Gelinlik Modelleri Minyon kızlar için nasıl gelinlik yakışır sizce?

cardigans

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2009
43
2
Kızlar merhaba, Nisan da düğünüm var,gelinlik bakmaya başladım,evet netten bakıpta çok beğendiğim modeller oluyor fakat kendime yakıştıramıyorum çümkü ben 1,55 boyunda,49 kiloyum..Çok kabarık olmamalı onu biliyorum ama kabarıklar çok güzeller..Bana fikir verir misiniz? ne tarz gelinlikler yakışır bedenime,benim gibi minyon arkadaşlar,gelinliklerinin resimlerini paylaşabilirler mi acaba? Şimdiden teşekkürler..

Canım asıl kabarım giyemen lazımkı minyonlunu kapatsın bence şaşalı bir gelinlik giymen lazım kabarık taşlı böle çiçeklide olabilir yani benim fikrim bu tabi

benmkide kabarıktı üstü taşlarla işli..topukluda giyince kısaymışsın gibi olmuyor cnm partnerine uyum sağlayacaksındır merak etme..

Kraliyet Tipi Gelinlik (Empire)

Yüksek belli olması bu gelinlik türünün tipik işaretidir. Etek kısmı A şeklinde veya dar kesimli de inebilmektedir. Straplez uygulanabilirse de, uzun kollu uygulamalar daha resmi ve klasik bir hava yaratabilmektedir.

Kısa boylu, geniş kalçalı, kalın belli iseniz, bu modeli tercih edebilirsiniz. Yüksek bel, vücudunuzun uygunsuz olan kısımlarını örtecektir. Küçük göğüslüyseniz kumaşın sıkıca sarması göğüslerinizi olduğundan büyük gösterecektir. Ayrıca hamileyseniz de bu modeli seçebilirsiniz.

Eğer, büyük göğüslüyseniz, dolgun vücutluysanız bu modeli tercih etmenizi önermeyiz.

Tüp Tipi Gelinlik (Sheath)

Vücut hatlarını ortaya çıkaran, dolayısıyla en seksi gelinlik olarak nitelendirilir. Bu modeli en iyi gösteren kumaşlar arasında jarse, jorjet ve ipek sayılabilir.

Zayıf bir vücuda sahipseniz ve/veya uzun boyluysanız tercih edebileceğiniz bir modeldir. Geniş omuzluysanız ve köprücük kemikleriniz çıkıksa da bu model size uygun olabilir. Yalnız, geniş omuzlara sahip olan vücutlarda ince bantlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca; minyon ve orantılı bir vücuda sahipseniz yine bu modeli tercih edebilirsiniz. Basit hatlar vücudunuzu uzun gösterecektir.

Eğer, kiloluysanız bu modeli geçebilirsiniz. Bu model karnınızı saracağından daha çok ortaya çıkaracaktır. Kısa belli veya armut tipli bir vücut yapısına sahipseniz, vücudunuzun alt kısmını geniş göstereceğinden bu model size uygun değildir.

Balo Tipi Gelinlik (Ballgown)

En geleneksel ve resmi gelinlik modeli olan bu tip gelinlikler, korsesi ve eteğin tam boy olması ile belirginleşirler.

ınce bir vücudunuz varsa veya kum saati tipli bir vücuda ve ince bir bele sahipseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca; armut tipli bir vücuda sahipseniz de, straplez stil ile uygulandığında dikkatler daha çok vücudunuzun üst kısmında toplanacaktır. Böylece dengeli bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Minyon bir yapıya sahipseniz bu model üzerinizde baskın bir şekilde durabilir. Dolayısıyla pek tavsiye edilmez. Gerçi, düşük bir bel hattı seçerek tipinizi uzun gösterebilmeniz de mümkündür.

Prenses / A-Tipi Gelinlik (Princess/A-line)

Bütün vücut tiplerine uyabilen, aynı zamanda A şekli olarak da bilinen bu tür gelinlikler, omuzdan veya göğüs çizgisinden çan şeklindeki eteğe inen düşey dikişleri ile diğer modellerden ayrılırlar.

Minyonsanız, kısa boyluysanız veya kısa belliyseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Dikey çizgiler tipinizi uzun gösterecektir. Omuzlarınızın görünmesini istiyorsanız, arkası açık ve omuzları açıkta bırakan modeller de olabilir.

Büyük göğüslüyseniz tercih edebileceğiniz bir modeldir. Açık veya V yaka seçiminizle, boğazınızı geniş göstererek orantı sağlayabilirsiniz.

Balıketek Tipi Gelinlik (Mermaid)

Bu tip gelinlik, vücut hatlarını belirgin bir şekilde ortaya çıkartır.

Zayıf, uzun ve orantılı vücutlar için önerilebilir.

Minyon, kalın, kısa belli veya ters armut şeklinde bir vücut yapınız varsa size tavsiye edilmez.

