Omega 3 sorusu

Chocuk

Guru
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2009
429
146
Doktorunuz Omega 3 olarak hangi markayı önerdi?
Hangi haftadan sonra başladınız?

Herşeyin doğalını almak tabiki en güzeli lakin ben balık yiyemiyorum:/
25. haftam bitti.

Doktorunuz Omega 3 olarak hangi markayı önerdi?
Hangi haftadan sonra başladınız?

Herşeyin doğalını almak tabiki en güzeli lakin ben balık yiyemiyorum:/
25. haftam bitti.

ben de çocukluğumdan beri balık yiyemem, hamilelikte doktoruma danıştım bana solgar'ın fish oil'ini önerdi. Balığın vücudundan üretilenleri kullanmak gerekmiş, bazı omega-3 ler sadece balığın araciğerinden üretiliyormuş... ama aç karnına alma, yemekle beraber al, ben aç aldığımda hep yukarı balık yemişim gibi bir tat geliyor...

ben de çocukluğumdan beri balık yiyemem, hamilelikte doktoruma danıştım bana solgar'ın fish oil'ini önerdi. Balığın vücudundan üretilenleri kullanmak gerekmiş, bazı omega-3 ler sadece balığın araciğerinden üretiliyormuş... ama aç karnına alma, yemekle beraber al, ben aç aldığımda hep yukarı balık yemişim gibi bir tat geliyor...
Çok teşekkürler.

Ben de solgarı düşündüm ilk ama doktor başka bir marka önerdi, sanırım daha ucuz sigorta karşılar diye o ilacı öneriyor ama ben sağlıklı bişey olsun istiyorum.

Solgar Omega 3 lere bakmıştım, fish oil aklıma gelmemişti.Bir onu soruyum doktora, ondan habersiz iş yapmamış oluyum ama aklıma yattı.
Yapay vitaminler ne yazık ki zararlı ama bebeğimizin işini görecekse hiç yoktan iyiyse yapacak bir şey yok.
Balık sevenlere çok imreniyorum, ben ağzıma koyamıyorum:KK43:

ben hamilelik öncesi vejetaryen olmama ragmen, hamileligin basindan beri 1 hafta yada on günde 1 balik yemeye calisiyorum.yine de yeterli degilmis 2 haftadir "marincap" kullaniyorum.bahsettiginiz balik kokusu hissi hic olmadi, ac karnina ictigimde bile hic rahatsiz etmedi tavsiye ederim... 500mg hap günde 2 kez aliyorum. bebisleirniz ve size bool saglik!

ben hamilelik öncesi vejetaryen olmama ragmen, hamileligin basindan beri 1 hafta yada on günde 1 balik yemeye calisiyorum.yine de yeterli degilmis 2 haftadir "marincap" kullaniyorum.bahsettiginiz balik kokusu hissi hic olmadi, ac karnina ictigimde bile hic rahatsiz etmedi tavsiye ederim... 500mg hap günde 2 kez aliyorum. bebisleirniz ve size bool saglik!

Evet son aylarda Omega 3 gereksinimi çok fazlaymış.
Eskiden insanlar napıyormuş bilmiyorum, herkesin balık bulması yemesi imkansız.

Evet son aylarda Omega 3 gereksinimi çok fazlaymış.
Eskiden insanlar napıyormuş bilmiyorum, herkesin balık bulması yemesi imkansız.

dr´um ceviz,semiz otu yada omega 3 iceren hicbir yiyecegin baligin yerini tutamayacagini söylemisti... demekki gözümüzü burnumuzu kapayip yememiz gerekiyor cünkü haplarin da balik yemenin yerini tutmayacagi kesin cünkü balik yerken icinde omega 3ün yaninda fosfor,yag, bircok mineral ve vitamin de aliyouz. en azindan ayda birkac kez balik köftesini denemeni tavsiye ederim.benim gibi burnunu tikayarak yiyebilirsin belki :bbo: bebeklermiz saglikli sihhatli olsunlar da... :Saruboceq:

ben de balıktan tiksindim diye 12. haftamdan itibaren efa daily adlı balık yağını verdi doktorum.

bende çok erken başladım omega 3e amwayinkini alıyorum bir çok markaya baktım hepsi entetik doğal değil bunu araştırdım doğalmış ama bütçesi olan var olamayan var bence daha ucuz bir markanınkide olabilir

bende çok erken başladım omega 3e amwayinkini alıyorum bir çok markaya baktım hepsi entetik doğal değil bunu araştırdım doğalmış ama bütçesi olan var olamayan var bence daha ucuz bir markanınkide olabilir

-bende gebeliğimin 3. ayındayım ve doktorum cold sea diye bir ilaç önerdi omega 3 (balık hapı) yalnız sigorta karşılamıyor ve baya pahalı bir ilaçmış Allahtan 2 aylık hap var içinden :) Sağlık sıhhat olsun bebişlerimize inşallah...

X