Bebek Beslenmesi Anne sütünü hiç veremeyenler.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Japon KIZ

IŞIL & ARAS 🧿
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2007
1.774
41
Merhaba 19 günlük bir kızım var...
Anne sütünü hiç emmiyor...İlk günlerde şarjlı pompa ile sağıp verdim ama artık sütüm de gelmiyor...Benim gibi bebeğini emziremeyen mama veren anneler var mı ? Yoksa ben tekmiyim senağlama

canım benım ılk 5 6 gun sutum gelmemıstı ve mama vermıstım daha sonra geldı ama az geldı kılo takıp edıldı ve dr. tavsıyesı uzerıne mamaya basladık yanı tek degılsın merak etme benım kızım da mama ıle buyuyor ama yınede emzırıyorum ne kadar gelırse artık sutumu artımayı denedım olmadı allah baska sıkıntı vermesın inş.

Tek değilsiniz. Üzülmeyin.
Üzülürseniz sütünüzün geleceği varsa da gelmez.
Gelmezse de yine üzülmeyin. Bebeğinize bol bol sarılın.Ona sevginizi verin. Anne sütü almış kadar olacaktır. Sevgi verilen bebeğin başka hiçbirşeye ihtiyacı yoktur.
Kucakların ve sarılın bol bol. Kucağa alışır diyenlere aldanmayın. Emeklemeye yada yürümeye başladığında siz istesenizde kucağınıza gelmeyecek.

Sevgiler.

tek degilsin canım üzülme benim kızımda düzgün bi ay emdi sonra sütüm az diye mamaya baslattı dr ve bi ayda da tamamen kesildi artık sadece mamayla beslenıo yapacak bişi yok olmayınca olmuo ben kendimi paraladım artsın die

Çok teşekkür ederim kızlar inanın moral oldu yazdıklarınız...
Anne sütü veremiyorum diye her an ters bir şey olacak gibime geliyor... Yüreğim ağzımda duruyor resmen... Mamayı saatlemi veriyorsunuz peki ?

benim bebeğimde mama yiyiyor. sütüm yetmedi:KK43: 2,5-3 saatte bir 90 cc. mama veriyorum. 2 aylığız şu ana. SMA Gold marka mama kullanıyorum.

Merhaba 19 günlük bir kızım var...
Anne sütünü hiç emmiyor...İlk günlerde şarjlı pompa ile sağıp verdim ama artık sütüm de gelmiyor...Benim gibi bebeğini emziremeyen mama veren anneler var mı ? Yoksa ben tekmiyim senağlama

tek değilsin üzülme benim oğlum da(her şekli denedim emzirmek için ama)emmedi emmek istemedi asla.3 ay sağarak verdim.mama da verdim tabi çünkü sağarak yetişmiyor.sakın üzülme her bebek bir olmyuor.emmek istemeyen bebeği asla emziremessin maalesef.sütünü sağmaya devam et.az da olsa şifa niyetine deyip içir yavruna.

Tek değilsiniz. Üzülmeyin.
Üzülürseniz sütünüzün geleceği varsa da gelmez.
Gelmezse de yine üzülmeyin. Bebeğinize bol bol sarılın.Ona sevginizi verin. Anne sütü almış kadar olacaktır. Sevgi verilen bebeğin başka hiçbirşeye ihtiyacı yoktur.
Kucakların ve sarılın bol bol. Kucağa alışır diyenlere aldanmayın
. Emeklemeye yada yürümeye başladığında siz istesenizde kucağınıza gelmeyecek.

Sevgiler.

size katılmamak elde değil gerçekten cok doğruCADIARZU

bu arada benim oğluşumda doğru dürüst emmedi..mamayla büyüdü yavruşum.şimdilik bi sorunumuz olmadı cok şükürr.ben hep aptamil kullandımmgamyoncuiremsu:emir_bebek:

Tek olmadığımız bilmek sevindirici... Ama keşke her bebek anne sütü alabilse çünkü en sağlıklı olanı..:Saruboceq:

Tek olmadığımız bilmek sevindirici... Ama keşke her bebek anne sütü alabilse çünkü en sağlıklı olanı..:Saruboceq:

sütüm yok demek için çok erken.. benim kızımda emmedi.. pompan varsa gün içerisinde en 6-7 kere uzun uzun sağ o zaman çoğaldığını göreceksin

ne pompalamak ne bişey valla....oğlum deli gibi emmesine rağmen artmadı artmadı artmadı...ama kloik bebekti oğlum.acaip sterssliydim ben.uyku yok yeme yok içme yok....üstüne lohusalık depresyonu ile ailevi saçmalıklar da olunca sütüm hiç olmadı gibi oldu.3.günden itibaren başladık mamaya.6 ayı bitirdik ama hala emziriyorum gelen ne kadarsa şifa niyetine.ama mamayla büyüdü.(((

sütüm yok demek için çok erken.. benim kızımda emmedi.. pompan varsa gün içerisinde en 6-7 kere uzun uzun sağ o zaman çoğaldığını göreceksin

Neler yapmadım ki, 6-7 kere ne kelime pompa elimde gezdim desem yeridir. 1 aylık oldu kızım artık...Sütüm de tamamen gitti :senağlama:

Benim de sütüm az. Mamayla takviye yapıyorum. Ama ne yapalım, kızım sağlıklı olsun da fark etmez. Meme ver, emzir diye ısrar edilince çok üzülüyorum. Sanki var da ben esirgiyormuşum gibi.

bizim komşunun oğluda 1 damla bile emmedi küçükkkende maşallahı vardı tombiş tombiş :ecrin_bebek:
şimdide okula gidiyor şimdide maşalahı var ama taze meyve sularu falan içiyodu hep havuş suyu falan

bende çok üzülüyorum...ilk başlarda iyiydi idare ediyorduk emme konusunda...
şimdi eskisi ibi emmiyor ve bende üzülerekte olsa milupa aptamil veriyorum...

biz de doğduğumuzdan beri mama takviyesi alıyoruz. ya da anne sütü takviyesi desem daha doğru olur. :KK43:( senağlama :KK43:( erken doğdu. emmesi mi zayıf anlamadım. yapmadğm şey kalmadı sütüm artsın diye. olmadııı. 2 saat 3 saat emiyoo, sonra sanki hiç emmemiş gibi 60cc mamayı bitiriyoo. yapacak bişey yok diyorum ama içim hiç rahat etmiyoo, etmeyecek.

aynen benim oğlumda öyle bıktım artık birde kaynana başımda yok öyle böyle milletin ağzı durmaz insanı hasta ediyorlar bıktım valla sütümü sağıpta veriyorum...

benımde dogumdan sonra 11gun sutum gelemdı ve aptamıle basladık halada oyle devam edıyoruz kendımı sagark bıberona dolduruyorum ve oyle ıcıyor tabı sutumdd cok degıl benım sutumu içtıkten sonra mamayıda tatlı nıyetıne içiyor

X