14 Yaşındayım ve Tavsiye İstiyorum

thebabes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2009
33
0
Tekrar meraba ben 14 yaşındayım . Küçükken normal kiloda bir çocuktum . büyüdükçe kilo almaya başladım . ŞUAN boyum 1.66 kilom 65 .. ınsanın gözüne ne fazla geliyor dimi banada öyle geliyo kıyafetliyken pek te kilolu durmuyorum ama bikini giydiğimde işte bu kız kilolu diyorsun.. Yinede sağlık açısındanda bu kiloları vermem gerek çok zayıf olmak istemiyorum benim için 56-57 uygun .. 1 ay once neredeyse 69 kilo oldum ama hemen verdim 3 kilo buna sevindim açıkçası . şöyle bir sorunum var ben asla aileme kilomu söyleyemiyorum annemden bile utanıyorum .. annem benden zayıf çünkü 1,5 sene önce diyete girdim annemin sözüyle .. domates falan yiyordum hep birazda vermiştim kilo .. ama şimdi kilomu kimseye söyleyemiyorum arkadaşlarım soruyor o an uyduruyorum bişeyler . bu ara yemeyerek kilo veriyorum .. anneme söylemeden kimseye söylemeden kendimce yapabileceğim çözümler varmı mesela aşırı az yiyorum ve bu gerçekten etki ediyor .. hep meyve yemeye çalışıyorum yada domates falan kahvaltıda sadece domates yiyorum annem geçen gün sen diyetmii yapıyorsun dedi bende hayır dedım neyse eminim buradaki herkes benden büyük annem yaşında bayanlar onlar bana yardımcı olurlar :ecrin_bebek: lütfenn yardım edin güzel kıyafetler alıp içlerine girmek istiyorum :gitme: ama lütfen annene söyle demeyin bunu yapamam .. yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım çok hızlı kilo verirsen, o kilolar bir süre sonra sana geri döner..Sadece yediklerin etken değil, 14 yaşındasın ve spor yapmalısın, bilgisayar başında geçirdiğin vakiti spora harcamanı öneririm.Bu arada gelişimine gerekli olan gıdaları almazsan gelişimini tamamlayamazsın..Sadece ekmek, şeker ve abur cuburu kes ve spor yap, hemen olmasa da zamanla faydasını görürsün.

Öncelikle bişey yemeyerek az yiyerek zayıflanmaz :eek:lmaz:
Daha çok alırsın kafamçokkarıştı
Ve spor şart.. hiç yoktan yürüyüş yapmalısın..

lifli gıdalar ve
ekmegı sakın kesme sadece tam bugday ekmegıne dön
yasın genc
ıstedıgın kmıloya kolay gelebılırsın ama sacların dokulup yuzun cokerse bu hoc olmaz
hıc bıseyden kesme herseyı ye ama yanında marul ye salatalık ye yavas yavas kılo vereceksın sakın az yıyerek metabolızmanı yavaslatma
ozaman vucudun soyle dıyo
bu kız yemek yemıyor hemen her yedıgını depolayalım dıyor yanı sen domates bıle yesen onu depolayacak
ama 3 saate bır yersen metabolzma hafızan soyle promlanacak
bu kız 3 saate bır yemek yıyor oyuzden her yedıgını hemen sındırmelıyız cunku 3 saat sora yıne yıyecek ozamana kadar yetıstırmelıyız dıyor
bunu unutma ben bu yontemle 35 kılo verdım ve metabolızmam oyle hızlandıkı 1 gr yagım kalamayana kadar zafıfladım 47 kıloya kadar dustum ama cok zayıflık ıyı degıl
baklava bıle yesem yanında 2 hıyar yıyordum tamamdır kesınlıkle kılo olarak kalamaz
denenmıstır
annenden bıse saklama suan kucuksun ama ılerde goreceksın ne arkadas ne bıse yanında en zor zamanlarında hep anne olacak ve bır anne ve baba cocuk ıcın en buyuk sanstır onları uzme ve sozlerını dınle
sana abla tavsıyesı

..

daha büyüme cagindasin bebegim, boy atinca kilo milo kalmaz, hem baskalarinin dedigine ne bakiyosun

yazin da bikini yerine mayo giyin canim, cok güzel SIK mayolar var

dert etme, gecer..

opuyorumnanaktan

Sağlıklı ve düzenli beslenirsen sorunun ortadan kalkacağını görürsün..
Bunun yanında eline bir havlu al ve rulo haline getir.. iki ucundan tut ve zıt yönlere doğru çekiştir.. önce havaya doğru, sonra yüz hizanda ve çaprazlama şekillerde bunu yapmanı tavsiye ederim..

