Bebeğim çok zor uyuyor.

canan76

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
61
2
48
bebişimin uykusu gelince bir türlü uyuyamıyor,çok huysuz oluyor,sürekli ağlıyor ,hele akşam 9 dan sonra çıldırıyor sürekli kafasını sağa sola çeviriyor, sadece kucağa alacağız ve ayakta dolaşacağızki sussun fakat bu da çoğu zaman sonuç vermiyor uyumuyor ve ağlıyor her yolu denedik ,her türlü sallama yöntemini denedik 12 gibi uyuyor buda biz çok yoruyor.fikirlerin ize ihtiyacım var

canım büyük ihtimalle kolik sancısı bu... bizde de var ama artık azaldı bazı günler hiç olmuyor...olduğunda akşam 8 de bir başlıyor gece 1-2 hatta bazen 3 ü buluyordu... doktor kolik olduğunu söyledi ve huzursuz olduğunda budysiyle bırakın sadece ve odaları gezdir dedi,işe yarıyor gerçekten...bir de saç kurutma makinasını açınca rahatlıyor...bezini
açıp çıplsk bırakmakta bir yolu :)) ama dikkat et çişini yapabilirkaydirigubbakcemile3

ahh ahh
kolik sancısı bunlar bizdede baya baya azaldı sukurr hiç azalmıcak sanıyorduk sabır etmek gerek zamanla azalıyor o sancılar cocugu uyutmuyor bilee
en iyisi benmari usuliyle ısıtılmış zeytin yagı ile karnını ovalamak biraz rahatlatıyorr
arzumm gozunuz aydın canım :))) sizinde azalmışş super ya hiç bu gunleri goremicem sanıyordum bizde 2 gundur daha rahatizz sukurrrr

canım benim oğlumda aynıydı saatlerce kucakta geze geze canımız çıkıyodu oda sürekli ağlıyodu
şimdi çok şükür geçti hemen uyyor ama yine kucakta tabi kolik durumu çok zor bi durum ben o dönemi fitillerle atlattım doktorum uyku probleminde fitil yapabilirsin demişti bende çaresiz kaldıoğımda yaptım bi kaç defa

cnm arkadaşların ddii gibi kolik sancıısı...neler çektim kırk gün boyunca bi ben bide allah bilir şimdiide bazı günler oluyor ama hafif şekilde atlatıyor bebişim....tek çare elektirikli süpürge ve sallamakdı sadece bu iyi geliyordu bebişime.....:1no2:
ve hala kolda sallıyarak uyuyor sıpam :bbo:

Başka bi problem de olabilir tabi ama, Arabada susuyorsa gaz sancısıdır. Bizim doktorumuz bi karışım verdi, reçete edilebilen ama her eczane yapmıyor. Onunla biraz olsun uykularımız düzene girdi hamdolsun.

kızlar sağolun ama gaz sancısı değil, maşallahh gazını patır patır atıyor.uyurken çok zorluk çekiyoruz kendi kendine uyuyamıyor, sadece uykusu geldiğinde ağlamaya başlıyor, uykuya direniyor,kendini kasıyor,uyuyana kadar bize rahat vermiyor.gündüz daha kolay uyuyor ama gece çok zor

kulak agrisida olabilir bizim olmustu kafasini sallayip duruyordu canim yavrum.uyumuyordu gezince birazcik susuyordu sonra tekrar.agliyordu.doktora goturdum kulagi agriyormus megerse.2 gun oyle agladi.ilac kullandik gecdi cok sukur.

bzimkıde öyle 10-12 arası uykusu gelıyo gozler kıpkırmızı uyuyamıyo uyursa ıyı uyuyo ama gecemıyo bı turlu uykuya bı özumu yok dedı doktor

ben,m kızımda aynıydı 2 ay çektik gece 3 e 4 e kadar kucaağımda doloştıyordum ama hiç fayda etmiyordu gaz sancısı olabilir dediler hindistan cevizinin kabugunu rendeliyordum rezene çayıda bebeği rahatlattıgı için biraz rezene çayı yapıp içine koyarak hindistan cevizini bi sabAH bide aksam düzenli hergün içirdim 3 gün sonra düzzene girer dediler ve artık kızım aksam 12 de uyuyor sanaha kadar deliksiz uykusu oluyor sabahta 7 de uyannıyor huysuzluğu falanda hiç kalmadı Allahıma şükürler olsun....ıstersen deneyebilirsin bi zararı olmaz çünkü rezene çayını doktorumuz tavsiye etmişti..

ahh ahh
kolik sancısı bunlar bizdede baya baya azaldı sukurr hiç azalmıcak sanıyorduk sabır etmek gerek zamanla azalıyor o sancılar cocugu uyutmuyor bilee
en iyisi benmari usuliyle ısıtılmış zeytin yagı ile karnını ovalamak biraz rahatlatıyorr
arzumm gozunuz aydın canım :))) sizinde azalmışş super ya hiç bu gunleri goremicem sanıyordum bizde 2 gundur daha rahatizz sukurrrr

aah ahh naloşumm azaldı evet sonunda :lepi: darısı diğer kolikli bebeklere ve annelerine inşallah :Saruboceq:

aminnnnnn arzucumm :Saruboceq:
eskisi gibi kalmadı ya cokkkkkk sukur yaa

benim bebeğim şu an 11 aylık, doğdugu günden beri hep zor uyur kolik sancıları da bitti ama hala aynı :KK43: nolur bi fikri olan varsa yardım etsin hem sabah hem öğle hem akşam uykusu çok zor uyutmak yarım saatimi alıyor ancak yarım saat anca uyuyor çok yoruldum...

yarım saatte uyuyorsa iyi yine 21 aylık oldu benim kızım saat 2 olmuş 11den beri ayağımda hala derin uykuya geçmiş değil

X