Doğuma Hazırlık babasling kanguru kullananlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

gediz78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2009
5
0
merhaba arkadaşlar,
bebeğimin alışverişi için araştırmalarım tam gaz devam ediyor, sizlerin yorumları da bana çok yol gösterici oluyor. bir ürün almadan önce mutlaka sizlerin yorumlarına bakıyorum. şu aralar da kanguru konusunda çok kararsızım. bebeğim doğmadan herşeyi hazır olsun istiyorum. baktım bir sürü kanguru çeşitleri var, alışveriş için gittiğimiz yerdeki bayan babasling i önerdi, bana önce çok güvenli gelmemişti, çok basit bir mantığı var gibi geldi. sırt desteği yok, baş desteği yok, ama diğer taraftan da sanki ufacıkken bile rahatlıkla kullanılır gibi geldi. ben çok amaçlı, hem sırtı dönük, hem yüzü dönük, hem yatay pozisyonda yatabileceği bi kanguru düşünmüştüm. kısacası aklım çok karışık ve yorumlarınız gerçekten önemli, özellikle alan, kullanan anneler varsa, babasling nasıldır, nasıl bilirsiniz, tavsiye eder misiniz, kullanışı kolay mıdır, tek başıma bebeğimi içine yerleştirip kolaylıkla taşıyabilir miyim, tabi en önemlisi bebeğim içinde rahat eder mi, güvenli midir? yorumlarınızı, önerilerinizi bekliyorum. opuyorumnanaktan

merhaba bende çok hevesle almıştım çünkü bebeğimi ayakta emzirmek zorunda kalıyodum ve kollarım kopuyodu ama ne fayda hiç işime yaramadı çünkü benim haylaz çok sıkıldı içinde şimdi de oturtarak kullanırım artık kocaman oldu diye düşündüm ama malesef boşuna almış oldum tabi bu her bebek için geçerli değildir ama malesef benim oğlum hiç sevmedi diğer türlü kanguru da almıştım ben ama onuda pek kullanamadık açıkçası yani böyle şeyleri iyi düşünüp almak lazım bazı insanların çok işine yarıyor ama benim gibi huysuz bebeği olanların hiçbir işine yaramıyor

bende aldım bakalım kullanabilicekmiyim doğumdam itibaren hemen alıştırmayı düşünüyorum çok rahat bişey gibi duruyor

babasling i acaba doğumdan sonra bebek kaç aylıkken kullanmaya başlamak daha doğru olur? onu da düşünüyorum. diğer kanguruları genelde 4. aydan sonra kullanmaya başlıyorlar. ama bu sanki daha önce de kullanılabilir gibi geliyor, anne karnı duruş, yatış pozisyonları olduğu için. ama yine de sakıncası olur mu acaba, sonuçta sırt , baş desteği yok. aslında dışardan bakınca çok güvensiz de duruyor. hala karar veremedim.

babyslingler avrupa ve amerika cok kullaniliyr. tr de pek kullanan gormedim. ama yaptigim arastirmalarda dogumdan itibaren kullanilbilecegini okudum. bebek anne karnindaki konforu hissediyor icerisinde. ben sakincasi olacagini dusunmuyorum. hatta kangurulardan daha guvenli oldugunu dusunuyorum. slinglerinde cesitleri var. tek omuzdan asilanlarin anne icin rahat olmadigini okudum. bebek kilo aldikca tasimasi zorlasiyor ve boyun agrisi yapiyor. ama iki omuzdan testekli olanlar daha kullanisli. ben bundan siparis verdim.link ekleyemedim amazonda baby sling sleepy wrap yazarsaniz gorebilirsinizcok cesitli sekillerde balanabiliyor. icerisinden kullanim kilavuzuda cikiyormus. amazonda arama kutucuguna baby sling yazarsaniz cesitleri gorebilirsiniz. biraz yetenekliyseniz kumas alip kendinizde yapabilirisiz aslinda. birde bebegi dogar dogmaz alistirmak gerekiyor. yoksa biraz buyudukden sonra alismadiklari icin icinde durmadiklarina dair yorumlar okudum internette. evde dolasirken gunde 10 dk. icine konulabilir mesala. zaten bebek anneye yakin oldugu icin icerisinde oyle bir guzelligi var. is yaparken bile konulabilir. bebekle denemedim ama ben kullanisli oldugunu dusunuyorum.

merhaba, ben babasling kullanıyorum. çok bebekken kullanamadım ben. içinde kaybolup gitti sanki çok ufakken ama şimdi kullanıyorum oturur pozisyonda rahat oluyor. arabasını taşıyamayacağım zamanlarda alıyorum slingi. Yalnız, ürün geldiğinde sanki çok basit birşeymiş gibi gözüküyor, o kadar 100 tl ama bir kumaş parçası gibi... hayal kırıklığına uğramayın yani..ben kullanıyorum memnunum ama kanguru da denemek lazım bi yerde...

bende dün büyük bi hevesle aldım iyi bişeye benziyo avrupada herkes kullanıyormuş orda çok yaygın bişey burda pek bilinmiyor çok gezenler için iyi bişey araba taşımaktansa ama her bebek sevmiyor doğar doğmaz kullanmak lazım sonra istemeye bilir bebek ayrıca çokta sağlıklıymış

ben de bebeğim doğmadan almak istiyorum doğar doğmaz alışsın diye. bi de benim kollarım fazla güçlü değil kucağımda taşırken ilk günlerde zorlanablirim, bu sistem alışma sürecinde anne içinde kolaylık.

X