adet öncesi depresyon !

Y

y.inci

Ziyaretçi
arkadaşlar adet olmadan önce çok kötü oluyorum. günlerim cehenneme dönüyor, etrafımdakilere saldırıyorum resmen. çok dengesiz konuşuyorum. sanki o kişi ben değilim. ağlıyorum gereksiz yere. herşey gözümde büyüyor. ne kadar kötü şey varsa aklıma geliyor hatta olmayan kötü şeyler bile... yaklaşık 1 hafta önceden başlıyor bu hal.sonra adet olduğum gün herşey geçiyor. tekrar kendim gibi oluyorum... ve ben neler yaptım diyorum. bir de sancı var ki o gün onu hiç sormayın. mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

ben gibi olan bir arkadaşım yürümek iyi geliyor diyor. özellikle deniz kenarında. deniz havası iyiymiş.tabi kendi deniz kenarında oturduğu için sahilde gezme imkanı ve istediği anda hava alma imkanı var. ama ben o şartlara sahip değilim. kafamçokkarıştı

sizlere de oluyor mu böyle. ve çözümü için ne yapmam lazım. lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız?

mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

ay canım benim vallahi ben cidden psikopat gibi oluyorum
cuma günü regl oldum ama cidden manyak gibiydim
taşikardiyle beraber yaşıyorum ve dr bana antidepresan dedi başka bişi demedi
ben passiflora kullanıyorum bir nebze iyi geliyor ama adet olacağım gün oda paklamıyor bende eve kapatıyorum kendimi :nazar:

bnmde aynısı oluoo... Çok gerginn oluorummm yapmıcamm seylerii yapıorumm sevgilimii çevremdekii insanlarıı kırıyorumm... Bn bi çareesini bulamadımm.. Adetimin yaklaştını anlıorum zatenn onun için artıkk insanlardann uzak duruyorumm.. Bölece daha az kırıcı oluorumm :KK43:

niye böyle oluyoruz biz... resmen hayatımız duruyor mafoldumben

passiflora rahatlatıyor mu ben de alayım o zaman. belki faydası dokunur. :uhm:

bitki çayları felan kullanan var mı acaba aramızda. bilgi lütfen...

ama daha kesin bir çözümü yok mudur bu günlerde ki dengesizliklerimizin...

ya da neyden kaynaklanıyor. belki sebebini bilsek daha bilinçli davranırız..

ne bilim işte bir umut. mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

Son düzenleyen: Moderatör:
bende çok gerginim resmen bambaşka biri oluyorum çok sinirli herşeyi yanlış anlıyorum uykusuzluk sorunum var evden dışarı çıkmak istemiyorum gergin pko luyum düzensiz adetlerim hapla çok zor oluyor adet düzensizliği resmen depresyona sürüklüyor ya nasıl atlatılır psikolojik yardım almalımıyım adet olsamda 1 türlü rahatlayamıyorum:bbo::bbo:

arkadaşlar adet olmadan önce çok kötü oluyorum. günlerim cehenneme dönüyor, etrafımdakilere saldırıyorum resmen. çok dengesiz konuşuyorum. sanki o kişi ben değilim. ağlıyorum gereksiz yere. herşey gözümde büyüyor. ne kadar kötü şey varsa aklıma geliyor hatta olmayan kötü şeyler bile... yaklaşık 1 hafta önceden başlıyor bu hal.sonra adet olduğum gün herşey geçiyor. tekrar kendim gibi oluyorum... ve ben neler yaptım diyorum. bir de sancı var ki o gün onu hiç sormayın. mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

ben gibi olan bir arkadaşım yürümek iyi geliyor diyor. özellikle deniz kenarında. deniz havası iyiymiş.tabi kendi deniz kenarında oturduğu için sahilde gezme imkanı ve istediği anda hava alma imkanı var. ama ben o şartlara sahip değilim. kafamçokkarıştı

sizlere de oluyor mu böyle. ve çözümü için ne yapmam lazım. lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız?

mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

sanki beni anlatmışsın.ben evde her yeri kırıp döktüğümü, annem montunu kaldır dediği için ağladığımı bilirim.malesef bir çözüm bulamadım henüz

niye böyle oluyoruz biz... resmen hayatımız duruyor mafoldumben

passiflora rahatlatıyor mu ben de alayım o zaman. belki faydası dokunur. :uhm:

bitki çayları felan kullanan var mı acaba aramızda. bilgi lütfen...

ama daha kesin bir çözümü yok mudur bu günlerde ki dengesizliklerimizin...

ya da neyden kaynaklanıyor. belki sebebini bilsek daha bilinçli davranırız..

ne bilim işte bir umut. mafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

hayıt tohumunu duymuştum.2 kere denedim 2sinde de regl düzenimi bozdu 18 günde bir regl oldum yani daha beter oldumkaydirigubbakcemile3

bu ay kimseyle görüşmeyeyim dedim..ta kiii en son güne kadar. ama yine en son gün patlak verdi bende. ve olanlar oldu.:eek:klava:insanlardan uzak kalınca bu sefer uzak kaldığım için sorun yaşadım. ee herkese ben adet olcam iyi değilim diyemiyorsun ki.
gel de anlat..:gitme:

Arkadaşlar bende ergenlik çağında müthiş ağrılı regl dönemi geçiriyordum düşünün ki her ay hastaneye kaldırıyorlardı ailem apandist mi var acaba diye.
Aradan yıllar geçti şimdi regl dönemim normal ama regl öncesi 10 gün öncesinde : kendimi dünyanın en çirkin kadını, su toplamasından nefes alamayan, herşeye deli gibi saldıran,söylememem gerekenleri söyleme,kendimi öldürme hissi :) ağlama krizleri,herşeyden bağını koparma ve yalnızlık.Tüm bunlar bir bende mi oluyor diye düşünürken sizlerin yapmış oldugu yorumlar ile inanın nefes aldıgımı hissettim çünkü bir benmiyim diye insan düşünmüyor degil.
Ben sakinleştirici kullanmaya başladım oda 11 ay gibi bir süre regl olma zamanı rahatlattı ama sanırım vucudum ona da alıştı yine ufak ufak aynı tepkiler olmaya başlıyor.Erkek arkadaşım bu zaman geldiginde tepkilerimden sanırım hemen anlıyor nasıl bir değişime ugruyorsam artık.

Ama buna bir çözüm olsa ya insan kendinden nefret eder hale geliyor :KK43:

X