Tüp Bebeğe Başlamanın İlk Aşamaları Neler oluyor

_Trinity_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
182
1
Merhabalar herkese.

1 Yıldır bebek sahibi olamıyoruz. Doktorumun adet düzensizlikleri var (İlaç larla bu sorun da çözüldü ) fakat yumurtlama problemin yok demesine rağmen hala mutlu sona ulaşamadık. Sonunda zamanımızın geldiğini düşünerek tüp bebeğe başlamaya karar verdik eşimle. Fakat bu konuda hiçbir bilgiye sahip değilim, çevremde de ilgilenen kimse yok. Sizlerden öğrenmek istediğim ilk görüşmeye gidildiği andan itibaren neler yapılacağı. Ne gibi aşamalardan geçilecek? Hemen tüp bebeğe başlanmıyordur herhalde.

Lütfen bilgileriniz ve tecrübelerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler..

trinity cim ,öncelikle eşine de sana da bakılacak.ona göre tedavi edilmen gerekiyorsa yada eşine bişeyler yapılması gerekiyosa o yapılacak.sonra da durumunuza göre aşılama yada tüp denilecek ve adetinin 2 yada3üncü gününü bekliyceksin.tedaviye o zaman başlanıyo...15 gün falan sürüyo tamamı,ilaçlar,çatlatma,toplama,transfer.bikaç kez gidiyosun doktora takibe.benm 13 gün de tamamı bitti.

trinity cim ,öncelikle eşine de sana da bakılacak.ona göre tedavi edilmen gerekiyorsa yada eşine bişeyler yapılması gerekiyosa o yapılacak.sonra da durumunuza göre aşılama yada tüp denilecek ve adetinin 2 yada3üncü gününü bekliyceksin.tedaviye o zaman başlanıyo...15 gün falan sürüyo tamamı,ilaçlar,çatlatma,toplama,transfer.bikaç kez gidiyosun doktora takibe.benm 13 gün de tamamı bitti.

Yani çok da ciddi bir sorun yoksa küçük bir tedavi ile halledilebiliyor? Çok teşekkür ederim ay_ser gitmeden önce biraz bilgiye çok ihtiyacım vardı. İnşallah sende güzel haberler alırsın

sağol canım.umarım sen de kolay kolay atlatırsın herşeyi:.ama 1 senedir bekliyosanız ve yaşın da 30 dan fazlaysa tüp yada aşılamaya yoğunlaş derim.

merhaba trinity benim icn sormussun sanki bizde tup bebek tedavisine baslayacagiz nisan gibi ama benim hic bi bilgimm yook merak ettigim cook sey var aslinda umarim deneyimli arkadaslar bizi bilgilendirir booooooool sanslarrr kaydirigubbakcemile5

merhaba trinity benim icn sormussun sanki bizde tup bebek tedavisine baslayacagiz nisan gibi ama benim hic bi bilgimm yook merak ettigim cook sey var aslinda umarim deneyimli arkadaslar bizi bilgilendirir booooooool sanslarrr kaydirigubbakcemile5

Umarım bilgilendiren kişi sayısı artar, sıfırım bu konuda ve uzun sürer mi diye de telaşlı... Bakalım bekleyelim yorumları canım

X