YAKA ÇEŞıTLERı

Sıfır Yaka
(Jewel)

Küçük göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır. Yuvarlak Yaka
(Scoop)

Birçok bayan için uygundur. Kare Yaka
(Square)

Birçok bayan için uygundur. V-Yaka
(V-Neck)

Normal göğüslü bayanlara önerilir. Büyük veya küçük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
Kayık Yaka
(Bateau)

Küçük göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır. Yarım Kayık Yaka
(Sabrina)

Küçük göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır. Spagetti Askı Yaka
(Spagetti Straps)

Küçük - normal göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü, şişman ve dar omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır. Japone Yaka
(Queen Anne)

Birçok bayan için uygundur.
Havuz Yaka
(Off the Shoulder)

Kum saati ve armut tip vücuda sahip bayanlara önerilir. Dolgun kollu ve omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır. Prenses Yaka
(Portrait)

Kısa belli ve dolgun kollu bayanlara önerilir. Köprücük kemiği belirgin olmayan veya geniş omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır. Sütyen Yaka
(Sweetheart)

Büyük göğüslü veya kum saati vücuda sahip bayanlara önerilir. Straplez Yaka
(Strapless)

Minyon, yapılı ve kum saati vücuda sahip bayanlara önerilir. Küçük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
Dik Yaka
(High)

Minyon tip bayanlara ve uzun gözükmek isteyen bayanlara önerilir. Uzun, armut tipli ve dar omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır. Oyuk Kollu Yaka
(Halter)

Kısa belli ve geniş omuzlu bayanlara önerilir. Minyon tip ve dar omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.

BEL ÇEŞıTLERı

Belden
(Natural)

Birçok bayan için uygundur. Minyon bayanlara önerilir. Düşük
(Drop)

Kum saati, geniş göğüslü ve dar vücutlu bayanlara önerilir. Dikdörtgen vücutlu bayanlar kaçınmalıdır. Belden Sivri
(Basque)

Belini dar göstermek isteyen bayanlara uygundur. Minyon tipli bayanlar ve beli belirgin olmayan bayanlar kaçınmalıdır. Göğüs Altı (Robalı)
(Empire)

Beli belirgin olmayan bayanlar, geniş kalçalı bayanlar ve kısa boylu bayanlara önerilir. Kum saati vücutlu bayanlar kaçınmalıdır.

ÖLÇÜ ALMA REHBERı

1- Göğüs
2- Bel
3- Basen
4- Etek boyu
5- Göğüs yüksekliği
6- Göğüs arası
7- Ön uzunluk
8- Arka uzunluk
9- Omuz
10- Kol boyu
11- Pazu
12- Boyun
13- Bilek

Benim de boy 1,55 canım giydiğim gelinlikte bu;

10631140622618047766813.jpg

alıntı sahibi azelya 55 : Benim de boy 1,55 canım giydiğim gelinlikte bu;[/I][/B]

kesinlikle katılıyorum bak aynen benim dediğim gibi kabarık ve şaşaalı gelinlik ne kadar zengin ve super duruyor canımzemuszemus

Son düzenleme:
Gamzelim, canım çok sağol,pekçok faydalı bilgi eklemişsin,fikir verdi bana, bence de bana prenses tipi gelinlik modeli uyacak gibi görünüyor..Haklısın.

Bu arada gelinliğin de en az senin kadar güzelmiş ve çok yakışmış,hiç de 1,55 gibi durmuyor boyun..uzun görünüyorsun ama eteğinde kabarık.En iyisi denemeli ve karar vermeliyim değil mi? kısa boyluyum,bana kabarık gitmez ön yargısı yapmamak lazım sanıyorum..Çok sağol canım ilgilendiğin için..

merhaba,
benim de boyum 1.55. tüm uzmanlar bizim için A tipi (prenses tipi) gelinlikleri tavsiye ediyorlar. Gelinliğin bir de kuyruğu olması gerekiyor. Ayrıca göğüs altından atılan bir bant ya da derin bir V yaka da boyunu daha uzun gösterecektir. Saçlarını da yukardan topuz yaptırmalısın. Kabarık gelinliklerden ve denizkızı (mermaid) kesimli gelinliklerden uzak durman gerekiyor. Bunlar insanı olduğundan daha kısa gösteriyor.
internette A kesimli birçok güzel gelinlik bulabilirsin. mesaj sayım yeterli olmadığı için resim ekleyemiyorum. google'da"maggie sottero" yazıp aratırsan benim favori tasarımcımın sitesini bulabilirsin. ben onun gelinliklerinden bir çoğunu çok beğeniyorum. Ben kendime "Ruby" modelini diktirmeyi düşünüyorum. "Tuscana Vidal" ve "Rhianna Royale" de çok güzel gelinlikler.

