folik asit kilo aldırırmı?

kızlar bu kılo aldırma dıyorsunuz ne zaman etkısını gosterıyor hemen kullanır kullanmaz mı yoksa aradan zaman gecınce mı sımdı benı de ikileme soktunuz son 1 aydır dıkkat edıyorum sporumu yapıyorum ,kılo vermem gerekırken tartıda arada fazla cıkıyorum 2 aydır kullanıyorum offf tam bı ıskence oluyor aldırıyor mu aldırmıyor mu

hıç duymamıstım.ben oğlumda kullanmıstım...şimdi 2. gelıyor ondada kullanıyorum...aldırmaz dıye duşunuyorum..

ben3.5aydır hamıleyım. planlı bır hamılelık oldugu ıcın hamılelıkten 3 ay once kullanmaya basladım folıcasıdı.folıc plus kullanıyorum gunde 3 tane.yanı 6.5 ay kullandım ve 2hafta once 3ayı doldurdugum ıcın bıraktım.6.5 ayda 7kılo almısım, son ıkı haftadır aynı kılomdayım.ılk cocuguma hamıleykende sadece ılk 3 ay kullanmıstım ve ılk uc ayda 7 kılo toplamda 26kılo almıstım.bakalım budefakı hamılelıgımın toplamında kac kılo alıcam.ılk hamılelıgımde 26 kılonun 24 unu ılk 1yılda vermıstım.kılo verılıyo kafanıza takmayın ama bu vıtamın bebegınızın sınır sıstemı ıcın cok onemlı sakın sısmanlıyorum dıye ıcmemezlık yapmayın.acısını bır omur cocugunuzla cekmek zorunda kalıyosunuz.ablam ozel hastanede kontrol oldugu halde dr.folık asıt kullandırmamıstı ve yıgenım suanda epılepsı yastası zeka yasında 2yıl gerılıgı var.lutfen ılk 3ay ay hatta planlı bır hamılelık yapmak ıstıyosanız oncekı 3 ayda folıc asıt ıcın.

kızlar bende planladığımızdan beri yanı 2 aydır kullanıyorum şişlik ve sanki kılomda da artış yaşadım yemediğme rağmen sporumla da ,az once doktoruma gıttım bu aykı yumurtlama zamanını belırleyım dıye sordum folbıol kılo yapıyor mu o da bıraz aldırabılır dedı,20 gun kullandıyan yeter dedı,2 ay oldu dedım bırakabılırsın dedı,yedıklerımızden doğal olarak alamazmıyım sonucta herşeyın doğalı annelerımız bizleri folık asıtle demırle ıcerek mı dogurdu,bızlerde de allah korusun bı sorun olmadı bu zamana kadar
dolayısıyla herşeyın doğalı arkadaslar çok gerekirse takvıye alırsın ama sonucta onlar da kimyasal ilaç yanı ,benım gorusum ben bıraktım folık asıtı,zaten hergun fındık cevız badem yoğurt süt peynır mercımek ,yeşil yapraklı tüketıyorum bence yeterlı

eskıden annelerımızın yedıklerı ıle sımdılerde bızım yedıklerımız arasında cooook fark var.onlar saf dogal sebze yıyolardı.bızler katkılı ılaclı hormonlu sebzelerle beslenıyoruz maalesef.yedıgımız yıyeceklerde yeterlı mıktarda olmadıgı ıcın ılac olarak ıcmek gerekıyo bunu.hamılelıgın ılk 3 ay mecburı ıcılıyo.yukarıdada yazmıstım ablam kullanmadı dıye ve epılepsı hastası 7 yasında bır yıgenım var. ben kullandım ılk cocugumda ılkokula baslamadan once yaptırdıgımız zeka testınde 3yıl zeka yası ılerı cıktı,beyın sınırlerı cok onemlı bu bebekler ılerıde okul hayatına calısma hayatına evlılık hayatına atılacaklar.yeterlı mıktarda gelısmeyen sınır hucrelerı ıle ılerıde kurda kusa yem olurlar.lutfan baska doktorlarada danıs SEVDES.ayrıca yumurtlama gunune falan kafanı fazla takma duzenlı ılıskıyle oluyo zaten.ama kafanı yumurtlama gunu falan dıye yorarsan o ay yumurtlayamıyabılıyosun bıle.onuda bır arkadasımdan bılıyorum yıllardır ıkıncı cocuk ıcın doktor doktor yumurtlama takıbı yapıp gunlerı ogrenıyo ona gore yapıyo ama 7yıl oldu olmuyo.psıkolojını rahat bırak,ıllakı olur ama sartlayınca olmuyo.

