hamilelikte mide ekşimesi yaşayan varmı?

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
13 haftalık hamileyim üç dört gündür midemde ekşime oluyor.yemeklerden sonra özellikle. kullandığım ilaçlardan olabilir diye düşündüm progestan kullanıyordum onu bıraktım hala devam ediyor ekşime. tiroid için euthyrox 25 mg aç karnına içiyorum. belki ondan olabilir yada hamileliktende olabilir. sizin midenizdede ekşime oluyormu? ilaçtansa ilacı hamileliğim boyunca kullanmak zorundayım. inş. hamileliktendir ve geçicidir. :1no2:

son 1 aydır bende de mide ekşimesi oluyor ve bu hamilelikten kaynaklanıyor..çünkü demir hapından başka ilaç kullanmıyorum..doktorum mide ekşimesi için gaviscon diye bi şurup verdi ekşime olunca içiyorum hemen geçiyor..umarım en kısa zamanda sende bi çözüm bulursun ...

13 haftalık hamileyim üç dört gündür midemde ekşime oluyor.yemeklerden sonra özellikle. kullandığım ilaçlardan olabilir diye düşündüm progestan kullanıyordum onu bıraktım hala devam ediyor ekşime. tiroid için euthyrox 25 mg aç karnına içiyorum. belki ondan olabilir yada hamileliktende olabilir. sizin midenizdede ekşime oluyormu? ilaçtansa ilacı hamileliğim boyunca kullanmak zorundayım. inş. hamileliktendir ve geçicidir. :1no2:

once allah saglıkla kucagına almayı nasıp etsın ınsallah..euthyrox 50 lık kullanıyorum ben uc senedır... uc senede ıkıncı cocuguma hamıleyım bu ılac mıgde eksımesı,yanması yapmaz ama yınede doktoruna sor..ben ılkındede bundada mıgde yanmasından mahfoldum ılkınde yemek yıyemıyecek kadardım ve nerdeyse hamılelıgım boyunca lansor kullandım ıyı gelıyo ama sen mutlaka doktoruna sor..

bende de mide ekşimesi çok oluyor. doktorum talcid kullanmamı önerdi. zararsızmış. hemen geçiriyor.
yinede kendi doktoruna sorarak bu çeşit bir ilaç kullanabilirsin.

ben ilaç kullanmak istemedim. soda iyi geliyor... yudum yudumda içsem iyi geldi bana..

bendede aynı sorun var ve talcıd verdı dr 35 haftalık olduk 4subatta dogum yapacam az kaldı kaldı dıye kendımı avutuyorum ama mıdemden dolayı gecelerı bıle uyuyamıyorum allah hepimizin yardımcısı olsun

X