Premature Bebekler Sizce Hangi Marka Mama Daha İyi...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

xxnilxx

Nirvana
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
2.377
2
Bebeklerinize Güvenle Kullandığınız Mama hangileri ?

Selam arkadaşlar yine sizlerin önerilerinize ihtiyacım var deneyimli arkadaşlardan rica etsem düşüncelerini deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim...

merhaba canim.aptamili tavsiye ederim bebegine.ben ogluma aptamil kullanmistim.

bende milupa aptamil ve bebelac kullandım canım..ikisini de tavsiye ederim...

kızlar bebelac cok ucuz markette gördum neden acaba yoksa genelde mı bu kadar ucuz mamalar fiyatlaır nedır mamaların?

arkadaşlar ben üçüz bebeklerime prematille başladım beslemeye daha sonra aptamil pdf e ye geçtik bebişler 6 kg olana kadar şimdi 4. ayın içindeyiz aptamil 1 e devam edeceğim fakayt bende markette gördüm hero baby aldım fiyat ucuz tadı güzel gazda yapmadı bizim bebeklere ikilemde kaldımm fiyatı ucuz işe yaramazmı yoksa hepsi aynımı değerlerine baktık heronun değerleri daha yüksek içeriği daha zengin ama genelde aynılar kafam karıştııı CADIARZU

aslinda mamalarin hic biri ucuz degil grami daha az milupadan ondan ucuz gorunuyor ama milupadakigibi 900 gram olarak hesaplarsaniz asagi yukari ayni fiyata denk geliyor

biz şimdi anne sütüne aptamil eoprotin ilave ediyoruz. sonrasında aptamil pdf'ye geçeceğiz. her ikiside doktorumuzun tavsiyesi memnunuz.

aptamil pdf çok güzel bir mamadır biz çok memnun kaldık bebişler 6 kilo oluncaya kadar kullandık hala bir kutu kaldı onuda bitirmeye çalışıyoruz ....

aslinda mamalarin hic biri ucuz degil grami daha az milupadan ondan ucuz gorunuyor ama milupadakigibi 900 gram olarak hesaplarsaniz asagi yukari ayni fiyata denk geliyor

yok canım 900 gr hero bby ile milupa aptamil 1 900 gr ile arasında çok fark var milupa daha pahalı

biz 4. aya kadar aptamil 4. aydan sonra keçisütü maması olan golden goat kullandık

arkadaşlar biz conformil ve anne sütü kullanıyorduk..
kontrolde doktorumuz artık aptamil 1 e çegelim dedi..
aptamil 1 dediği bebek sütü olan aptamilmi ?????????????????????????

Son düzenleme:
evet nınım aptamil 1 bebek sütü diye geçiyor yenilen standartlara göre aptamil 1 bebek sütü aptamil 2 devam sütü olarak isimlenmiş
şimdi ben hero da kullanmaya başladım aptamil 1 e de devam ediyorum karışık kullanıcam ilk kontrolde doktoruma danışacağım herhangi bir sorun olurmu diye gördüğüm kadarıyla herkes bende dahil milupadan çok memnunuz

SMA gold kullanıyorz.İkizlerimden biri arada Aptamil mulumil de yiyor. değişik mama vermenin bir sakıncasını görmedim.değişik tatları yemeyi seviyor bebeğim.

evet nınım aptamil 1 bebek sütü diye geçiyor yenilen standartlara göre aptamil 1 bebek sütü aptamil 2 devam sütü olarak isimlenmiş
şimdi ben hero da kullanmaya başladım aptamil 1 e de devam ediyorum karışık kullanıcam ilk kontrolde doktoruma danışacağım herhangi bir sorun olurmu diye gördüğüm kadarıyla herkes bende dahil milupadan çok memnunuz

canım teşekkür ediyorum yazdığın cevap için...
öğrenmiş oldu.. doğru mamayı almışım...alkisalkisalkis

Bebeklerinize Güvenle Kullandığınız Mama hangileri ?

Selam arkadaşlar yine sizlerin önerilerinize ihtiyacım var deneyimli arkadaşlardan rica etsem düşüncelerini deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim...

slm...ben aptamil kulllandım.biraz pahalı ama kaliteli,anne sütüne yakın vitaminler içeriyor diye biliyorum.(5 aylıkken sütüm kesildi ozman başladık kullanmaya!1yaşına kadar da kullandık hem emzirdim.)

Mrb arkadaşlar bu konuyu tekrar güncelliyorum şu haberlerde çıkan GDO mamaları canımı sıkıyor ve ülkemizde serbest mayısa kadar.... geleceğin neslini göz göre göre genetiğini değiştiriyorlar artık ne yapacağımızı şaşırtıyorlar .çok güvendiğim markalara bile artık güvenmiyorum :çok üzgünüm: ne yapacağımı şaşırdım istemeye istemeye içime sinmeden mama vermek zorundayım

Mrb arkadaşlar bu konuyu tekrar güncelliyorum şu haberlerde çıkan GDO mamaları canımı sıkıyor ve ülkemizde serbest mayısa kadar.... geleceğin neslini göz göre göre genetiğini değiştiriyorlar artık ne yapacağımızı şaşırtıyorlar .çok güvendiğim markalara bile artık güvenmiyorum :çok üzgünüm: ne yapacağımı şaşırdım istemeye istemeye içime sinmeden mama vermek zorundayım

Aynen canım ben de öyleyim milupa kullanıyoruz. GDO yok diyorlar ama kesin de değil insan emin olamıyor. Şimdi diyorlarki 3 yaşına kadar Aptamil bağışıklığı destekliyor. Ama buna hiç inanasım gelmiyor. Bebeğim katı gıdalara iyice alıştıktan sonra etli gıdalara geçtikten sonra yani mama vermeyi düşünmüyorum. Düzeltilmiş 8-9 aylık olduğunda keçi sütüne geçmeyi düşünüyorum. Geçenlerde bir arkadaşıma cerrahpaşada bir doktor biz sütle büyüdük bir zararını da görmedik demiş. Doğal sütü bir yerlerde bulsam hiç durmayacağım hemen başlayacağım ama pastörize olunca orada da insanın aklına soru işaretleri takılıyor.

X