Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
S

sevgisiz_asla:)

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sevgisiz_asla:)
merhaba kızlar.
daha önce de tca nın çatlaklar üzerindeki etkisi üzerine konu açılmıştı.yanlış hatırlamıyorsam kılıçbalığı arkadaşımız açmıştı konuyu.
ben %70 tca uygulamak istedim ama evde cesaret edemediğim için vazgeçtim.
ablam güzellik merkezinde çalışıyor ondan bana az miktarda tca getirmesini rica ettim.
ilk önce getirmek istemedi ama ısrarlarıma dayanamadı ozaman ben yapacağım sana dedi.getirdiği günün akşamı hemen gitmek zorunda kaldığı için yapamadık.ama ben dayanamadım tabi kendim uyguladım zaten %18 tca çok zarar vermez diye düşündüm.korka korka kollarımdaki çatlara sürdüm ilk bir kaç dakika hiçbir etki yapmadı tabi sürdüğüm yerlere dakika tutuyordum dikkat etmek için.yanma ve batma hissi olduğu an bepanthen sürüyordum.ama hiçbir değişiklik hissetmedim.işlem sonrasında hafif bir yanma hissini 2-3 gün boyunca yaşadım ancak bir soyulma olmadı ben 1-2 gün içinde soyulacağını sanıyordum.4 gün sonra çok hafif bir kabuklanma oldu ufak bir yerde bu arada bepanthen sürüyordum hergün.neredeyse 15 gün olacak ve kollarım inanılmaz bir şekilde soyulmaya başladı.vee belirgin olan çatlaklarım ancak çok dikkat edilirse görülüyor.soyulmam tamamen geçtikten sonra tekrar yapmayı düşünüyorum.ve bu şekilde yaza kadar geçeceğini umut ediyorum.şuan soyulan yerlerdeki çatlaklarım elle bile hissedilmiyor daha önce hissediyordum.çok uzattım ama sevincimi paylaşmak ve evde uygulanabilecek düşük dereceli tca larla biraz sabrederek de yaza kadar sonuç alınabilir diye düşünüyorum.kilo alıp vermekten dolayı oluşan çatlaklarım yüzünden çok üzülüyordum.İnşallah umutlarım boşa çıkmaz.ikinci seansımı yapmak için sabırsızlanıyorum.bu arada hemen geçsin diye yüksek dozlu tca kullanmak çok tehlikeli.aslında ikincisini yaptıktan sonra konu açmayı düşündüm ama sevincimi paylaşmak istedim.çatlaksız günler dileğimle....

adına çok sevindim, fakat tca nedir? nerelerden bulunur dozajı nasıl anlaşılır bilgi verebilir misin?

adına çok sevindim, fakat tca nedir? nerelerden bulunur dozajı nasıl anlaşılır bilgi verebilir misin?

canım netten tca peeling diye aratırsan detaylı bilgiye ulaşırsın tca hakkında.
evde uygulanabilecek dozaj en fazla %30 olarak biliyorum.ben %18 tca kullandım.ama %30 tca almayı da düşünüyorum.
eğer yapmaya karar verirsen düşük dozlar senin için daha iyi olur.zaten sonra alışıyorsun cildindeki etkisini de ayarlayabilirsin yani çok korkulacak bir şey değil dikkatli olduktan sonra.

