Doğuma Hazırlık Esila ismi sizce nasıl kızlar..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

goncagul_ce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2009
808
8
43
BAYAN Bİ SAHEBE İSMİ.peygamber efendimizin takdirini kazanmıs kızıma koymayı düsünüyorum..fikirlerinizi bekliyorum

Eşimin yeni doğum yapmış bir arkadaşı koydu kızına bu ismi Esila Nur bebişimizin ismi..
Benim çok hoşuma gitti,neden olmasın.:a.s.:
Sağlıkla gelsin bebeğin inşallah:Saruboceq:

esiminde cok hosuna gitti canım bu ismi koyalım diyo yanınada anannesinin ismi sulltan koymak istiyo esila sultan uymuyo ama kıramıyorumda.

Arkadaşım madem fikrimizi sormuşsun bende söyleyeyim kızmazsan:KK43:((... Benim hoşuma gitmedi hiç. Kulağa hoş gelmiyor. Söylenişide zor... Bebeğini sağlıkla kucağa al inşallah...

canim eminmisin bayan bi sahabe oilduguna! esila vakit anlaminda ve insan süresinde geciyor! sanirim aksam ile yatsi arasindaki vakit ismi. evet kuranda geciyor ama anlami " vakit " olan bir ismide sirf kuranda geciyor diye koymak pete uygun bulmuyorum acikcasi!

Çok naif bir isim ; Ben araştırdım biraz kulağa hoş geliyor ama anlamı sandığınız gibi değil sanırım.. Ben iyice bir araştırın derim....Sağlıkla kucağınıza alın inşallah..:nazar:

canim eminmisin bayan bi sahabe oilduguna! esila vakit anlaminda ve insan süresinde geciyor! sanirim aksam ile yatsi arasindaki vakit ismi. evet kuranda geciyor ama anlami " vakit " olan bir ismide sirf kuranda geciyor diye koymak pete uygun bulmuyorum acikcasi!

Bizde böyle bir saplantı var aslında. Ku'an-ı Kerim'de geçen her şeyi isim olarak kullanmak gibi. Mesela geçen gün Arapça hocamız "Sanem" kelimesinin Arapça'da "put" anlamına geldiğini söyledi..

Bu arada soruya gelince ben "Esila" ismin beğenmedim. Neden bilmiyorum ama..

arkadaslar hepinize yorumlarınız için tesekkür ederim genel olarak begenilmedi sanırım anlamını arastırdım iki üç tane arastırdm Allaha ibadet etmek anlamı var bayan bi saabe ismiymiş onuda bu forum sitesinden bi arkadas yazmıstı kötü bi anlamı yok isim olarak konulabilir.bende basta begenmemiştim ama sevmeye basladım bu ismi.esim cok begendi esila sultan koymakta ısrarlı bakalım...dahada yorum bekliyorum kesinlesmedi çünkü...Rabbim hayırlı evlatlar versin cümlemize..

canım bence çok hoş bi isim. nickimden de anlaşıldığı üzere:))))
üniversitede bi arkadaşım vardı. o kadar güzel ve iyi biriydi ki.eğer kızım olursa ESıLA koacaktım bende. arkadaşın dediğine göre anlamaı emin güvenilir anlamındaydı.

bence kulağa çok hoş geliyo
görümce adayımın kızına esila koydular çok sevimli şeker bi bebek
sağlıkla gelsin minik bebişiniz

bizim mahallede bi komşu koydu kızına bu adı ama çok komik geliyo bana cadı sila geliyo aklıma çocukluktan kalma hugo dan napim darılma sakın fikrimi söyledim

Esila da şüphelerin varsa daha kolay söylenen ve anlamlı bi kaç isim yazdım Kuran'da geçen umarım beğenirsin

NıSA: 1. Kadınlar. 2. Kur’an-ı Kerim’in 4. suresi, özellikle kadın haklarından, onların hukûkî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır.

AZRA: Yine iffete tekabül eden namuslu ve tertemiz kadın anlamındadır. Kirlerden arındırılmış masum manasında.

BUĞLEM: Cenneti müjdeleyen melek

ıCLAL: Kudretli büyüklük

X