zavallı kaynanalar

kardel45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2009
309
2
kaynanayım ama gelinlerimden hainlik görüyorum peki suçum ne birde benim gibileri düşünün hep mi kaynanalar hatalı acaba nesil öyleki artık kızlar zaten önyargı ile geliyor evlenirken ailesini istemem diye peki aile ne istiyor evladının mürüvetini gördü bir güleryüz istiyor acaba bunu hiç düşündünüzmü

Benim anneannemde kaynana ve gelinlerine ne kadar iyiyse onlar ona o kadar kötü.Aynı apartmanda oturuyolar 2 geliniyle , hasta olduğunda bir gün bir tas çorba getirmezler.Bayramda bile bitanesinin evine kendi iner, gelin çıkmaz yukarı.Neyse ki 3 gelinden 1 i iyi çıktı.Gerçekten de insanlarda bi düşünce oluşmuş, kaynanalar kötürdür diye.Ama bu insanın yapısıyla alakalı.Siz kaynana olarak iyi olabilirsiniz ama gelininiz sizin kadar iyi olmayabilir. Bunun tam tersi olan durumlarda var.Yani bu insanlıkla alakalı, kaynanalıkla , gelin olmakla alakalı değil bence.Sizde onlara hakettikleri gibi davranın.

Haklisin ablacim, gercektende bazi kadinlar adi kaynana görümce diye bastan tepkili yaklasiyorlar malesef.

Evlendikleri adam sanki gökten zembil ile indi ailesi hismi akrabasi yokmus gibi davranmasini istiyorlar.....
Gelinlerin sana iyi degilse sende iyi olmak icin kendini yipratma.....onlar sana mesafeli davraniyorsa sende mesafeli ol.....hersey karsiliklidir.:kahve:
Bir güler yüzü senden esirgeyene ne yapsan yaranamazsin zaten.:nazar:

Gelinlerimden demişsiniz, acaba neden ikisi birden böyle yapıyor CADIARZUınsanlar zaman zaman kendini de eleştirmeli, yanlış anlamayın sakın bunu sizi eleştirmek için söylemedim, dışarıdan 3.bir göz olarak insanın aklna sadece ilk bu gelyor.
Aranızda neler geçti bilemeyiz ama belki kırmışsınızdır gelinlerinizi, sadece bir güler yüz bekliyor ve kırmamışsanız gelinleriniz cidden ayıp ediyor.
Ezilen sadece kaynanalar değil, çok ezilen gelinlerde var bence her kim eziliyorsa ona yazık a.s

peki ne gördünüz gelinlerinizden
yani şikayetiniz tam olarak ne...
ben sanmıyorum hepsi önyargıyla gitsin hadi gittiler diyelim
karşılarında sevecen iyi niyetini kanıtlamış bi anne gördüklerinde
o tabuların ön yargıların hepsi yıkılır gider
önemli olan iyi niyetten emin olmaktır değilmi
siz bu iyi niyeti gösterdiğiniz halde gelinleriniz ne gibi bi tutum içerisnde
biraz daha açıklarsanız yorumumu ona göre yapıcam :nazar:

Haklisin ablacim, gercektende bazi kadinlar adi kaynana görümce diye bastan tepkili yaklasiyorlar malesef.

Evlendikleri adam sanki gökten zembil ile indi ailesi hismi akrabasi yokmus gibi davranmasini istiyorlar.....
Gelinlerin sana iyi degilse sende iyi olmak icin kendini yipratma.....onlar sana mesafeli davraniyorsa sende mesafeli ol.....hersey karsiliklidir.:kahve:
Bir güler yüzü senden esirgeyene ne yapsan yaranamazsin zaten.:nazar:
:lepi::lepi::lepi:
Gökten zembile inenlerde evlat yetiştiriyor, etme bulma dünyası yani, durduk yerde canı kötülük isteyen tırnak takacak mutlaka birşeyler bulur....
Dediğim gibi herkes evlat yetiştiriyor sengözlerimebaksanab

walla ben kaynanama hiç kötülük yapmıyorum elimden geldiğinde iyi davranıyorum.. sağolsun oda bana karşı iyi.. yada iyi gibi görünüyor bilmiyorum..
ben şöyle yaklaşıyorum olaya, kendi annemizle bile tartışıyorsak kaynanamızla aramızın süper olmasını bekleyemeyiz..
ama hakket bazı kaynanalarda cadalozun teki sözüm meclisten dışarı :KK70:

Ah be teyzecim..
Her kaynana gibi de iyi olmuyor işte..
Birazcık şans meselesi..
Size nasıl davranıyorsa sizde ona öyle davranın,boşverin..

bende kayınvalidemle, görümcemle ve eltimle de çok iyi anlaşıyorum. görümcemle kardeş gibiyiz
o derece yani.. bütün gelinler kötü değildir.. insanın yapısıyla ilgili..

