Bebek Beslenmesi Bebeğim memeyi bıraktı emmiyor:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canım bence ek gıdaya geç,tabi önce doktorunada danış.benim bebeğim 4ay 13günlük.emmediği için mama ek gıda hepsini veriyorum.ama tatlılardan önce yoğurt vermeni tavsiye ederim.meyve sularına alışınca yoğurt ekşi geliyo,yemiyo bebişler.sütlü pirinçli kaşık mamaları,sebze püreleri verebilirsin.ne yalan söyliyim ben tarhana çorbası,nişasta,pirinç unu hepsini veriyorum.ama devam sütünüde mutlaka alıyo

bu dört aylık bebekler nie böle yaramaz oluyo benimde oğlum 4.ayına girdi emmeyi bıraktı gece emiyo sadece gündüz sağıp veriyorum.ek gıdaya başladım ben ülker hero baby nin kaşık tahıllı mamalarında kullanıyorum sabah veriyorum sonra ki öğünde sütümü veriyorum bir sonraki öğünde meyva püresi yediriyorum sonra bir saat sonra tekrar sütümü içiriyorum akşam yine pirinçli mama veriyorum sonra yine süt ve iyi geceler çayı içirip uyutuyorum:)çok uzun yazdım sanırım .tabi şunuda söyleyim bebeğim daha henüz dört aylık olduğu için pirinçli muhalebiyi sadece 75 ml yaspıyorum birazda sulu yapıyorum umarım yardımcı olmuşumdur

eger meme emmiyorsa tabiki ek gıdaya geç bebekler aç durmaz meyve sularından verebilirsin...

canım benim benim bebeğimde 6 aylık bundan 2 hafta önce işe başladım.işim çok iyiydi.gündüzleri sağdığım sütü bıraktım işe 1 hafta gittim sonra oğlum emmeyi bıraktı kesinlikle reddediyordu görünce kıyametleri kopartıyordu.günlerce ağladım.en sonunda işi bıraktım 1 hafta sonunda dayanamadım oğlumun emmemesine.ki okadar iştahli bi çocuktu memeyi havada kapıyodu.unuttu beni küstü çocuk.doktoruma sordum.önce çocuğu uyku moduna geçirdim salladım ninni söyledin uyur gibi oldu ağzına emzik verdim sonra çekip memeyi verdim 5-6 gün sonra tekrar zorla memeye alıştırdım.çok zorlandım gezdirerek emzirdim kucağımda.bi dene istersen doktorum alışması 15 gün sürer dedi ama benimki kısa sürdü.biraz zorlamaya bak tamamen unutmadan.

benim bebeğim 5. ayını doldurmak üzere 4 aylıktı bu sorun başladı.ama son 2 3 gündür iyi çok uğraştım eskisi kadar inat etmiyor.bir ara ek gıda verdim ama son günlerde sadece emiyor çok mutluyum:teytey:

benim oğlumda 5 aylık son iki haftadır emmek istemiyor.memeyi gördümü kıyamet kopuyo. geceleri 15 dakika emiyo ama gündüzleri zar zor 5 dakika. bende sağoyorum sütümü ama hatam manuel süt sağma makinası almam. kollarım kopuyo ve 100 cc anca çıkıyo. neler yapmadım ki uyurken aldım emsin die her seferinde uyandı. artık dayanacak gücüm kalmadıııııı.napıcağımıda şaşırdım. anne olmak ayrı bir zor ama bi o kadarda keyifli.Allah hepimize kolaylık bebeklerimizede sağlık versinnn

Bebeğim 15 aylık biberon verdim şimdi meme ememiyor sahip vereyim dedim biberonla sürüm ağzına girince midesini bulandırıyor ne yapayim

