Çocuk Hastalıkları Bebeğim gündüz sürekli uyuyor..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

cicibisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2008
2.882
3
37
Hanımlar ne yapıcam ben ?
Oğlum gün boyu uyuyo,bu durumda gece uyku filan yok..
31 aralıkta 2.5 aylık olucaz..Nasıl alıştırıcam ben gece uykusuna =((

benim kızımda öyleydi canım dr bazı bebekler gece ile gündüzü ayıramıyorlar demişti.bizde saat 10-11 gb yıkayıp yatırmaya basladık bunu 1 hafta sürdürdük her gece sonra alışmıştı sende dene bir istersen

Canım bu yeni alıştı böyle uyumaya..bi kaç hafta öncesine kadr.gece 1-2de yatardı sabaha kadr..
yıkıyorum geceleri saat 1de ama 2 günde 1..o zamanlar bile uyumadığı oluo =((
Her gecemi yıkasam acaba,bi şekilde alışcak artık..

Mesela gece 4 gibi uyursa 9a kadr uyuyo..
6-7de uyursa 11-12ye kadr uyuyo..
gece 1 gibi uyusun 4-5 gibi kalksa süper olcak =)
Babamız 1de geliyo gece ondan önce uyumasada olur=(

arkadaşım nacizane tavsiyelerim olacak
gündüz sürekli ilgisini çekecek sesler çıkartsanız emzirirken konuşsanız gecede tamamen sessiz bir ortam saglasanız belki aradaki farkı yavaş yavaş kavrayabilir bebişin
akşam vakti herzaman banyo yaptıramassanda bebek masajı yapabilirsin bebegi çok rahatlatıyor

arkadaşım benimde bir tavsiyem olacak. gündüz gürültülü ortamda tutun biraz . mesela kendi odasında (eğer ayrıysa odası) hiç tutmayın . salonda yatsın. tv yi açın ama sesi duysun görüntüyü görmesin. bizimde gündüz uykusuyla başımız dertte. salonda tv sürekli açık . o yüzden uyumuyor çok kısa aralıklarla uyuyor uyanıyor. ama biz seviyoruz böyle . bizimle sofraya - kahvaltıya her yere oturuyor. :) yarın 3 aylık olucaz ama şimdiden gece uykusu düzene girdi gibi. akşam 10 bucuk arası yatıyorum 3 saat falan uyuyor uyanıyor emziriyorum gene uyuyor 2 saat sonra gene uyanıyor emiyor gene uyuyor. ama sabah 7 bucuk gibi babasıyla beraber kalkıyor sonra 3-4 saat uyanık. gündüz salonda sürekli ses olduğu için gece uykusu gibi olmuyor ve çoğu zaman uyanık. fazla uzattım sanırım ama dediğim gibi gündüz salonda bırakın. eğer başka çocuğunuz falan varsa ses çıkarmasını onunla oynamasını engellemeyin. hatta siz bile çocuk uyuyor aman ses çıkarmıyım diye dikkat etmeyin. gece uykusunun düzene girmesi için gündüz az uyuması ve çok rahat olmaması lazım. banyo olayına gelince ben her gece değil kış olduğu için 3-4 günde bir yıkıyorum. bizde etkili değil ama sizde masaj işe yarayabilir.

arkadaşım nacizane tavsiyelerim olacak
gündüz sürekli ilgisini çekecek sesler çıkartsanız emzirirken konuşsanız gecede tamamen sessiz bir ortam saglasanız belki aradaki farkı yavaş yavaş kavrayabilir bebişin
akşam vakti herzaman banyo yaptıramassanda bebek masajı yapabilirsin bebegi çok rahatlatıyor

Aynen dediklerinizi yapıyorum bendee,gündüz sürekli tv açık seside oldukça yüksek,emzirirken konuşuyorm bol bol,gece loş ışık ve kesinlikle konuşmuyorum emzirirken filan..banyo yaptıramadğım zamanlarda masaj yapıyorum mutlaka zaten,bakalım yawaş yawaş düzelicek diye umuyorum..

