hamileyim ama normal mi dış gebelik mi?

sidelya81

Guru
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
288
3
merhaba herkese. bu aralar büyük bir sıkıntım var. umarım tecrübeli arkadaslar bana yardımcı olursunuz çünkü çıldırmak üzereyim. adetten 4 gün önce bhcg baktırdım 7,62 çıktı. ertesi gün 9,35 oldu. 2 gün sonra da 14 oldu. çok sağlıklı yükselmedi yani. bende cok umutlanmadım yine dış gebelik geciriyorum dedim. 14 ü öğrendiğim günün ertesi günü tam adet günümde adet oldum. ilk gün baya yoğundu. 2. gün kesildi azaldı. 3. gün tamamen bitti. bu arada dış gebelik korkusuyla tekrar bhcg baktırdım 34 oldu. 2 gün sonra da 70 oldu. yani değerler adetle beraber düzenli artmaya başladı. ben de umutlandım tabi. yarın tekrar baktıracağım. en az 140 olması lazım. düşük tehlikesi geçirdim ya da üstüne mi gördüm diyorum. umarım sağlıklı bir gebeliktir. benle aynı durumu yasayan var mı? yardımınıza cok ihtiyacım var kızlar. şimdiden tesekkurler

güzelim insallah degildir ama bendede aynen senin gibi olmustu ben adet olunca bebek düstü sanmistim ama düsmemis dis gebelikmis malesef en son ambulansla hastaneye kaldirildim degerim 600 üzerindeydi yani dis gebeliktete degerin normal hamileleik gibi yükseliyor
tabi seninkide öyle diye bisey yok mecburen bekleyeceksin kese görünene kadar eger görünmezse mecburen laparoskopie

sen 2 güne bir baktırmışmıydım canım değerlerine. ve adetin kesilmişmiydi

ben adetten önce iki güne bir baktiriyordum ilk degerim 14 tü sonra her gün ikiye katliyordu taki adet olana kadar bende adet olunca biraktim hcg baktirmayi cünkü önceki hamileliklerimde hep böyle düsük olmustu bende baktirma geregi duymadim
yaklasik 3 hafta sonra hastanelik oldum orda anlasildi meger bebek düsmemis dis gebelikmis acil ameliyat falan iste

anladım canım gecmiş olsun. ben bundan önceki gebeliğimde de dış gebelik geçirdim malesef. ama onda kanamam hiç durmadı. adet bir başladı 15 gün boyunca sürekli oldu. ben zaten 10. gün falan rahatsızlanıp hastaneye koşmuştum. bunda tek umudum var o da kanamamın kesilmesi.

anladım canım gecmiş olsun. ben bundan önceki gebeliğimde de dış gebelik geçirdim malesef. ama onda kanamam hiç durmadı. adet bir başladı 15 gün boyunca sürekli oldu. ben zaten 10. gün falan rahatsızlanıp hastaneye koşmuştum. bunda tek umudum var o da kanamamın kesilmesi.

yinede söylüyorum bak bu isler hiiiiic belli olmaz inan adet görüpte hamile olan bi sürü insan var dedigim gibi ihmal etme doktorunla konus belki gec döllenme olabilir üzerine görme olabilir her sey olabilir insallah hamilesindir takip edecegim seni allahtan umut kesilmez:teselli:

en son 70 olan değerim 2 gün sonra 201 olmuş. ama progesteron 2.83 . çok korkuyorum. dış gebelikte bhcg böyle düzenli artarmı. 2 günde 2'ye katlarmı.

X