sezeryan sonrası banyooo

ankara36

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
73
0
mrb hanımlar kısmetse şubat sonunda doğum yapıcam sezeryanla sezeryandan sonra nezamn banyo yaptınız ve ne şekilde yani amleiyat yerini kapatmka gerekiyormu yani su falan değicekya bi sorun olurmu şimdiden düşünmeye başladım aranızda tecrübeli olanlar yada görenler olmuştur bilgilendirirseniz çok sevinirim

cnm steril gazlı bi bezle kapatıyolar ama yapıştırma oldugundan sezeryan yeri sorun olmuyo zaten uyuşuk rahatça yıkanabiliyon hayırlı dogumlarr

ben sezryan dan sonra ayğa kaldırdıkları zaman hastanede banyo yaptım
özellikle gelip banyo yaptırdılarr
2 gece kaldım hastanede ıkı gun banyo yaptım
evdede o bantllardan kullanarak hergun yaptım banyo mu

ben sezeryandan 3 gün sonra banyo yaptım ama özellikle 2 hafta falan sabun kullanmıyorsun kullansanda yarana gelmemesi gerekiyor liflemiyosun canım birde çok sıcak suyla banyo yapmıyorsun narkoz vücuttan çıkmadığı için tansiyon düşmesi oluyor

ben sezryan dan sonra ayğa kaldırdıkları zaman hastanede banyo yaptım
özellikle gelip banyo yaptırdılarr
2 gece kaldım hastanede ıkı gun banyo yaptım
evdede o bantllardan kullanarak hergun yaptım banyo mu

bant derken nasıl bişey o bantlardan bizde alabilirmiyiz bi akrabam doğum yaptı öyle banta falan vermediler

3 gün filan sonra banyo yapdım..
ayakta banyo yapmak gerekiyo..ve lif filan sürmüyosun..hiç korkma artık estetik dikişler..

bu konuda bilgim yok ama 30 haftama girdim benimde dogum mart basi yakin sayiliriz merak etttimde neden sezeryan olcaksin..mesela bana doktorum bebek dönmemis dönerse normal dönmezse sezeryan yapariz dedi ve cok korktum sen kendinmi istedin bi sorunmu var??

mrb hanımlar kısmetse şubat sonunda doğum yapıcam sezeryanla sezeryandan sonra nezamn banyo yaptınız ve ne şekilde yani amleiyat yerini kapatmka gerekiyormu yani su falan değicekya bi sorun olurmu şimdiden düşünmeye başladım aranızda tecrübeli olanlar yada görenler olmuştur bilgilendirirseniz çok sevinirim
canim oncelikle hayirli dogumlar bende epidural sezeryan oldum catim acilmadi darmis cok rahattim bebegimi gorerek yaptilar dikisimi estetik tabi ameliyattan 4 saat sonra sivi gida almaya basliyosun sonra gelip ayaga kalkmani sagliyolar canim aklinda olsun nekadar cok yurursen okadar iyi olursun yatma fazla bide agri kesici yaptirma fazla sut inmiyo 5 gun sonra ayakta yapiyosun banyonu liflenmiyosun 4 gun bantli duruyo dikis yerin 1 gunde bantsiz sonra banyo yapiyosun bana boyle soyledi dr hic bir sikayetimde olmadi sukur 28 pazartesi gunu bebisim oglum 40 gunluk oluyo bende yeni dogum yaptim sayilir hic korkma bebisini kucagina alacagini dusun zaten tum agrin acin bitiyo kokusunu icine cekince simdi bakiyo bana yanimda guluyo bazen cok guzel bi duygu ins hayirlisiyla yasarsin bebegine sag salim kavusursun kib aeo

herkese cevaplar için çok teşekkür ederim sezeryan olucam çünkü daha önce sezeryanla doğum yaptım am nasıl banyo yaptığımı falan unutmuşum bide ozamn yaşım küçüktü nasıl başa çıktığımı bile hatırlamıyorum şimdi herşeyi daha tecrübeli bişekilde yapmak istiyorum genel anestezi ile sezeryan olmuştum şimdi spinal stiyorum ama ilkinde acımın çok olduğunu hatırlıyorum inş şimdide öle olmaz ben çok sık duş alan biriyim doğumdan sonrada umarım banyo yapmakta sorun yaşamam herkese hayırlı doğumlar

ben geçen pazar doğum yaptım .pazartesi hastaneden çıktım.salı günü sabah banyo yaptım zaten ameliyat bölgesine bant yapıştırıyorlar . dr um banyo yapabilirsin bant çıkmaz çıksada bişe olmaz dedi .çıkarsa yenisini aldırıp yapıştırimmi dedim gerek yok açık kalsın dedi .benimkide estetik dikiş.
ama ben bantın çıkmasından korktugum için ameliyat yerimi folyoyla sardım gerçi su deyince folyolar gevşeyip çıkıyor ama yinede işe yaradı .

merhaba bende 14 aralıkta epidural sezeryanla oğlumu doğurdum .1 gece yattım hastanede .çıkmadan son pansumanda bir spreyle silikon gibi bişey uyguluyorlar zaten yapıştırma dikiş.hemen o gün duş alabiliyosun .hiçbiır sıkıntı olmuyor .

kızlar ben 30 temmuz cuma günü 1600da grdm hasteneye sezeryanla dogum yaptım cumartesi 1600da cıktım hastenden ve cıkarken pansumanı actılar ve üzerine bi spt-rey sıktılarki o koruyucu tabakaymıs kesi yerine lif kese yapmadan ayakta yıkanabilirsin dedeiler pazar yıkandımbende o tabakdada bi müdeeet sonra yıkandıkca cıktı zatne :21:

X