Gebelikte Kan Pıhtılaşması

can0677

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
182
9
Arkadaşlar selam....bu konuda kafasına takılan soruları yanıtlamaya hazırım..çünkü ben de kan pıhtılaşması yaşayan annelerden biriyim ve tecrübeliyim..Çok şükür kızım 3.5 yaşında Rabbim hepinize sağlıklı çocuklar versin..
öncelikler ilk bebeğim düşük oldu ve daha sonrasında araştırmalar başladı....Baktırmanız gereken ..KARDİYOLİPİN oranı olmalı..dr.unuza derseniz o anlar 1 ay gibi sürede çıkıyor ve kesin sonuç veriyor...hamile kalmadan baktırmanız saglıklı hamilelik geçirmenize yardımcı olacaktır.heparin (dr.unuzn tavsiyesiyle birçok marka heparin var) yani kanı sulandırıcı iğne alıyorsunuz dozunuda dr.ayarlıyor benimki ilk başta sabah akşamdı daha sonra tek doza indirildi....
evet bayanlar zor bir hamilelik ama alışıyorsunuz,Doğuran mı büyütenmi derler ya ben hep doğuran derim :)
dogum yapacagınız güne kadar vurunuyorsunuz ama sonunda inanın değiyor...birde şükredelim şeker hastaları ömür boyu vurunuyor bizim ki geçiçi...kan pıhtılaşması genetik yani anne baba kuşaklar arası ....ama günlük hayattta zarar vermiyor ama hamilelikte risk oluyor iğneyi yaptırısanız ha bide 80.mg babyprin kullandım aynı zamanda günde 1,normal hamilelik gibi geçiyor...bebeğim saglıklı ve 3,5 yaşında ve 2.bebektede olacakmışım :KK43: ama biliyormusunuz ben hamile kalmayı istiyorum çünkü artık neyle karşılaşacagımı ve sonunda nasıl bir mükafat aalacagımı biliyorum...o yüzden şükredelim...saglıklı hamilelikler bayanlar :)

X