Jesabel,uzmanlar bana da aynı şeyleri söylüyorlar,kelimesi kelimesine hatta:)))..hemen bakıyorum önerdiğin siteye ve favorimi paylaşıyorum sizinle..

canım azelya 55 gelinlik resmi o benim değil sanırım yalnış anlaşılma olmuş bencede kısa boylusun diye nedne kabarık gelinlik yakışmasınkı çokta yakışır azelyaya çok yakışmış eminim sanda yakışacak canım hiç merak etme

Azelya, gelinliğin çok hoş,saçlarına da bayıldım,ben de sen gibi olmak istiyoruuummmmmm:)))

Çok teşekkür ederim canım, kesinlikle olursun...İnan minyonlara da gelinlik çok yakışıyor, çıtır çıtır oluyorsun kaydirigubbakcemile3Ben kuyruklu bir model bulamadım, sen kuyruk olayına dikkat et, gelinliğin kuyruklu olsun ve kesinlikle kabarık :lepi:Zaten denedikçe anlarsın, gez dolaş ve denemek istediğini dene canım.İnan vitrinde beğenmediğini üzerinde görünce bayılıyorsun.Şimdiden mutluluklar diliyorum opuyorumnanaktan
canım azelya 55 gelinlik resmi o benim değil sanırım yalnış anlaşılma olmuş bencede kısa boylusun diye nedne kabarık gelinlik yakışmasınkı çokta yakışır azelyaya çok yakışmış eminim sanda yakışacak canım hiç merak etme
Teşekkür ederim a.s.

Tabi bu Durumda birde Esinizin boyuda önemli! Benim Boyum 1.57 ve Esimin Boyu 1.90... Bu durumda ben kendimi dahada cok yerin dibine sokamam yani genis ve kabarik bir Gelinlik alirsam boyum dahada kücük görünecek onun yaninda! Bu durumda ya hafif kabariklik ve Saclara Topuz Modeli ve Kralice Taci uygun buluyorum ben kafa dahada tepeye ciksinki aradaki fark azda olsa dengelensin ve baya topuklu bir Ayakkabi giymek lazim benim durumumda tabi. Birde su var aslinda Dügünde cogunlukla gözler Gelinin güzelliginde oldugu icin Damat pek fazla ilgi cekmiyor yani ona Gelincantasi diyebiliriz =)) bu durum beni düsündürmüyor degil yani kabarik almak istersem vazgecmelimiyim yoksa almalimiyim bende bilmiyorum acikcasi....

Tabi bu Durumda birde Esinizin boyuda önemli! Benim Boyum 1.57 ve Esimin Boyu 1.90... Bu durumda ben kendimi dahada cok yerin dibine sokamam yani genis ve kabarik bir Gelinlik alirsam boyum dahada kücük görünecek onun yaninda! Bu durumda ya hafif kabariklik ve Saclara Topuz Modeli ve Kralice Taci uygun buluyorum ben kafa dahada tepeye ciksinki aradaki fark azda olsa dengelensin ve baya topuklu bir Ayakkabi giymek lazim benim durumumda tabi. Birde su var aslinda Dügünde cogunlukla gözler Gelinin güzelliginde oldugu icin Damat pek fazla ilgi cekmiyor yani ona Gelincantasi diyebiliriz =)) bu durum beni düsündürmüyor degil yani kabarik almak istersem vazgecmelimiyim yoksa almalimiyim bende bilmiyorum acikcasi....

Canım,eşimin boyu 1,83 ben 1,55..senin de dediğin gibi ben de taçtır,yüksek topuklu ayakkabıdır,topuzdur derken aradaki farkı en aza indiremesem de,en azından burun hizasında falan olurum diye düşünüyorum..hay allahım,şu ahlime ve dediklerime bak..

Benim de boy 1,55 canım giydiğim gelinlikte bu;

10631140622618047766813.jpg

canım öncelikle hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin, benim boyda1,62 kilom ise 44.. şubatta nişanım var nişanlığımı aZeLYa55 arkadaşımızın gelinliği gibi hatta daha da kabarık olarak seçtim. hangi modaevine gitsem bana zayıflığımı örtmesi için bu tarz seçmem gerektiğini söyledi. gerçekten de kabarık nişanlığımın içinde hiçte zayıflığım belli olmadı.. Allah kısmet ederse gelinliğimi de bu şekil kabarık alacağım..:smiley-cool:

canım öncelikle hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin, benim boyda1,62 kilom ise 44.. şubatta nişanım var nişanlığımı aZeLYa55 arkadaşımızın gelinliği gibi hatta daha da kabarık olarak seçtim. hangi modaevine gitsem bana zayıflığımı örtmesi için bu tarz seçmem gerektiğini söyledi. gerçekten de kabarık nişanlığımın içinde hiçte zayıflığım belli olmadı.. Allah kısmet ederse gelinliğimi de bu şekil kabarık alacağım..:smiley-cool:

canım sana yakışır, bence de öyle yapmalısın,boyunda normal,senin de allah tamamına erdirsin,hayırlısı olsun :)

X