saçmalık deme :) dünyaca ünlü bir atlet bu şekilde yağlarını eritti ve kas yaptı.. deneyince bunu hissedeceksin ztn.. kendi ağırlığınla yaptığın egzersizler ileride ne sarkma yapıyor ne de eriyor...

canım sporla birlikte gögüs sorununda ortadan kalkacaktır...gögüs çevren küçüldükçe yani arkadaki yağlar eridikçe otomatikman gögüste küçülüyo

Tatlım sen büyüme çağındasın kilonu hiç dert etme, ki çok da kilolu değilsin aman aman.
O kadar çok insan tanıyorum ki gençken kilolu olup da 20li yaşlara geldiğinde fıstık gibi olan, inan eğer kendine biraz dikkat edersen, senin vücudun gelişimini tamamlarken kendiliğinden o yağları yakacaktır.
Sen güzel güzel beslen, sebze meyveni ye. Izgara balık, tavuk.. Akşamları hafif şeyler yemeyi kendine alışkanlık edin. Bu şekilde hafif bir beslenme tarzını şimdiden oturtursan tüm hayatın boyunca faydasını görürsün. Ama senin şu an her şeyden az az yemen lazım. Kola gibi gazlı içeceklerden uzak dur, cips, çikolata,bisküviler en az olsun. Sebze yemeklerini meyveleri artır günlük beslenmende. Çok su içmeye alış bunun faydasını hep göreceksin. Ve her gün spor yap. En vaktin olmadığında bile evde küçük egzersizler yap. ınternette bir dünya hareket var evde yapabileceğin, kendine bir program yap.
Ayrıca büyük göğüs için insanlar neler yapıyor, deli misin? Memnun olman lazım. Ama kilo verdiğinde muhtemelen bir miktar onlardan da vereceğin için ufalırlar.
Kilo vermek için yemekten kesmen çok yanlış, doğru şekilde beslenmen gerekiyor sadece.

Cips,çikolata,bisküvi gibi atıştırmaları kesmelisin.

Yeşil çay iç,meyve ye,az ve sık ye çok aç kalıp yüklenme yemeklere. ıstedikten sonra başarılmayacak

şey yok canım ,yaşına göre kilon fazla ilerde sağlık açısından sorunlar yaşamamak için şimdiden dikkat

etmelisin.

canm benm bende senn gibiydim ki hala ölyimde benmde orta 1 de göğslerm buyumeye basladı dusun koca sınıfta bi benm utanıodum halyle sora birden kilo aldım halyle dahada buyuduler sen sen ol yasın ilerlemeden yani onlar daha fazla büyümeden kilonu vermeye bak. seni cok cok iyi anlıyorum bide senin boyun uzun benm boyum 1.60 düşünsene bi canlandr gözünde senağlama cok fazla takma kafana bak arkadaslar gayet güzel seyler söylemişler onları dene bi ayrıca annenden nie saklıosun utanıosun ki bilirse o da sana yardımcı olur tabi sen bilirsin bende ilk kilo aldgmda vermeye calştgm zaman kmseye söyleyemıodum sora kilo veremezsem dalga gecmesnler die =) aman o kadar bosmus ki onlar keske söyleseydm de annemde yardmcı olsaydı o anca yeme dedikaydirigubbakcemile3. adet dönemde yeni baslams benm 4.sınıfa giderken başlamstı ergenliğe biraz erken girdim yani oyuzden buyuduler zamannda kilo almasaydm smdi gayet normal boyutlarda olcaklardı tamam millet büyük olsun ister de bukadarda istemez işte davulun sesi uzaktan hos gelıo :KK43:
uzun lafın kısasıı ergenliğe yenı girmişsin öle şok diyetler yapma sakın bi sorun cıkarma basına kafanada takma artık sen taktıkca sıkıntın dahada büyücek.. olmadı 18 ine gelnce kestirirsin olur biter belki benden daha cesaretlisindir kolay gelsin tatlım

Canım tüm yorum yapan arkadaşlar çok doğru yazmışlar sakınkendine dert etme. Gelişme çağındasın senin gelişimin devam ederken göğüslerinde gelişecektir. Büyük gösgüslü olmak utanılacak birşey değil. Kilon çok fazla değil. Aburcuburu kes spor yap geç saatlerde yemek yeme. Gelişme çağındasın yemiyerek zayıflanmaz. Daha kötü olursun hem hasta olursun hemde daha çok kilo alırsın. Ailen her zaman senin yanında ailenden başkasına güvenme ve ailen her zaman senin için iyisini ister lütfen onlara anlat.
Benim gögüslerim küçük, büyük olmasını çok isterdim. Burada benim gibi çok tecrübeli hanımlar var yazılanları önemse.

