Doğuma Hazırlık Meleğimin ismini beraber koyalımmı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Sizce hangisi?

• HİRA

OY: 48 14,2%
  • BEREN

OY: 152 44,8%
  • EFNA

OY: 10 2,9%
  • ERVA

OY: 29 8,6%
  • ALMİNA

OY: 32 9,4%
  • DEREN

OY: 68 20,1%

• Ankete Katılan
    339
Ben Almina yı işaretledim Çünkü Almina Liya olarak koyacağım bebeklerimden biri kız olursa..En güzel anlamları olan isim bence Almina...

1-Almina Öztürkçe bir isim olup Türk prenseslerine verilen isimdir,

2-SADECE KUTSAL TOPRAKLARDA YETİŞEN ENDER KIRMIZI ÇİÇEK...

3-AL-MİNA KIRMIZI MİNA KUTSAL YER NARİN,KIRILGAN AYNI ZAMANDA HIRÇIN BİR ÇİÇEKTİR.

4-Almina güneş tutulmasındaki kızıllığa verilen addır..

5-Kafkas kadın savaşçı...

6- Ayışığı altında danseden pembe yanaklı kız çocuğu..

7-Al elma..

Deren dedim ama beren daha çok oy almış..
Ayyy..koyma deren, kız doğurursam :ecrin_bebek:eek:na saklıyom bu ismi..
Bi tane daaa var ama, onu hiç sööölemem...

ŞAka bir yana bebişin analı babalı sağlıkla büyüsün..

slm canim ben hira ya oy verdim cunki iclerinde en anlamlisi o ve suda var biz bebeklerimizin ilk oncelikle isimlerinden sorumluyuz onlara hayirli iyi bir isim vermemiz lazim kuran-i kerimde gecen ve anlami guzel olan bi isim vermemiz lazimm onemli olann anlaminin guzel olmasiii

güzelim az kalmış, allah hayırlısıyla kurtarsın, yavrucuğunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.
bilmezmiyim, isim konusu tam bir muaamma. biz 9 ay karar veremediğimiz gibi oğlum doğduktan sonra pat gidip hiç düşünmediğimiz bir ismi koyduk, hala da içime sinmedi. bazen diyorum eşime, dava açıp değiştirelim diye. size de kolay gelsin.
ben dereni oyladım. bereni koymanı hiç tavsiye etmem kendimce. çünkü malum beren saat nefret uyandırdı insanlarda, özellikle bende. bana direk onu çağrışım yapıyor.

güzelim az kalmış, allah hayırlısıyla kurtarsın, yavrucuğunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.
bilmezmiyim, isim konusu tam bir muaamma. biz 9 ay karar veremediğimiz gibi oğlum doğduktan sonra pat gidip hiç düşünmediğimiz bir ismi koyduk, hala da içime sinmedi. bazen diyorum eşime, dava açıp değiştirelim diye. size de kolay gelsin.
ben dereni oyladım. bereni koymanı hiç tavsiye etmem kendimce. çünkü malum beren saat nefret uyandırdı insanlarda, özellikle bende. bana direk onu çağrışım yapıyor.

teşekkür ederim canım amin inşallah
birçok kişiden hiç düşünmediğimiz ismi koyduk diye duyuyorum hayırlısı inşallah
peki mahkeme yoluyla değiştirmeyi düşünecek kadar içine sinmeyen hangi ismi koydunuz merak ettim valla:eek:

Ben Almina yı işaretledim Çünkü Almina Liya olarak koyacağım bebeklerimden biri kız olursa..En güzel anlamları olan isim bence Almina...

1-Almina Öztürkçe bir isim olup Türk prenseslerine verilen isimdir,

2-SADECE KUTSAL TOPRAKLARDA YETİŞEN ENDER KIRMIZI ÇİÇEK...

3-AL-MİNA KIRMIZI MİNA KUTSAL YER NARİN,KIRILGAN AYNI ZAMANDA HIRÇIN BİR ÇİÇEKTİR.

4-Almina güneş tutulmasındaki kızıllığa verilen addır..

5-Kafkas kadın savaşçı...

6- Ayışığı altında danseden pembe yanaklı kız çocuğu..