kilo aldırmıyo ama genede iştahını açıyo mesela..her vitaminin özelliği öyledir..bende 2-3 kilo almıştım bırakıncada iştahım kesiliyodu.demekki bünyeden bünyeye değişebiliyomuş

ben zaten inanılmaz iştahlıyım başlayalı 15 gün falan oldu ama ben kilo falan almadım. folbiol kullanıyorum.3 ay sonra hamile kalmayı düşündüğüm için doktorum verdi günde 1 tane alıyorum genelde geceleri yatmadan önce .. umarım kilo almamda zaten kilodan çekiyorum müthiş kafaya takıyorum boy kısa olunca:) 55 kiloyum şuan ama ben 50 kilo ile hamile kalmak istiyorum imkansızı istiyorum galiba:) bakalım 1 ay sonunda nasıl olcak belkide bünyeden bünyeye değişiyordur.

bence kesinlikle kilo yapmıyor.. folik asit bulantı yapar. o yüzden genelde kilo verilir. ben folik asit kullandıgım sürece 4 kilo verdim aşırı bulantıdan. toplamda da 10 kg ile hamileliğimi tamamladım. kilo aldıran sadece hamilelikte kullanılan vitamin. çok şükür doktorum anti ilaç taraftarı idi ve vitaminleri doğal besinlerden almamı önerdi.

folik asit kilo aldırmaz ..... rahat rahat kullanabilirsiniz .. iştahda açmaz ... Bir tür B vitamini grubu Folik asit

folik asit kilo aldırmaz ..... rahat rahat kullanabilirsiniz .. iştahda açmaz ... Bir tür B vitamini grubu Folik asit
evet aldırmaz.iştah acmaz.gebelikte kullanmasanızda alacak oldugunuz kıloların sebebi bebegın buyumesı,su tutulumu ama en cok da mide kazınması:KK52:süt yoğurtla folık asıt takvıye olmaz baklıyat ve yesıllık yemelısınız bol bol

Son düzenleme:
kilo aldırsa ne olur?? bebiş için bu kadar faydalı birşeyi sırf kilo alırım diye bırakıcak olan kişi başta hamile kalmasın. ay pek sinirlendim şimdi.

Kesinlikle kilo aldırıyor ama aldırsın inşallah hamile kalayım sağlıklı sıhhatli bebeğimi kucağıma alayımda gerisi boş şuan bebek için hergün amuda kalk takla at deseler yapacak durumdayım :KK59:

kızlar 5 aylık bır kızım var eleştırdığınız ilaç en az yan etkısı olan en az kılo aldıran bebeğe en yararlı bir ılac kılo takıntısı olan ben yanı takıntı demıyelımde 54 e hamıle kaldım 60 la doğuma gırdım 6 kılo yanı ve bu ılacı gönul rahatlığıyla ıctım doktoruma sumo gürescılerıgıbı olmak ıstemıyorum dedım ozaman folic asid verım dedı basta elivit yazmıstı gönul rahatlığıyla ıcın ılacta sorun yok yanı sorun bıraz boğazda dıkkat gece içi kazınan anne adaylar meyvaya dayanın kuçuk bır tavsıye hayırlı doğumlar

folic aside gebe kalmaya karar verdiğimde başladım gebelikten önce 4 ay kullandım ve gebeliktede devam ettim kullanmaya bende kilo yapmadı

X