Son düzenleme:
tesekkürler tüm yorumlar icin arkadas dogru demis davulun sesi uzaktan hos gelir :) gercekten cok utanc verici bi durm bu göğüslerimin buyuk olması.

bence de asla büyük göğüslüsün diye kompleks yapma. ilerde anlayacaksın emin ol...
bi arkadaşım (çok güzeldir, bacakları,poposu falan harikadır 36 beden,170 boy. ama göğüsleri 95ti üst 40 beden oluyordu, şikayetçiydi) 2 sene önce (20 yaşındayken) küçülttürdü (85 oldu sanırım şuan) ve şimdiden pişman olmaya başladı. yine mükemmel bence çok doğal, çok tatlı kız, ama işte hep kompleks yapıyordu o da bikiniliyken. aslında çok dikkat çekiyor diye de baskı oluyodu sanırım, ama dikkat çekmesi iyi bişey, beğeniliyo ki bakıyo insanlar ( kadın-erkek herkes bakar yani sonuçta) ...
neyse göğüs konusunda bence kilo verdikten sonra ve mutlu olmaya başladıktan sonra, bi de 5-6 sene sonra daha farkı düşünürsün sanırım =)
kilo vermeyi de kimseden saklama bence, asıl herkese söyle ki kendi kendini motive etmen kolaylaşsın
(gerçi ben başarılı olamıyorum kilo verme konusunda ama bu tamamen geceleri yememden ve su içmemekten kaynaklı,sanırım...)
çok konuştum..
kolay gelsin =)=)=)

bu yaşta doktor kontrolü olmadan diyet yaparsan ne boyun uzar ne de sağlıklı gelişirsin.

sağlıklı yemekler ye.

Tekrar meraba ben 14 yaşındayım . Küçükken normal kiloda bir çocuktum . büyüdükçe kilo almaya başladım . ŞUAN boyum 1.66 kilom 65 .. İnsanın gözüne ne fazla geliyor dimi banada öyle geliyo kıyafetliyken pek te kilolu durmuyorum ama bikini giydiğimde işte bu kız kilolu diyorsun.. Yinede sağlık açısındanda bu kiloları vermem gerek çok zayıf olmak istemiyorum benim için 56-57 uygun .. 1 ay once neredeyse 69 kilo oldum ama hemen verdim 3 kilo buna sevindim açıkçası . şöyle bir sorunum var ben asla aileme kilomu söyleyemiyorum annemden bile utanıyorum .. annem benden zayıf çünkü 1,5 sene önce diyete girdim annemin sözüyle .. domates falan yiyordum hep birazda vermiştim kilo .. ama şimdi kilomu kimseye söyleyemiyorum arkadaşlarım soruyor o an uyduruyorum bişeyler . bu ara yemeyerek kilo veriyorum .. anneme söylemeden kimseye söylemeden kendimce yapabileceğim çözümler varmı mesela aşırı az yiyorum ve bu gerçekten etki ediyor .. hep meyve yemeye çalışıyorum yada domates falan kahvaltıda sadece domates yiyorum annem geçen gün sen diyetmii yapıyorsun dedi bende hayır dedım neyse eminim buradaki herkes benden büyük annem yaşında bayanlar onlar bana yardımcı olurlar :ecrin_bebek: lütfenn yardım edin güzel kıyafetler alıp içlerine girmek istiyorum :gitme: ama lütfen annene söyle demeyin bunu yapamam .. yardımlarınızı bekliyorum

bide şöyle bir problem var benim göğslerim gerçekten yaşıma göre çok büyük bikiniliyken çok utanıyorum bu yaz aşırı büyük oldu utanıyordum hep kıyafetle oturuyordum havuz başında .. yanı 7. sınıfa başlamadan önceki yaz ilk kez adet geçirmeye başladım o zaman göğüslerim normaldi fakat bu yaz inanılmaz büyüdü kilodanmıdır bilmiyorum ama ççççoook büyük gerçekten yaşıma göre çok büyük bunun içinde çözümler varmıdır bekliyorum..

bi zayıflasam belki göğüslerim küçülür ama sanmam bi zayıflasam bide göğüslerim kuculse hersey mukemmel olacak