7-Al elma..

evet anlamı gerçekten güzel açıklaman için teşekkür ederim canım

slm canim ben hira ya oy verdim cunki iclerinde en anlamlisi o ve suda var biz bebeklerimizin ilk oncelikle isimlerinden sorumluyuz onlara hayirli iyi bir isim vermemiz lazim kuran-i kerimde gecen ve anlami guzel olan bi isim vermemiz lazimm onemli olann anlaminin guzel olmasiii

evet canım haklısın işin bu kısmı yüzünden kararsız kaldım yoksa ben minel koyucaktım kızımın adını ama anlamsız olduğu için bizde bundan mesul olacağimiz için koymıcam malesef

miraç ada koymuştuk canım. hem çift ismi sevmezdim hiç, adanın hatrına koyduk. eşimle adada tanıştığımız için daha evlenmeden çocuğumuzun ismini ada koymayı kararlaştırmıştık. kız olsaydı sadece ada olacaktı. ama erkek olunca hem adaya anlam katsın(kuran bakımından), hem de erkek ismi olduğundan miracı da ekledik. ama doğumdan sonra ismi duyunca ''aaaaaa kız mı, çok güzel'' diyenlerin sayısı bi o kadar fazla olunca canım sıkıldı. meğer miraç kız ismi olarak biliniyormuşsenağlama oysa unisex isimleri de hiç sevmezdim. insan kararsız kalınca sapıtabiliyor. aman siz iyi düşünün canım.

Beren 1. Güçlü, kuvvetli. 2. Akıllı. 3. Kadife kumaş. erkek ismi
Beren 1. Tanınmış; güçlü, kuvvetli. 2. Akıllı. 3. Kadife kumaş. kız ismi

beren ismi kulaga daha hos geliyo diyecektim ama hem erkek ismiymis hemde kiz..okadar anlamli bir isimde deyil..
canim bebeyinin ismini koyarken cok iyi yap secimini..geri dönüsü yok cünkü..degisik isim olsun diye kulaga tuhaf ve anlamsiz isim veripte pisman olmakta var...benim kizlarimin isminin hic birinde pisman olmadim cünkü cok düsünüp tasindim ve arastirdim...mesela aleyna ismide cok..ama dogru dürüst bir anlami yok....yani anlami üzerimize-üzerine-üzerinde.....aleyna ismini mesela kizima asla vermezdim

1-HZ.SAV ıLK VAHı ıNDıRıLEN DAĞIN ADI 2-IŞK SAÇAN GÜZEL HUYLU

hira isminin anlami güzel..o yüzden oyum hira ismine..hiranur da olabilir...allah bebeyini anali babali büyütsün canim..

Liya da sabırların en güzeli demek,ayrıca rumca beyaz zambak anlamına gelir..
benim ikinci dilim yunancadir..beyaz zambak kesinlikle liya degildir canlarim bilginiz olsun istiyorum..beren ile hira ismini cok begendiiiim kaydirigubbakcemile2

Son düzenleme:
nnuris'im ne diye bu kadar dert ediyosun anlamiyorum mirac ismi bence de erkek ismi hatta mahallemizin mirac'i var sirinliginden gecilmiyor,mirac guzel bence degistirmene gerek yok balim yaa ..opuyorumnanaktan

colerko ile ayni fikirdeyim bu ismi bende cooook begeniyrum,kizim olursa asel ve zeynep ismini dusunuyorm.hem asel ismi benim esimin ve oglumun bas harfleri..ne hos degil mi??:sm_cool:

colerko ile ayni fikirdeyim bu ismi bende cooook begeniyrum,kizim olursa asel ve zeynep ismini dusunuyorm.hem asel ismi benim esimin ve oglumun bas harfleri..ne hos degil mi??:sm_cool:

benim büyük kizimin adida zeynep..bence güzel bir isim..kendisi bile beyeniyor ismini..
asel isminin anlami cennete bir nehirmis..güzel ..degisik bir isim..

benim ikinci dilim yunancadir..beyaz zambak kesinlikle liya degildir canlarim bilginiz olsun istiyorum..beren ile hira ismini cok begendiiiim kaydirigubbakcemile2

Rumca da bir sürü lehçe var değil mi ? yerimsenibenElanika,Yanya,Girit lehçeleri farklıdır...Bana da anneannem söylemişti..ızmir Çeşme Alaçatılı anneannem....Belki lehçe farkıdır canım.......

Son düzenleyen: Moderatör:
X