hııım çok teşekkürler canım araştırıyorum şimdi

merhaba kızlar.
daha önce de tca nın çatlaklar üzerindeki etkisi üzerine konu açılmıştı.yanlış hatırlamıyorsam kılıçbalığı arkadaşımız açmıştı konuyu.
ben %70 tca uygulamak istedim ama evde cesaret edemediğim için vazgeçtim.
ablam güzellik merkezinde çalışıyor ondan bana az miktarda tca getirmesini rica ettim.
ilk önce getirmek istemedi ama ısrarlarıma dayanamadı ozaman ben yapacağım sana dedi.getirdiği günün akşamı hemen gitmek zorunda kaldığı için yapamadık.ama ben dayanamadım tabi kendim uyguladım zaten %18 tca çok zarar vermez diye düşündüm.korka korka kollarımdaki çatlara sürdüm ilk bir kaç dakika hiçbir etki yapmadı tabi sürdüğüm yerlere dakika tutuyordum dikkat etmek için.yanma ve batma hissi olduğu an bepanthen sürüyordum.ama hiçbir değişiklik hissetmedim.işlem sonrasında hafif bir yanma hissini 2-3 gün boyunca yaşadım ancak bir soyulma olmadı ben 1-2 gün içinde soyulacağını sanıyordum.4 gün sonra çok hafif bir kabuklanma oldu ufak bir yerde bu arada bepanthen sürüyordum hergün.neredeyse 15 gün olacak ve kollarım inanılmaz bir şekilde soyulmaya başladı.vee belirgin olan çatlaklarım ancak çok dikkat edilirse görülüyor.soyulmam tamamen geçtikten sonra tekrar yapmayı düşünüyorum.ve bu şekilde yaza kadar geçeceğini umut ediyorum.şuan soyulan yerlerdeki çatlaklarım elle bile hissedilmiyor daha önce hissediyordum.çok uzattım ama sevincimi paylaşmak ve evde uygulanabilecek düşük dereceli tca larla biraz sabrederek de yaza kadar sonuç alınabilir diye düşünüyorum.kilo alıp vermekten dolayı oluşan çatlaklarım yüzünden çok üzülüyordum.İnşallah umutlarım boşa çıkmaz.ikinci seansımı yapmak için sabırsızlanıyorum.bu arada hemen geçsin diye yüksek dozlu tca kullanmak çok tehlikeli.aslında ikincisini yaptıktan sonra konu açmayı düşündüm ama sevincimi paylaşmak istedim.çatlaksız günler dileğimle....

slm canim cok sevindim senin adina. internette arastirdimda 25% lik olanin 60ml 110 dolar diyo.fiyati nedir ablana bi sorabilirmisin. ben yurtdisindayim nerden alabilirim ya güvenemiyorumda. derin soyuluyo ya rengi pembelesiyo tabiki temiz bi cilt ortaya cikiyo peki derin yenilendikten sonra yeni derinin rengi ne zaman kendi ten rengine ulasiyo?

bu tca kimyasal peelingmi,hani cilt soymada kullanılan

kızlar ben evde yapmak istiyorum %30luk,çatlaklar koltuk altımın biraz yukarsında,koluma doğru,kalçalarımda ve birazcık bacaklarımda var.bütün bölgelerim için aynı oranı kullansam bir zararı olur mu?
yan etki yaptımı sizde ve kalçama yaparsam hareket etmemem eğilip kalkmamam gerekir diye duydum nasıl olacak bilmiyorum:S

slm canim cok sevindim senin adina. internette arastirdimda 25% lik olanin 60ml 110 dolar diyo.fiyati nedir ablana bi sorabilirmisin. ben yurtdisindayim nerden alabilirim ya güvenemiyorumda. derin soyuluyo ya rengi pembelesiyo tabiki temiz bi cilt ortaya cikiyo peki derin yenilendikten sonra yeni derinin rengi ne zaman kendi ten rengine ulasiyo?

canım tenimin rengi değişmedi benim.yine aynı renk sadece çok soyuldu herhangi bir renk değişmesi olmadı.o dediğin pembeleşme daha derin tca larda oluyor.benim ki biraz yüzeysel ben yavaş yavaş soyulsun tenimde renk değişikliği olmasın istiyorum.zaten bu şekilde devam edilirse Allah ın izniyle yaza kadar çatlak falan bişey kalmaz.ablamlar set halinde alıyorlar mış 200 tl civarında galiba.ebay dan araştırdın mı bilemiyorum araştırmadıysan bir de oraya bak uygun fiyata bulabilirsin belki.