arkadaşım benimde bir tavsiyem olacak. gündüz gürültülü ortamda tutun biraz . mesela kendi odasında (eğer ayrıysa odası) hiç tutmayın . salonda yatsın. tv yi açın ama sesi duysun görüntüyü görmesin. bizimde gündüz uykusuyla başımız dertte. salonda tv sürekli açık . o yüzden uyumuyor çok kısa aralıklarla uyuyor uyanıyor. ama biz seviyoruz böyle . bizimle sofraya - kahvaltıya her yere oturuyor. :) yarın 3 aylık olucaz ama şimdiden gece uykusu düzene girdi gibi. akşam 10 bucuk arası yatıyorum 3 saat falan uyuyor uyanıyor emziriyorum gene uyuyor 2 saat sonra gene uyanıyor emiyor gene uyuyor. ama sabah 7 bucuk gibi babasıyla beraber kalkıyor sonra 3-4 saat uyanık. gündüz salonda sürekli ses olduğu için gece uykusu gibi olmuyor ve çoğu zaman uyanık. fazla uzattım sanırım ama dediğim gibi gündüz salonda bırakın. eğer başka çocuğunuz falan varsa ses çıkarmasını onunla oynamasını engellemeyin. hatta siz bile çocuk uyuyor aman ses çıkarmıyım diye dikkat etmeyin. gece uykusunun düzene girmesi için gündüz az uyuması ve çok rahat olmaması lazım. banyo olayına gelince ben her gece değil kış olduğu için 3-4 günde bir yıkıyorum. bizde etkili değil ama sizde masaj işe yarayabilir.

Evet canım,gündüz sürekli salonda yatırıyorum,tv açık,ama dediğin gibi izlemiyo..Oyun halısına yatırıyorum,oyuncaklar ilgisini çeksin diye uğraşıyorumm,bi müddet oyalanıyo..bizim babamız öğlen işe gidiyo,sadece sabah kahvaltısı faslımz var,uyku düzenimiz olmadığı içinde birlikte vakit geçiremiyoruz malesef bebeimizle kahvaltıda da..bakalm bugün nsıl olucak,gece 12de yatırdım 3de kalkdı..ve dün gün boyu uyumuşdu..3de kalkdı 3.5 oldu altını al emzir derken,sonra 5.5'a kdar uyumadı,yani daha doğrusu emzik ağzında yarı uyur yarı uyanık geçirdik..sanıyorum 6ya doğru uyudu..11:30da kalkdı,1.5a kadar oyaladım..uyumadı..emzirdim uyudu..3ü geçerek uyandı yeniden,birazcık oyalandı altını açtım filan uyumasın die,konuşdum şebeklk yapdım..Yoookk malesef yine daldı uykuya..2 saat sonra uyanır emmek için..bakalm o zmn ne kadr oyalayabilicem..Banyo olayınıda bende 3 günde bazen 2 günde bi yaptırıyodum,ama evimiz oldukça sıcak,uykusu düzene girene kdar yıkıcam sık sık..bakalm umarım işe yarar..

Canım benim oğlum da hergün banyo yaptırmaya başladıktan sora biraz daha düzene girdi. Havalar soğuk olğu için detaylı banyo yaptırmak zor oluyo ama ben bizim küvetimizin içine onun küvetini koyuyorum içini sıcak suyla dolduruyorum. Sonra oğlumu soyup içinde biraz oyun oynatıp suyun içinde yağlıyorum böylece üşümüyo ve bayağı rahatlıyo. En son çıkarmadan kafasına da bi su döküyorum tamam. Genellikle hafta sonları normal köpüklü banyo yapıyoruz.
Bi de hamilelikteki uyku düzeni de etki ediyor sanırım, eşin hamileliğinde de gec geç geliyosa belki ona alışmış olabilir. Çünkü ben hamilelikte işe gitmek için nasıl uyuyup uyanıyosam öyle bi düzen oturtmaya başladı. Haftasonları geç hafta içi erken kalkıyo sıpa :)

