hamilelikte sıvı tüketimi..

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
arkadaşlar hamilelikte günde 2 litre su tüketmek gerekiyormuş. bu 2 litreyi illaki su olarakmı tüketmeliyiz yoksa içtiğimiz diğer sıvılarda dahil edilebilirmi? süt, bazı bitki çayları vs. kış ayında sadece su olarak 2 litre içemiyorum. ne kadar zorlasamda kendimi..benneyaptımki

meyve suyu olarakta tüketebilirsin sivi kivamli corba olarakta o sana kalmis...ama benim doktorum en iyisi su icmek yanina ilave olarakta bol sulu meyve ve meyve sulari demisti

bende 2 lt içemiyorum malesef.ama doktorum önemli değil diyo.soda falan iç dedi.

yanıma 1.5 ltlik şişeyi koyuyorum.15 dakkada bir dikiyorum kafaya.3 lt tamamlıyorum böylece.
yoksa aklıma bile gelmiyor su içmek.zorla da olsa bebeğim için içiyorum.

benim doktorumda 3 litre içmemi söyledi bende elimde şişeyle dolanıyorum çok önemliymiş su içmek hergün 3 litreyi tamamlayamasamda yaklaşıyorum işte. önemli yani mutlaka içmeye çalışın.

su normal hayatta bile çok önemliyken hamilelikte önemi kat kat artıyor,
çatlaklar için nemlendirici krem ne kullanırsak kullanalım en iyisi, bol su içerek içerden nemlendirmekmiş
çok su içtiğimiz zaman düzenli olarak son aylarda vücutta oluşacak şişliğin önüne geçilebiliyormuş
ayrıca idrar yolları enfeksiyonundan korunmak içnde önemli
ben doktoruma baş ağrımı söylediğimde onun için bile su içmemi söyledi, başlarda çok su içmek zor gelsedezamanla alışıyorsunuz vücut kendi istiyor

eyvahlar olsun ben 2 litreyi nasıl içemiyorum diye üzülürken şimdi 3 litreye çıktı..yanıma sürahiyi koydum olmadı, küçük şişeyle yudum yudum içeyim dedim bi yere kadar içiyorum sonrası yutamıyorum.midem bulanıyor artık sudan. normaldede kışın su içemem hiç. şimdi zorlayarak ancak 1 litre en fazla 1 buçuk litre içiyorumdur..:çok üzgünüm:

arkadaşlar ben bi yudum suyu dahi çıkarıyorum susuyorum ama içemiyorum işte bu kdar önemliyken napıcam ben bilmiyorum 2 kez hastanelik oldum serum verdiler su içtiğim zaman ağzımın içinde metalik bir tat ve sululuk oluyo bi öneriniz varmı

benim normal hayttta aklıma bile gelmezdi su içmek ama şimdi bebişim için içiyorum 2,5 rahat oluyo ama 3 yapacağıım inş.
zorlayın kızlar oluyor..

valla evde olsam belki içebilirdim ama çalışınca dışarıda zor oluyor.zaten akşama kadar soğukta üşüyorum suyu nsl içeyim birde herkesin kullandığı tuvaletide daha sık kullanmak çok zor.:1no2:

Hanimlar oyle kendi,niz SIK SIK su icerek zorlamayin. saat basi buyuk bir bardak içceniz yine tamamlarsiniz gunde 3 litreyi. Ben de oyle fazla su içen biri degildim. hamilelikte boyle yaparak alistirdim kendimi. hem afedersiniz kabizlik sorunu olmuyor hemde bebek iicin faydali..

ben de içemiyorum o kadar suyu.. .tedirgin oluyorum amaa ..bebeğim susuz kalacak diyee su içmeyi unutuyorum..ben zaten günde 3 bardak su içen birisiydim....
bide çalışyorum mutfak üst katta eriniyorum:KK43:

Ben normalde çok su tüketen biri değildim; fakat hafif idrar yolları enfeksiyonu vardı, doktor bol bol su iç ilaca gerek yok deyince zorla içmeye başladım. Şimdi iş yerinde masama koyuyorum gözümün önünde durdukça içiyorum. Zaten bir süre sonra vücut alışıyor ve susamaya başlıyorsunuz. Dakika başı tuvalete gidiyorsunuz tabi de o kadar olacak:)

X