Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 1 yaş aşısı hakkında?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
1 yaş aşısını olan kuzucuklara sorum var.
tam 1 yaşındamı gideceğiz?
toplam kaç aşı ve neresinden yapılıyor?
ve ateş yapıyormu?

Teşekkürler kızlar şimdiden..yerimseniben

ben daha yaptırmadım ,kızım 13 ocakta doğdu, tam o güne verdiler randevuyu,o gün yaptıracağım, hatta doğum gününü o gün yapacaksan başka bir güne verelim, belki huysuzlanır dedi, ben de hayır o gün yapmayacağım doğumgününü deyince doğduğu gün aşı olacak.

ateş olur mu bilemiyorum ama aşıya gitmeden önceateş düşürücüsünü içirin diyor herkes, o zaman olmazmış, ben daha aşı sonrası hiç ateş yaşamadım, inşallah 1. yaş aşısında da ateş yaşamayız

maşallah o zaman size inş. bu aşıdada ateş yaşamazsınız :)
tşk ederim cevabın için a.s.

ben yeni yaptırdım 2 tane yapıyorlar bacağından
illede gününde vurulması gerekmiyo 1 kaçgün oynamasında zarar yok

1 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.bir bacağından bir de omuzundan yapıyorlar.bacağındaki aşının kenarında bi şişlik oluşuyor,o normalmiş.Bir hafta sonra ateş yaptığı söyleniyor,bakalım ne olacak,yarın doluyor bir haftamız...

19 aralık doğumlu oğlum 25 aralıkta yaptırdım aşısını..
Pnömokok ve karma aşı yapılıyor..
bize iki bacağından yapıldı..
Pnömokok bugün veya yarın ateş yapabilir,
ama karma aşı 10 gün içerisinde herhangi bir günde ateş yapar
ve 1 gün sürer dediler..bugün 3.gün hala ateş yok..

1 yaş aşısını olan kuzucuklara sorum var.
tam 1 yaşındamı gideceğiz?
toplam kaç aşı ve neresinden yapılıyor?
ve ateş yapıyormu?

Teşekkürler kızlar şimdiden..yerimseniben
Doğum gününden sonra yaptırınki doğum gününde rahat olsunlar.Yapılan aşı MMR AŞISI(KIZAMIK-KIZAMIKÇIK-KABAKULAK) BİRDE PNÖMONİ aşısının rapel yani son dozu.Hemen ateş yapmaz ama yinede aşıya giderken ağrı kesici verirseniz daha az acı hisseder aşıda.Bir hafta 10 gün sonra hafif ateş döküntü oluşabilir.

19 aralık doğumlu oğlum 25 aralıkta yaptırdım aşısını..
Pnömokok ve karma aşı yapılıyor..
bize iki bacağından yapıldı..
Pnömokok bugün veya yarın ateş yapabilir,
ama karma aşı 10 gün içerisinde herhangi bir günde ateş yapar
ve 1 gün sürer dediler..bugün 3.gün hala ateş yok..

canim yanilmiyorsam 1 yaş aşısı kkk yani kızamik kabkulak ve kızamikçık..sen neden bunlari yaptirdin..bizim bu aşılar bu ay yapılacak..merak ettimde ondan soruyorum

kkk ve menenjit aşısını sağlık ocakları vuruyor.12.ayda bir de su çiçeği aşısı varmış onu 15.aya aldı doktorumuz.Su çiçeği aşısı özel.

merhaba kızlar
bizde 1 yaş aşısını yaptırdık koldan yapıldı
2 aşı
hepatit a ve su çiçeği aşısınıda yaptırırsanız iyi olur ama özelde yaptırmalısınız dedi aşımızı yapan hemşire hn.
umarım ateş olmaz ,olursada ateş düşürücü vericem
Allah korusun bebeklerimizi

KizlAr kafam karhisytii bizim dr.su cicegi yapti sadece oysa ki beni bugun saglik ocagi aradi ve kkk kabakulak kizamik zature asijarimi 13 aylik olmadan olmasi gerekiyomus biz dr.da13 aylok olcK diyor ne yapsam sasirdim

KizlAr kafam karhisytii bizim dr.su cicegi yapti sadece oysa ki beni bugun saglik ocagi aradi ve kkk kabakulak kizamik zature asijarimi 13 aylik olmadan olmasi gerekiyomus biz dr.da13 aylok olcK diyor ne yapsam sasirdim

Biz bir yas asimizi yaptik iki bacaktan oldu.bir sonraki asida 15.ayda olcak dediler.

X