanıyorum ama çok azıcık bir şey, sürekli onu kullanmaya kalkınca hemen bitiyor, bir de uzun süre etkili oluyor mu bilmiyorum.sürünce çabuk kuruyor.
O sebeple ektradan Belle B Tummy Honey Butter diye bir yağ aldım eczaneden, paraben vazelin gibi maddeler içermeyen böyle biraz polen gibi kokan bir yağ vazelin kıvamında, uyumadan önce onu sürüyorum, sabah kalktığımda bile karnım nemli oluyor.

Cildim çok kuru ve ergenlik döneminde çatlak oluşmuştu bende, o sebeple biraz krem mevzusuna ağırlık verdim.daha 4. ayda kaşınmaya başlamıştım.25. haftadayım ve 10 kilo aldım çatlamadım henüz, ama sonradan iş kötüleşiyormuş 35. haftadan sonra, Halam kadın doğum uzmanı o da kullan mutlaka yüzde yüz işe yaramaz belki ama olacağından daha iyi bir seviyede olur en olmadı dedi, o lieracı önermişti.

Son düzenleme:
bende henüz doğru dürüst başlamadım kremlere üşeniyorum valla:sinifsinif:
ama ilk fırsatta gül yağı-badem ve kayısı çekirdeği yağı kullanmaya başlıcam:eek:
bu karışımı hem bir programda bir herbalist söylemişti hem deneyen kuzenimin çatlağı nerdeyse hiç olmadıopuyorumnanaktan

30 haftaligim 3 bucuk aylikken basladi özel bi karisim aldim sürdüm yaglardan olusan...ama zaten demisti catlacagi varsa catlar bu sadece kasintiyi agriyi önler diye..dedikleri gibide oldu acayip catladi kacis yok eltimde hicbisiy kullanmadi tek bi cizik yok..bedensel bisiy engellemek icin simdilik kesin bisiy yok...ilac kullanipta catlamadi diyen arkadaslarinki zaten catlamayacakmis....cünkü bende kullandim ama faydasi olmadi...en azindan al kullan sonra kendine kizma kullanmadimda böle oldu diye

35 haftalık hamileyim nerdeyse ilk başlardan beri sürmediğim krem yağ kalmadı
ama genede çatlağım oldu çatlicaksa çatlıyo yani bişey fayda etmiyo
sağ sağlim doğsunlarda gerisi önemli değil

merhaba ben 28. haftadayım çatlağım yok maşallah, 5. ayın sonundan beri lierac kullanıyorum ama jel olduğu için hemen bitiyor. 3. aydan beri badem yağı zeytin yağı ve gliserin yağı karışımı kullanıyorum duştan sonra nemlendirici de sürüyorum bir ara bebe yağı da kullandım. cildi mümkün olduğunca nemli tutmak gerekiyor. geç kalmamışsın bir an önce en azından başla yağlara bence, bacak ve belinede sürmeyi unutma. Birde bol su ve lifli gıda tüketip su içmek de faydalıymış. Ama çokta kafaya takmamak lazım allah sağlıktan etmesin :)

yaa ben daha çok yeniyim ama sizce başlamam gerekiyr ki önlem adına? 6haftalık hamileyim henüz...bide o bikaç yagı karıştırıp mı sürmek lazımm bana yardımcı olur msnz lütfennnn???

yaa ben daha çok yeniyim ama sizce başlamam gerekiyr ki önlem adına? 6haftalık hamileyim henüz...bide o bikaç yagı karıştırıp mı sürmek lazımm bana yardımcı olur msnz lütfennnn???

Bu tip şeylere 12. haftadan sonra başlamak en iyisi, henüz 6 hafta hem gerek yok hem de doğal yağ bile olsa hiç bir şey sürmemen daha sağlıklı.Tüm çatlak önleyici kremlerde 3. aydan sonra başlanır yazar.

kızlar annemin de hamile arkadaşının tavsiyesiyle mustela 9 months double action isimli kreme başladım . vücut çabuk çekiyo ama nemli kalıyo. isterseniz siz de deneyin. yine de banyolardan sonra bebe yağı kullanmayı düşünüyorum. çünkü cildim çok kuru

ılk çocuğumda sadace Chanson bebe yağı kullandım 4-5 ay gibi başlamıştım..
Her gece bolca vıcık vıcık sürüp iyice yedirip uyudum..

1 tane bile çatlağım olmadı ama yapıyla ilgili de olabilir..Bu sefer de bunu kullanıcam.
Çok pahalı kremler kullanıp yine de çatlayanlar var ama mutlaka birşeyler kullanmak lazım..

Bu tip şeylere 12. haftadan sonra başlamak en iyisi, henüz 6 hafta hem gerek yok hem de doğal yağ bile olsa hiç bir şey sürmemen daha sağlıklı.Tüm çatlak önleyici kremlerde 3. aydan sonra başlanır yazar.

çook teşekkür ederim veridigin bilgiler için dedigin gibi yapcam inş..

X