Çocuk Hastalıkları bebeğinde atopik dermatit yani egzama

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

filizerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2008
190
1
merhaba 4.5 aylık erkek bi bebeğim var. 1 aylıkken faullerinde kırmızı kabarcaklar vardı geçiyodu tekrar çıkıodu doktorumuz cildinin hassas ve kuru olduğunuzamanla geçeceğini söyledi .
sebamed ürünlerini kullanıorum doğduğundan beri
şimdi heryerine yayıldı bu durumu yaşayan varsa ne yaptınız lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.

canım selam benım oglum da 6 aylık 4 aydır benzer bır durum yasıyoruz dr ılk basta cılt kuru demıstı ama bu ctsı kontrolde baska bı dr egzama yanı atopık dermatıt dedı drumuz 2 yasından sonra gecer dıyor nemlendırıcı ve kortızonlu krem verdı bıraz daha arastırdım ınternetten drun soyledıgınden daha cıddı oldugunu ogrendım 'omer kalaycı' dıye bır dr varmıs (burdan bı arkadas onerdı) hacettepede prof mus.cok arastırması var konu uzerıne web sıtesını bı zıyaret et ıstersen konuyla ılgılı cok bılgı vermıs. Allah yardımcımız olsun hıcbır bebek hasta olmasın

canın bizede doktor atopik dermatit teşhisi koydu senin bebeğinin hangi bölgelerinde var ben filizerdem bu yeni kullanıcı adım cevap verdiğin için teşekkür ederim.araştıracağım. birde çeveremdeki insanlar bunun derma olduğunu söylüyor
sen hangi kremi kullanıyorsun

slm arkadaşlar benim kızımın yüzünde vardı mustela stelatopia temizleme suyu ve nemlendiricisini kullandım 3 günde geçti tavsiye ederim. geçmiş olsun.

slm arkadaşlar benim kızımın yüzünde vardı mustela stelatopia temizleme suyu ve nemlendiricisini kullandım 3 günde geçti tavsiye ederim. geçmiş olsun.

egzama yani atopik dermatit icin mi verildi bu nemlendirici acaba....benim dr kesin bi cozumu olmadigini soyledi.yani gecermis ama sonra tekrarlarmis..tamamen gectiyse biz de deneyelim

biz de mustela stelatopia kullanmıştık,eczacıya gösterin daha ileri atopik eğilimler için krem,temizleyici falan da var mustela serisinde

canım benimde oğlum 4-9 ay arası vucüdunda beyaz yer kalmamıştı her yanı kıpkırmızı olmuştu şampuanını değiştirince geçti dalin kullanıyoduk ve öğrendikki dalin biçok çocukta bu tarz alerji yapıyomuş sende kullandığın deterjan ve şampuanlarını değiştir bide kullandığın herşeyi ütüle

biz de mustela stelatopia kullanmıştık,eczacıya gösterin daha ileri atopik eğilimler için krem,temizleyici falan da var mustela serisinde
benim dr zaten mustelaci ama bunun icin baska kremler onerdi yine de tesekkur ederim dr a sorup deneyecegim....zaten bi drun sitesinde okudum, bu rahatsizliga en iyi cozum vucudu surekli nemli tutabilmek

canım benimde oğlum 4-9 ay arası vucüdunda beyaz yer kalmamıştı her yanı kıpkırmızı olmuştu şampuanını değiştirince geçti dalin kullanıyoduk ve öğrendikki dalin biçok çocukta bu tarz alerji yapıyomuş sende kullandığın deterjan ve şampuanlarını değiştir bide kullandığın herşeyi ütüle

sampuan ve deterjani degistirdik ama ise yaramadi bizde, utu zaten hep yapiyorum..

benim dr zaten mustelaci ama bunun icin baska kremler onerdi yine de tesekkur ederim dr a sorup deneyecegim....zaten bi drun sitesinde okudum, bu rahatsizliga en iyi cozum vucudu surekli nemli tutabilmek

sampuan ve deterjani degistirdik ama ise yaramadi bizde, utu zaten hep yapiyorum..

canım ya çok geçmiş olsun rabbim şifa versin ilerlemiş demekki

Bebeğinizin alerjik olup olmadığını bir araştırın derim ben daha çok alerjik bünyeli bebeklerde çıkıyor bu

benım oglumunda ust dudagı ıle burnunun altı hep kızarık temmuzdan berı var kaç tane dra göturduk gecıyor tekrar tekrarlıyor emzıgı bırakmamız lazım

canım alerji testini kandan yapıyorlar anne sütü alırkende senin yediğin birşeyler alerji yapabiliyor onda yani fark etmiyor

canım ben bu konuyu daha önce açmıştım benim kızımda aynı durumda 6 aylık olduk ama hala kremi sürüyorum geçiyor sonra tekrar çıkıyor.bebeğim beyaz tenli bir bebek doktor açık renkilerde sarışın yada kumrallarda bunun alerjik bir reaksiyon olduğunu söyledi.ama sana şunu söyleyebilirim gdolu ürünler bunu tetikliyor mesela domates,susam,soya vs. benim bebeğim tamamen kırmızı olmuştu bunları kesince azaldı bir dene istersen

canım ben bu konuyu daha önce açmıştım benim kızımda aynı durumda 6 aylık olduk ama hala kremi sürüyorum geçiyor sonra tekrar çıkıyor.bebeğim beyaz tenli bir bebek doktor açık renkilerde sarışın yada kumrallarda bunun alerjik bir reaksiyon olduğunu söyledi.ama sana şunu söyleyebilirim gdolu ürünler bunu tetikliyor mesela domates,susam,soya vs. benim bebeğim tamamen kırmızı olmuştu bunları kesince azaldı bir dene istersen

yediklerime ve yedşrdiklerıme cok dıkkat ediyorum ama gecmedi

Benim minnoştada başlangıç aşamasındaydı. Mustela ürünleri geçirmedi en son doktorumuz bioderma atoderm krem önerdi. Onunla iyişelti Allaha şükür inşallah tekrarlamaz.

slm arkadaşalar
bebeğimi hacettepe üniversitesi hastanesine götürdüm çocuk doktoruna muayene olduk görünüşe göre atopik dermaTıT dedi ama emin olmak için kan alındı besin alerjisi var mı yok mu ona bakılacak benim yediğim gıdalardan da geçebilir miş eğer benden geçiorsa bana diet verecekler onu yeme deriz dedi birde ailede alerjik biri varsa çocukta olmasıda çok yüksek eşimde polen alerjisi var ondan geçmiştir dedi hemen krem vermedi dermatoloji bölümüne yönlendirdi pazartesi hem dermatolojiye gidecez hemde kan sonuçlarını alacaz ayrıyeten ocak 19 da da alerji bölümüne randevu verdiler belki deri testi yapılabilir
haberdar ederim sonuçlardan sizi.

slm arkadaşlar kan sonuçlarını aldık hafif alerji var dedi doktor 19 ocak salı alerji testi yapılacak bebeklerde koldan değil sırttan yapılıomuş bu aradaa.
atopik dermatit teşhisi kondu ve
bioderma nemlendirici
prednol(kortizon krem)
atopiclair krem
nizeral şampuan
atarax şurup kaşıntı için bugün kullanmaya başladık bakalım 1 hafta sonra kontrol var gene.

X