valla ben inanmıyorum iyi niyetini kanıtlamış olan brine
ön yargıyla yaklaşılsın :nazar:
bi şekilde bi yerde yıkılır insanın tabuları ön yargıları
belki sizde iyi niyetinizi tam olarak kanıtlayamadınız
yada size göre sizin niyetiniz iyi tam açıklamadınız için
böyle kısıtlı yorumluyorum :sinifsinif:

extreme cevabına şaşırdım
ama sen mantıkla düşünüp mantıkla cevap veriyorsun da ondan sana yanlış geliyor
insanlar gelin kaynana rolune geldiğinde mantık kalkıyor duygularına yeniliyor ve bütün hareketleri onun iç in mantık dışı oluyor yani kötülükleri yapanların neden yaptığını anlıyamıyorsun iyi niyetimi kanıtlamak için bilmem yapmadığım bir şey kalmadı yanlız haaaa unuttum kendimi öldürmek gibi olabilirdi kahırdan

ikisi birden öyle yapmıyor yazmıştım ilk gelin ikincinin düğününü eşyasını kendininkinden farklı görmüş napıyım o beğendi aldı bu da beğendi daha zevkliymiş evini güzel döşedi tabbi kaynana benim ya fatura bana kesiliyor onu daha çok seviyo kompleksine girerek yeni gelen geline bir sürü zehirli sözler söylüyor 20 yaşındaki gelin huzursuzluk çıkardı benle değil eşiyle ona çok üzülüyorum ben olsam üzülmem ben dışardayım yuvaralırı huzursuzlandı şimdi bende diyorum ki kötü benmiyim kayınvalide eltiler konuşulsun yani elti olanlarda tabii ki kızlar evlenen genç kızlar yani hep kaynana denmesin lütfen

valla ben inanmıyorum iyi niyetini kanıtlamış olan brine
ön yargıyla yaklaşılsın :nazar:
bi şekilde bi yerde yıkılır insanın tabuları ön yargıları
belki sizde iyi niyetinizi tam olarak kanıtlayamadınız
yada size göre sizin niyetiniz iyi tam açıklamadınız için
böyle kısıtlı yorumluyorum :sinifsinif:

Ben kendi anneannemden örnek verdim , benim anneannem kızlarından çok gelinlerini düşünür.Bi tartışma olduğunda her zaman gelinlerini korur, haksız oldukları halde.Ve anneannemin zehirli romatizma hastalığı var,yürümekte zorlanıyo.Gelini bayramda bile çıkıp elini öpmüyoda anneannem iniyo bayramlaşmaya o halde her bayramda. Bunun insanlıkla alakası var.

arkadaşlar neler yaşanmadı ki boşverin
modern gelin takılıyolar kendileri
hizmet ettirmem onlara ederim
pişiririm pasta börek istemez derler
oturmaya gelmek istemezler oğlanları üzerler
napıyım yani oğlumla mı küsüyüm bunu istiyorlar üzüntüm bu oğlunu at benim olsun
kendi anne ve babalarını atabiliyorlarmı ya bunu anlamıyorum
onlarla boğuşmak istemiyorum gidip gelmiyorum gücüm ağlamaya yetiyor oğlanlar da böle mutsuz tek onlar mutlu böyle

ikisi birden öyle yapmıyor yazmıştım ilk gelin ikincinin düğününü eşyasını kendininkinden farklı görmüş napıyım o beğendi aldı bu da beğendi daha zevkliymiş evini güzel döşedi tabbi kaynana benim ya fatura bana kesiliyor onu daha çok seviyo kompleksine girerek yeni gelen geline bir sürü zehirli sözler söylüyor 20 yaşındaki gelin huzursuzluk çıkardı benle değil eşiyle ona çok üzülüyorum ben olsam üzülmem ben dışardayım yuvaralırı huzursuzlandı şimdi bende diyorum ki kötü benmiyim kayınvalide eltiler konuşulsun yani elti olanlarda tabii ki kızlar evlenen genç kızlar yani hep kaynana denmesin lütfen

2.geline sunduğunuz imkanların aynısını 1.geline de sunduysanız zamanında o zaman vicdanen rahat olun..

Ama burdaki birçok gelin arkadaşımızın ortak şikayet noktalarından birisi de, eltime yaptıklarının yarısını bana yapmadılar ama o daha kıymetli oldu....şeklindedir.:)) Gelinlerin çoğu da bu şekilde düşünür:) Yoksa moda değişir tabii daha modern şeyler çıkar buna birşey diceklerini sanmam..

Siz gerçekten gelinlerinize iyi niyetle yaklaşıyorsanız, kaynanalık yapmıyorsanız, oğlunuzun artık başka bir hayatı olduğunu kabul edip saygı duyuyorsanız, o zaman rahat olun..

Neden sinir hastası oluyorsunuz? boşverin yaşamanıza bakın, ne dşünürlerse düşünsünler..

ha sakın gelinlerle küsüs sanmayın ben böle ortalıklarda görünmezsem iyi mutlular ne senden bana ne benden sana aynı mahalledeyiz ama evlerine adım atmadım çünkü istemediklerini duydum sadece yaptıklarımın karşılığı bu mu olmalı diye düşünüyorum ve kayınvalidelere söylenenlere bir örnek olayım diye yazdım

extreme cevabına şaşırdım
ama sen mantıkla düşünüp mantıkla cevap veriyorsun da ondan sana yanlış geliyor
insanlar gelin kaynana rolune geldiğinde mantık kalkıyor duygularına yeniliyor ve bütün hareketleri onun iç in mantık dışı oluyor yani kötülükleri yapanların neden yaptığını anlıyamıyorsun iyi niyetimi kanıtlamak için bilmem yapmadığım bir şey kalmadı yanlız haaaa unuttum kendimi öldürmek gibi olabilirdi kahırdan

yanlız yazımın en altına kısıtlı yorumluyorum çünkü açıklamamışsınız
diye belirtmiştim o yüsden şaşırmayınız...
eşyalara bosulmuşlar veya başka bişeye size karşı
saygısızlıkları varmı nasıl tutum içerisindeler
daha çok kusur bulmakmı yada yanlış anlamakmı
ben size haksızsınız demedim
iyi niyetiyle yaklaşn insann iyi niyeti karşı taraftan anlaşılmışsa
oda görür ve yargılarını yıkar dedim:nazar:

X