folik asit kilo aldırırmı?

ben daha hamile değilim planlı gebelik için doktorum folic asit kullanımına başlayalım dedi, daha kullanalı 18.gündeyim ve ben 3 kilo aldım.
Kesinlikle kilo aldırıyo ben anlamadım her zamanki yediğim yemekler. ne yesem yarıyo.
Ama doktorumda bana kilo yaptığını söyledi ve günde 1 saat tempolu yürüyüş verdi.

Kızlar merhaba...
Folik asit midir kan ilacımıdır bilmiyorum ama ben 1 ayda 3 kilo aldım... şok oldum... Tartıya cıkamaz oldum... Daha 7 haftalık hamıleyım.. Hatta kılo degıl şış gıbı dun de bacaklarım sıstı... ıstahım da fazla yok... Bılgısı olan yazsın lutfen... Ne olacak

demek beni bu hale getiren folik asitmiş. hiç aklıma gelmemişti kızlar ya iştah falan açtığı. 5 gundur folıkasit kullanıyorum ve 3 kılo aldım. bişeyler yemıyınce türk filmi izlemiş gibi duygusallaşıyorum gözlerim doluyo. saat daha sabahın 11 i ve mutfakta tabaklar dağ oldu tıkınmaktan. neyse ben gidip çiğneyecek bişeyler bulayım :KK70:

Bana folik asit birşey yapmadı çok şükür. Kan ilacına başladık ben ondan korkuyorum..11 hafta 4 gün oldu. 1 kilo aldım. Allahtan midem pek birşey almıyor da yoksa yanmıştık...

Folik asit kilo aldirmaz, ancak vucutta folik asit eksikligi kilo kaybina, kilo eksikligine sebep olur. Bu durumda olan bir kisi folik asit almaya basladiginda kilo alabilir.

Hayır aldırmaz. Ben hamilelikten 4 ay önce başladım kullanmaya ve hamileliğimin ilk 3 ayı boyunca da kullandım aldırsa bana aldırırdı herhalde. Benim kullandığım folic plus bu arada.

İki haftasır kullanıyorum ve iki kilo aldım ki daha az yiyorum abur cubur yemiyorum aksam yemiyorum artık vs
Günlük aldıgım kalori max 1000 dir ama şiştikce sisiyorum
Demekki folic yüzünden

Bünyeden bünyeye değişiyor demekki
Ki folic asit vitamin grubunda vitaminlerde eksikliği varsa vücuda kilo olarak dönüyor

Hamile kalmadan önce tüm değerlerim çok güzeldi hamile kaldıktan sonra değerlerime bakıldığında yerlerdeydi tatlım sadece az yemek yersek kilo almıyoruz tabi bünyeye de bağlı

Folik asit kilo yapacak ödem yapacak yapıda değil. İştahınız çok açılmışsa ve yiyeceğin kaynağını düzgün seçmiyorsanız size tartıda artı olarak döner.

Ben hamileliğimin 8 ayı boyunca kullandım her gün ama bana kilo aldırmadı, belki bünyeden bünyeye fark var ondan dolayı, benim karnımdan başqa hiç biyerimden kilo almadım, bebek doğunca o da gitti

78 kilo hamile kaldım daha 2 ay dolmadı bile 80 e vurdu tartı yemem aşırı değil hatta tatlıyı çok severdm şimdi soğudum biraz...
folik asit kullanıyorum kilo yaparmı bilen varmı...yada kullanan
bazı hamileler hiç kullanmıyor vitamin felan doktorları vermiyormuşş
ben her gün süt yoğur peynir tuketirim kullanmasammı acaba?
:1hug:
5 aydır folik asit kullanıyorum, 13 haftalık hamileyim daha 1 kilo bile almadım hatta verdim 1.5 kilo. folik asit kilo yapmaz.

X