4,5 aylık kızım artık meme emmiyor bir hafta oldu çok uğraşıyorum ama memeyi görünce kıyametleri kopartıyor mama veriyorum ek gıdaya geçimmi artık arada meyve suyu veriyorum elma falan kendim hazırlıyorum bunların dışında ne verebilirim yardım edin lütfennnn!!!!!!:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
Merhaba, öncelikle eğer bebeğinizin kilo alimi iyi ise, doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ek gıda vermeyin, sağlık bakanlığı da ilk 6 ay "sadece" anne sütü, veya formül mama diyor. Eğer bebeğiniz emmiyorsa yapacağınız en doğru şey sütünüzü sağarak vermek ama yine de emzirme denemelerine devam edin çok ısrarcı olmadan. Bazı bebeklerde emme istememe durumu dönemsel olabiliyor ve geçiyor. Benim kızım da 4 aylıkken 2 hafta emmedi, memeyi görünce bağıra bağıra ağlamaya başlıyordu. Ayakta gezerek falan emzirmeyi denedim, bir süre sonra geçti ve emmeye devam etti. Sağdığın sütü biberonla degil kaşık veya enjektörle vermek daha iyi olur çünkü biberona alişan bebekler memeye daha zor dönüyorlar. Henüz 1 haftadır emmiyor demişsiniz ki çogu bebekte bu oluyor o aylarda. Dediğim gibi donemsel. Ayakta gezerek emzirmeyi deneyin, olmasa bile denemekten vazgeçmeyin. Umarım geçici bir dönemdir.

Merhaba, öncelikle eğer bebeğinizin kilo alimi iyi ise, doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ek gıda vermeyin, sağlık bakanlığı da ilk 6 ay "sadece" anne sütü, veya formül mama diyor. Eğer bebeğiniz emmiyorsa yapacağınız en doğru şey sütünüzü sağarak vermek ama yine de emzirme denemelerine devam edin çok ısrarcı olmadan. Bazı bebeklerde emme istememe durumu dönemsel olabiliyor ve geçiyor. Benim kızım da 4 aylıkken 2 hafta emmedi, memeyi görünce bağıra bağıra ağlamaya başlıyordu. Ayakta gezerek falan emzirmeyi denedim, bir süre sonra geçti ve emmeye devam etti. Sağdığın sütü biberonla degil kaşık veya enjektörle vermek daha iyi olur çünkü biberona alişan bebekler memeye daha zor dönüyorlar. Henüz 1 haftadır emmiyor demişsiniz ki çogu bebekte bu oluyor o aylarda. Dediğim gibi donemsel. Ayakta gezerek emzirmeyi deneyin, olmasa bile denemekten vazgeçmeyin. Umarım geçici bir dönemdir.

Konu 2009da yazılmış farkında mısınız?

Benim kizimda 4.5 aylik onceleri sadece geceleri uyurken emiyodu simdi hic emmiyo sutumde cok yok zaten ne yapabilirim ve bronsit oldu bi oneriniz varmi

Kızım 5 aylık gaz sıkıntısı cekiyoruz hala çoğu zaman bundan dolayı emmek istemiyor. Azıcık sallayıp gezdirip sakinleştiriyorum o şekilde emiyor. Bi de 3 aylıkken 2 hafta emmedi nerdeyse ama kulak iltihabı varmış ilk götürdüğüm doktor bilemedi. Bir sıkıntısı olunca emmiyor ben de sağıp veriyorum. Nerdeyse 5 buçuk aylık oldu. Az daha sabredin. Daha çok küçük.

5 ay boyunca her ogunde emmek istemedigi memeyi gorunce ciglik cigliga aglayarak beni iten bir bebegim vardi, cocugumun meger alerjileri oldugu icin benimmsutumu icmek istemiyormus. Alerji testi yapilarak diyete baslamamla meme reddi de son buldu.

Savasmaktan asla vazgecmeyin, 5 ay ne sekilerde emzirdigimi bi ben bilirim.

5 ay boyunca her ogunde emmek istemedigi memeyi gorunce ciglik cigliga aglayarak beni iten bir bebegim vardi, cocugumun meger alerjileri oldugu icin benimmsutumu icmek istemiyormus. Alerji testi yapilarak diyete baslamamla meme reddi de son buldu.

Savasmaktan asla vazgecmeyin, 5 ay ne sekilerde emzirdigimi bi ben bilirim.
Yazalı çok olmuş ama neye alerjisi varmış acaba

Hanımlar 4-4,5 aylık bebeklerde meme grevi oluyor. Memeye döndürmeye çalışmalısınız. Bebek istemiyor diye düşünmeyin. Biraz araştırın isterseniz “meme reddi” “meme grevi”

Allah yardımcınız olsun. Bence pes etmeyin. Meme reddi bu. Sabredip sağıp bi şekilde içirin. Sevmiyorsa da sağıp saklayın. Arada meme teklif edin ama zorlamayın . Sık sık sağın ki süt azalmasın. Her uyuduğunda uykusunda emzirin . Zamanla tekrar alıyorlar memeyi. Dönemsel olabiliyor.

X