Meraba canım bende senin yaşlarında 75 kiloydum üstelik beni tanımayan çocuklar(yaşıtlarım) bana teyzederlerdi,benimle dalga geçen çok olmuştu.ben asla diyet yapmadım ama hep yediklerime dikkat ettim dengeli beslendim (arada kendimi ödüllendirdim tabi ama abartmadım.Şu anda 39yaşındayım 57 kiloyum 2çocuk annesiyim oğlunun biri 10.sınıffa gidiyor ve benim kardeşim gibi görünüyor.Öncelkle sana şunu söyleleyim ergenlik yaşındaki bazı çocuklar fazla kilo alabilir önemli olan diyet yapman değil dengeli beslenmen ve çağımızın yiyecekleri olan fesfootlardan uzak durman çünkü ergenlerde kilo yapan bunlar.Yediklerine dikkat et ve asla şok diyetler hatta ağır diyetler yapma sonra gözün aç kalır ve birakınca iki kat olursun.Bak göreceksin yediklerine dikkat eder ve birazda hareket (yolunu biraz uzatmak,dans etmek merdivenkullanmak,uzaktan kumandayı kullanmamak,sofradan sık sık kalmak....)ve bu arada enönemlisiYEMEK TABAĞINI KÜÇÜT YEMEĞİNİ TATLI KAŞINLA VE KÜÇÜK ÇATALLA YE YAVAŞ YAVAŞ ÇOK ÇİNEYEREKbak göreceksin yavaş yavaş ve kalıcı zayıflayacaksın.korkma canım budediklerime mutlaka uy hızlı zayıflayanlar asla kalıcı olamaz, olsa bile gözleri hep aç ollur.:teselli:

Meraba canım bende senin yaşlarında 75 kiloydum üstelik beni tanımayan çocuklar(yaşıtlarım) bana teyzederlerdi,benimle dalga geçen çok olmuştu.ben asla diyet yapmadım ama hep yediklerime dikkat ettim dengeli beslendim (arada kendimi ödüllendirdim tabi ama abartmadım.Şu anda 39yaşındayım 57 kiloyum 2çocuk annesiyim oğlunun biri 10.sınıffa gidiyor ve benim kardeşim gibi görünüyor.Öncelkle sana şunu söyleleyim ergenlik yaşındaki bazı çocuklar fazla kilo alabilir önemli olan diyet yapman değil dengeli beslenmen ve çağımızın yiyecekleri olan fesfootlardan uzak durman çünkü ergenlerde kilo yapan bunlar.Yediklerine dikkat et ve asla şok diyetler hatta ağır diyetler yapma sonra gözün aç kalır ve birakınca iki kat olursun.Bak göreceksin yediklerine dikkat eder ve birazda hareket (yolunu biraz uzatmak,dans etmek merdivenkullanmak,uzaktan kumandayı kullanmamak,sofradan sık sık kalmak....)ve bu arada enönemlisiYEMEK TABAĞINI KÜÇÜT YEMEĞİNİ TATLI KAŞINLA VE KÜÇÜK ÇATALLA YE YAVAŞ YAVAŞ ÇOK ÇİNEYEREKbak göreceksin yavaş yavaş ve kalıcı zayıflayacaksın.korkma canım budediklerime mutlaka uy hızlı zayıflayanlar asla kalıcı olamaz, olsa bile gözleri hep aç ollur.:teselli:

Size çoook tşk ederimm . gerçekten ddiklerinizi uygulayacağım . en mantıklı şeyler yazan siz oldunuz tabı herkes yazdı ama sızınkı bı ayrı geldı bana tşkler.

canım o durum yani göğüs problemin kilodan oluyor.. çok kilolu değilsin ama ideal kilodasın da diyemeyiz.. göğüs problemin için üzülme, benim arkadaşım kiloluyken afedersin, çok özür dileyerek söylüyorum, 3 çocuk doğurmuş gibiydi, kilo verdi baya ideal kiloya gelince minicik kaldılar.. hiç üzülme vücudun çok hızlı yenilendiği yaştasın, ama tavsiyem 3 ayda kilo vericem gibi bi telaşa kapılma, vaktin çok, 1 yada 2 yılda vericem de. çok daha kalıcı ve etkili olur. metabolizmanı hızlı tutmaya bak. spor yapabilirsin, eğer bunu annene açıklayamıyorsan ne bileyim tenise yüzmeye falan yazıl, hobi olarak yaparsın, annen çakmaz, hem uygun sürede kilo verirsin.
kolay gelsin cnm...

canım ergenlikte bi takım hormonların hızlanması sonucunda yağlanma çok artar. ben senin yaşındayken bende öyleydim ama dengeli beslen abur cuburdan yağlı kalorili şelerle pek barışık olmazsan ergenlik bittikten sonra vücudun oturduğunda hepsini verirsin o kiloların. sıkma canını

X