kızlar ben evde yapmak istiyorum %30luk,çatlaklar koltuk altımın biraz yukarsında,koluma doğru,kalçalarımda ve birazcık bacaklarımda var.bütün bölgelerim için aynı oranı kullansam bir zararı olur mu?
yan etki yaptımı sizde ve kalçama yaparsam hareket etmemem eğilip kalkmamam gerekir diye duydum nasıl olacak bilmiyorum:S

valla canım benimde kollarımda aynı şekilde çatlaklarım var ki aşağı doğru iniyorlardı.ben de yan etki yapmadı ama yine de bilemem tabii.dikkatli kullanırsan bir sorunla karşılaşacağını sanmam.ben sadece kollarım ve karnıma uyguluyorum.bacaklarım için madecassol krem kullanacağım.kullanmadan önce iyice araştır nasıl kullanman gerektiğine dair.hiç korkulacak bişey yok dozajı fazla olmadıktan sonra.

sevgisiz asla
lütfen bize daha ayrıntılı bilgi ver
devam ediyormusun tca ya bende kullanmak istiyorum daha detaylı anlatırmısın kaç seans yaptın sonra yazmayı bırakmışsın yaz bize lütfen

canım senin çatlakların yüzeyel miydi ? derin çatlklara daha yükseği kullanılmalı ozaman

kızlar bende tca %20 lik kullandım
kalçamda ve belimdeki çatlaklara pamukla sürdüm
ellerim hafif tahriş oldu
ama yanma ve batma hissi kızarıklık vs yaşamadım
birde sevgisiz asla arkadaşa sesleniyorum
kaç dakika bıraktın tca yı bize bilgi verirmsin:dance:

baktım gitti gidiyora tca kimyasal peeling 119 TL .. bu değil mi? kaşıntı ve gerginlik ve de kızarma oldumu sormak istiyorum yapanlara?

baktım gitti gidiyora tca kimyasal peeling 119 TL .. bu değil mi? kaşıntı ve gerginlik ve de kızarma oldumu sormak istiyorum yapanlara?

ben tca yı 55 liraya aldım yüzde 20 lik.
gittigidyrdan aldm uyguladm bende yanma hissedilmeyecek kadar az oldu
henüz soyulma vs yok kabuklanmada yok
umarım işe yararda forumu açan arkadaş neden gelmiyo
yoksa yöntem işe yaramadımıkafamçokkarıştı

birşey sorucam arkadaşlar nasıl kullandığınızı anlatırmısınz..
kaç dakika beklettiniz, nekadara aldınız, nasıl uyguladadınz fln fln
şimdiden teşekkürler :)

kızlar bende tca %20 lik kullandım
kalçamda ve belimdeki çatlaklara pamukla sürdüm
ellerim hafif tahriş oldu
ama yanma ve batma hissi kızarıklık vs yaşamadım
birde sevgisiz asla arkadaşa sesleniyorum
kaç dakika bıraktın tca yı bize bilgi verirmsin:dance:

ben yanmaya başladığı an krem sürdüm.benim yanma hissim 6 dakikadan sonra oluştu.bunu göz önüne alarak diğer kolumdada 6 dakika tuttum.eldiven kullansaydın yaparken.sakın olmadı diye tekrar yapma olur mu.çünkü soyulması geç de olabilir bekle o yüzden.yerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör:
ben yanmaya başladığı an krem sürdüm.benim yanma hissim 6 dakikadan sonra oluştu.bunu göz önüne alarak diğer kolumdada 6 dakika tuttum.eldiven kullansaydın yaparken.sakın olmadı diye tekrar yapma olur mu.çünkü soyulması geç de olabilir bekle o yüzden.yerimseniben

ben fazla bekletmedim acaba ondanmı olmadı 5 dk bekledim
gerçekten geçiyormu
yardımcı olurmusun lütfen.benim belim çok az soyuldu ama çatlaklar
olduğu gibi duruyor.
gerçekten işe yarıyormukiiii.
benim 15 gün olmadı daha biraz daha bekleyeyim.sendeki tca nın resmini
buraya yüklemen mümkünmü acaba aynısınımı???bilmiyorumkismile

sevgisiz asla
acaba kollarının resmini çekip yollaman mümkünmü
ne kadarlık bir iyileşme var

X