üst dişlerle ilgili soru?

levestoriy21

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
232
0
36
kızlar 6. ayda alt dişlerimiz birer gün arayla çıkmıştı.iki tane incimiz var.üst dişler altlar çıktıktan kaç ay sonra çıkıyor.bilginiz varmı acaba.yağmur ilk dişini 9.5 aylıkken ikinci alt dişini 1 yaşındayken çıkartmıştı.çok uzun sürmüştü ama kardeşimiz aceleci 1 haftadır çok huzursuz.gece 1de uyanıp 4.30da uyuyor 6.30da uyanıyor uyku düzenimiz bitmiş durumda.acaba dişlermi diyorum ama üst damağı farklı anlayamıyorum.bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı?

canım benım kızım alt dişlerini erken cıkardı 5. aya gırdık alt dişlerin ıkısıde cıktı.hic huzursuzlanmadı bilmedik bile ama sımdıde ust dıslerı cıkardı su an kızım 7 aylık.ama bıraz zor oldu üst dişler huzuzrsuz ettı kızımı allah şükür üst dişleri cıktıda rahatladık. sızınde en kısa zamanda cıkarda rahatlar bebegınız

Valla tatlım Defdef alt ön dişlerini 28 Kasım ve 3 Aralık'ta çıkardı. Sonra biz üst önler gelir diye beklerken üst yan kesiciler çıktı 14 Aralık ve 22 Aralık'ta. Doktora sordum niye üst önler çıkmadı diye. Her çocuğun aynı olmaz dişin alttan sürümüyle alakalı. Yakında onlarda çıkar dedi a.s.

ceylin'in alt dişleri 10 ekimde yani daha 5 aylıkken hiçbir rahatsızlık vermeden çıktı. üstünden iki buçuk ay geçmesine rağmen üst dişleri hala çıkmadı. altlar çıktığı zaman anne sütü alıyordu. rahat çıkarmasını ben buna bağlıyorum. ama artık beni emmiyor. ve üst dişleri çıkarmakta çok zorlanıyor. doktorumuz uyku düzensizliklerini dişe bağladı.

.ok sağolun arkadaşlar bizimde uykumuzun düzeni iyice şaştı.2 gündür burnu akıyor uyuyamıyor bi türlü.pınar defne nin gibi olan çok sayıda bebek var kimini ilk üst kesiciler çıkıyormuş.geçen biraz araştırmıştım ama kaç ay ara ile çıktığı yazmıyordu.yağmurun dişlerinin nasıl çıktığını anlamıyorduk bir tek diş çıkarıcağına bikaç gün kal sürekli beni yanında istiyordu.şimdi bu cimcimede öyle kapıyı açtımmı başlıyo ağlamaya.inş biran evvel çıkartır.anneliğin ve bebeklerin en zor dönemi bu dönem

1.) Santral kesiciler => alt ve öndeki en ön / ortadaki iki diş ( (6-12 ay)
2.) Lateral kesiciler => altta ve üstte ortadaki iki dişin sağ ve sol yanlarından çıkan birer diş (9-16 ay)
3.) Köpek süt dişler (16-23 ay)
4.) Azı süt dişi (1. Azı) ) (13-19 ay)
5.) Azı süt dişi (2. Azı) ( (22-33 ay)

Alt ve üst süt dişlerin normal sürme yaşları belirtilen aylarda olur. Ancak altta ve üstte sağda ve solda aynı anda çıkmayıp, birisi çıkması beklenen aralığın ilk ayında diğeri son ayında çıkabilir. Bunlar normaldir.
İlk süt dişlerinin çıkma zamanı, daimi dişlerin çıkma yaşını da etkiler. Genel olarak süt dişi beklenenden erken çıktığında, düşmesi ver yerine kalıcı dişin gelmesi de erken olur. Bu durumum tersi de geçerlidir. İlk süt dişi geç çıktığında yerine gelecek olan kalıcı dişin de geç gelmesi beklenir.

Diş Sürme Zamanları - Çapa Ortodonti, Ortodonti, Çocuk Diş Hekimliği Videoları - YouTube

X