Bebek Beslenmesi Bebeğim memeyi bıraktı emmiyor:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esmerlady

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
137
2
4,5 aylık kızım artık meme emmiyor bir hafta oldu çok uğraşıyorum ama memeyi görünce kıyametleri kopartıyor mama veriyorum ek gıdaya geçimmi artık arada meyve suyu veriyorum elma falan kendim hazırlıyorum bunların dışında ne verebilirim yardım edin lütfennnn!!!!!!:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Güzelim benim kızımda 4 ayını doldurdu, beni emmek istemiyor. Bende sütümü sağıp biberon ile veriyorum. Sadece geceleri emiyor. Gözü kapalı diye. Açıkken hayatta emmiyor. Ek gıdaya başlamadım , doktorum kilo alımı iyi dedi, 1 ay daha süt ile devam edelim dedi.
Ama ben arada meyve suyu tattırıyorum.

aynı benim kızım gibi gece emiyor ama gündüz sağdığım sütüde içmiyor ne yapıcam bilmiyorum ilk bebek olduu için acemiyim biraz...

Benım daha 2 aydan berı ugraŞıyorum hp 5 dakka emdı dedıgın gıı kıyametlerı koprıyodu sonra sılkon uÇlarla denedım onun la 5 aylıkolana kadar emdı Şımdı 7 aylık ve yıne aynılarını yapıyo kıyamet kopuyo bende sagıyorum herzaman degıl ama

aynen sağdıgımı gece içiodu onuda nazla tabi ama ben pes etmedim 6 aya kadar devam etti nolduysa 20 günlük izinde memelekete gittiğimizdee oldu sıklıkla sağmadım ve sütüm azaldı ve napcagımı bilmiorum kızlar aynı dertten müzdaripiz emmeyen bebek anneleri olarak öle özenioırumki bebekleri emen annelere ilk böle oldu inş 2. si olmaz

cevapladıınız için teşekkür ederim arkadaşlar peki ek olarak ne verebilirim mama dışında yardım ederseniz çok sevinirim

canim sütünün tadımı bozuldu acaba.belki ondan da içmek istemeyebilir bebekler.bence sen bi bak sütünün tadina.yediklerinlede alakalı olabilir.bi kere soguduysa memeden daha emmek istemez hem beberonlada almıyor diyorsun.sütün kalitesiyle ilgili bi durummu acaba?

ek gidalara başlamak için biraz erken sanirim ama az az 20 ml civari elma suyu verebilirsin yada az bi miktar goglynin pirinç unu muhalleebileri satılıyor 4.aydan itibaren onlardanda verebilirsin suyla hazırlanıyor..

merhabalar bence ek gıda veya mama yerine kendi sutunu sagıp vermeyı dene benım kızım 3 aylıkken emmmeyı bıraktı sımdı altı aylık oldu 3 aydır 3 saatte bır sagıp bıberonla verıyorum unutma anne sutunden daha faydalı hıc bır sey yok kolaylıklar dılerım

yenı okudum cnm sagdıgın sutu ıcmıyormus artık 4.5 aylık olmus 4 aydan sonra yogurt muhallebı meyve suyu verıyorlar eyve suyuna alıstıktan sonra yavas yavas pureyede gecebılırsın bunlar ıcın erken degıl kolaylıklar bızım bu kızlardan cekecegımız var :icecream:

çok saolun arkadaşlar dün meyve püresi verdim afiyetle yedi maşallah hala uğraşıyorum umarım emer çok üzülüyürum annem kızın sana çekmiş dio bende 3 aylıkken bırakmışım ve hiç emmemişim :)emerken acıktımı azına memeyi veriyodum mama yapmak ne zor ya her acıktıında bide ağlıyo sabırsız benimkisi allah bütün annelerin yardımcısı olsun..

evet canım haklısın emmeyen bebek çok zor ben 3 aydır sağıyorum bazen acıkıyor mızmızlanıyor ama süt öyle iki dakkada sağılmıyor ki emsen ne olur ki sanki güzel güzel ama işte,geceleri emiyormuş en azından senin bebiş ama bana sorarsan gündüzleride iki üç kere sütünü sağ ki azalmasın.sağdığın sütleride kahvaltısında cicibebeye katıp verebilirsin,gerçi benim cicibebe konusunda kafam karıştı biraz kimisi verin diyor kimisi vermeyın gdo'lu ürün diyor bazı doktorlar ekmek içi veya kendi yaptığın kurabiyeyi öneriyorlar kahvaltıda tabi karar senin...bu arada dün internette araştırırken gördüm 4. aydan sonra bebeklere tarhanada verilebilirmiş 1 bardak suyla 1 kaşık tarhanayı pişirip veriyorsun ben ilk kez dün verdim sevdi gibi ama ilk seferde her gıdayı az vermeye dikkat etmek gerek,tekrar kolaylıklar dilerim...

ben sağmadım çok kötü yaptım azaldı sütüm şimdi sağıyorum inş çoğalır tek isteğimdi 1,5 yaşına kadar emzirmek bu gidişle 6 ay zar zor emzircem galiba

benim bebeğim memeyi bıraktığı dönemde ben inat ettim sağıp vermedim mamada vermedim emsin diye uğraştım durdum oda emmedi emmedikçe sütüm azalmış sağmaya başladığım zaman 20 ml çıkıyordu sağdıkça zamanla çoğaldı inş seninde çoğalır moralini yüksek tutmaya bak...

çok teşekkür ederim inşallah çoğalır ya biri dediki acaba hamilemisin emmiyo die gittim test yaptırdım hamile değilim allahtan çok şükür çok korktum ya şimdi rahatladım

merhaba canımbeni kızım 4,5 aylık ve gündüzleri emmiyo hep ağlıo memeyi ağzına bile almıyo geceleri gözler kapalı diye emiyo bende sağarak veriyorum ama mamada veriyorum muhallebi veriyorum arada elma suyu havuç suyu verdim bugun ilk defa mercimek corbası verdim tabi cok az 2 yemek kaşığı anca yemiştir. napalım böyle uğraşcaz emsin diye herşeyi yaptım ama olmuyoo

aynı benim kızımda öyle işte 4,5 aylık benimkide bugün kontrole götürdüm doktorumuz liste verdi ek gıda listesi artık geçtim napim emmiyo hiç bence sende doktora danış mercimek çorbası için erken diilmi bende muhallebiyi sordum ama tatlı olduu için ona daha sonra başla dedi meyve sebze püresi ve yoğurtla başladım hergün bi iki kaşık artıracağım sonra kahvaltıya geçicez bunlara alışsında....

benim oğlumda 5 aylıkken aynı şekilde memeyi bırakmıştı bende onu uyuttuktan 5 dak sonra kucağıma alıp memeyi ağzına verdim. uyku halindeyken çok güzel emdi. 2-3 gün sonrada tekrar severek emmeye başladı. birde bunu deneyin bence. anne sütünden vazgeçmeyin sakın çünkü ilerde hastalandıklarında falan ek gıda vermek zor oluyor ama memeyi hemen alıyorlar.

benim kizimda simdi 1 yasina girecek yaklasik bir ay öncesine emmeyi kendisi birakti türkiyeye izine gelmistik orda sadece emiyordu hicbisey yemedi bende doymaz diye aptamil mamasi aldim bide sütüm kendiliginden azalmisti zaten simdi sadece geceleri emiyor

bence sen ek mama verme cnm açıkınca mecbur emecek gaz sıkıntısı olunca emmmek istemiyorlar çünkü bence emzirmeye devam et inatla

X