Canım benim oğlum da hergün banyo yaptırmaya başladıktan sora biraz daha düzene girdi. Havalar soğuk olğu için detaylı banyo yaptırmak zor oluyo ama ben bizim küvetimizin içine onun küvetini koyuyorum içini sıcak suyla dolduruyorum. Sonra oğlumu soyup içinde biraz oyun oynatıp suyun içinde yağlıyorum böylece üşümüyo ve bayağı rahatlıyo. En son çıkarmadan kafasına da bi su döküyorum tamam. Genellikle hafta sonları normal köpüklü banyo yapıyoruz.
Bi de hamilelikteki uyku düzeni de etki ediyor sanırım, eşin hamileliğinde de gec geç geliyosa belki ona alışmış olabilir. Çünkü ben hamilelikte işe gitmek için nasıl uyuyup uyanıyosam öyle bi düzen oturtmaya başladı. Haftasonları geç hafta içi erken kalkıyo sıpa :)

oyy canım yaa doğru valla,hamileykende hep geç yatardım eşim geç geldiği için..
Bende yaptırıcam her gece bakalım,ama dediğin gibi üşütmektn korkuyrum,oturduğmz odada yıkıyorum,kombi yanıyo sürekli ev sıak,ama yıkarken ufoyuda takıyorum giydirene kdar..benim oğlumda seviyo suyu hiç sesi çıkmıyo,en iyisi banyo yaptırır gibi deilde dediğin gibi suyu doldurup içinde oynatım bende..en azndan bi hafta kadr,böyle yapim düzene giricek elbet..kaydirigubbakcemile5

Dün geceden itibaren uyku sürelerimizi yazıyorum hanımlar..
Gece 12de banyo yaptık ve hemen uyuduk..
3:15e uyandık.. Sabah sanırım 6 civarına kadr yarm yamalak-uyur uyanık öyle yattık..
11:30da uyandık..saat 1:30a kadar uyanıktık..
1:30da uyuduk,3ü geçerek geri uyandık emdik,4e doğru uyuduk yeniden..
6:30da uyandık emdik..8:20ye kdar oyalandık uyumadık,acıktık emdik vee şimdi uyudu..
2 saate kalkar acıkıp..
sizce bu periyotlarda uyuyan bebek,uykusunu aldığı için gece uyumazmı ?

Bu gece bizi ne bekliyo acabaa :hulya:

ya aslında bukadar abartılacak uykusuzluğu yok gun içinde bızde pek uyumuyoruz ama gece aynı senın yazdığın gibi uyku düzenimiz nıye bu kadar sıkıntı yaptın.

bence yatma saati bebek için oldukça geç. büyüme hormonları gece 22.00 de salgılanmaya başlıyor ve bebeklerin maksimum seviyede faydalanması için uykuda olmaları gerekiyor. dolayısıyla bebek için yatış saati 19.00-21.00 arası olmalı. ayrıca bebeklerin biyolojik saatleri güneşin doğma ve batma zamanına ayarlı. dolayısıyla akşam 18-19 gibi onun için gece başlamış oluyor. gece 12 de banyo yaptırman onun saatini bozuyor olabilir. bence akşam 19-20 arası banyo yaptırmaya çalış.

Gündüzleri ayakta tutamazmısın örneğin dışarı çıkar, bir şekilde uykusunu almasın gündüz. Ben gündüz en fazla 2-3 saat uyutuyorum oda 3 periyotta, akşam yedi sekiz gibi yatıyor bir daha gece 11 , 2 ve 4 te emzirdikten sonra sabah 7.30 a kadar uyuyor. Bir kaç gün gündüz uykusunu almazsa gece uyumaya başlar.

Evett hanımlar..
Oğlumun uykusu düzeldi.Gece yatırıyorum sabah kalkıyo 6-7de..
Gündüz daha az uyuyo,dedğiniz gibi bi iki gün gündüz uyumadı düzene girdi oldukça..
Herkese teşekkür ederim çok..

X