Doğuma Hazırlık Esila ismi sizce nasıl kızlar..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Canım Esila ismine bakarken bu bilgiy rastladım ne kadar doğru bilmiyorum ama fikir olsun sana...

Esila
Çoğu anne ve baba isim koyarken iki şeye dikkat ediyor: kulağa hoş gelmesine ve Kuran-i-Kerim’de geçmesine.
Bu yüzden son zamanlarda Esila ismi ön planda.
Fakat Esila Asila’yla karıştırılıyor. Asila Kuran’da geçen ve ‘akşam’ anlamına gelen bir kelimedir.
Araplar Asila kelimesini isim olarak kullanmıyorlar.
Esila ise Kuran’da geçmeyen ve anlamsız olan bir isimdir!

Asila'nın geçtiği ayet: وَاذْكُرِ اسْمَ رَبِّكَ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (Vezkurisme rabbike bukreten ve asîlâ)
Türkçe’de anlamı: Sabah akşam Rabbinin adını an
bilmiyorumkismile

Aaaay çok merak ettim. Ne koydunuz acaba kızınızın adını?

Bu konu açıldığıından beri 2 sene geçmiş.

bana pek hoş gelmedi zor söylenecek bir isim, birde ismini söylediği zaman çoğu kişi anlamayabilir :)

Kulağa hoş gelmiyor, ayrıca ben sırf sahabe ismi, sırf kuranda geçiyor diye isim konmasına karşıyım.Çocuklarımıza dini terbiyeyi, dini isim koyarak veremeyiz.Ayrıca da biz Türküz, çok güzel Türk isimleri var, nedir bu arap özentisi isim takıntısı anlamıyorum.

arkadaşım koymuş, ben beğenmedim. söylenişi akıcı değil. :nazar: anlamını da araştırdım: "öğle ve ikindi namazları arasındaki vakit"miş.

anne ne istiyorsa o konmalı isim olarak, baba bile karışmamalı!!!

bencede cok güzel bir isim allah nasip ederse benimde bi kızım olacak bende çok isim düşündüm ve çok araştırdım sonunda karar verdim bende esila ismini koyacagım prensesime allahın izniyle. anlamıda cok güzel bi isim:)

X