Sayfa: 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3.5 aylık bebek kaç cc mama yemeli

1. Konu Sahibi : fatmis #11
    Giriş tarihi
    Apr 2009
    ya kızlar benim bebişimin günlük toplam 3 öğün veriyorum yanındada anne sütü 4 aylık 250 ml den fazla veremiyorum almıyorda zaten fazlasını kusuyor ben hayret ettim 800 1000leri duyunca milupa aptamil conformil veriyorum.biri iyice açıklasın nolur ya

2. Konu Sahibi : fatmis #12
    Giriş tarihi
    Jun 2009
    3 aylık bebek bence 100cc içmeli 1.ay 30 , 2.ay 60 gibi bu şekilde yükseltilmesi bebeğin hücrelerinin genişleyip obezite sorunu başlangıcı olmasını engeller şayet bebek doymuyorsa verilmeli diye düşünüyorum..Ayrıca bebeğin 3 saatte değilde 2 saatte bir yeme isteği olması bebeğin doymadığı anlamına gelmez.Sadece o bebeğin döngüsüdür, her bebeğin yapısı metabolizmal olarakda farklıdır..Zamanla zaten çocuklar ayına göre düzenlerini otuttururlar otomatik olarak..sevgiler:)

3. Konu Sahibi : fatmis #13
    Giriş tarihi
    Oct 2007
    Merhaba,
    İçerik nedeniyle konunuz taşınmıştır.
    ''Neyzenden bir Nefes, Neyde bin sesle karşılık bulur..Olsaydı Kavuşmak aceleyle, Ney; neye inlerdi ki o vakit...İyiki Ayrılıklar var...Ve iyiki Umud-u vuslat ...Aşk ile ''(...)

4. Konu Sahibi : fatmis #14
    Alıntı xkimyagerx kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    kilo başına nasıl 150 cc olduğunu anlayamadım?
    bebeğin kilosuna göre. bebeğin 6 kilo ise her kilo başına 150 cc yani bir günde 6 kere 150 cc içebilir.

5. Konu Sahibi : fatmis #15
    Alıntı pikolata78 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    bebeğin kilosuna göre. bebeğin 6 kilo ise her kilo başına 150 cc yani bir günde 6 kere 150 cc içebilir.
    3 kg lik bebeğe kaç cc veriliyor bu hesaba göre (sakın kilo başına 150 cc deme :) )

6. Konu Sahibi : fatmis #16
    Bence bunu doktoruna sor en sağlıklısı. Mamaların üstünde yazılan miktarlar biraz abartılı geliyor bana.

7. Konu Sahibi : fatmis #17
    3 kg lik bebeğe kaç cc veriliyor bu hesaba göre (sakın kilo başına 150 cc deme :) )
    toplam 450 cc :))) gün içinde bunu bölerek verirsin bebişine.

8. Konu Sahibi : fatmis #18
    Alıntı pikolata78 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    toplam 450 cc :))) gün içinde bunu bölerek verirsin bebişine.
    450 cc çok fazla,3 kg'lik bebek 1. ayının içinde demek oluyor.Mama ile beslenen yeni doğan bebeğin beslenme düzeni 3 saatte bir ve 30 cc şeklindedir. Yani günlük öğün sayısı 8, toplam mama miktarı 240 cc oluyor.

Kilo başına 150 cc 6 kg'lik bebek için uygun ama daha düşük ya da daha yüksek kg ler için uygun değil.

9. Konu Sahibi : fatmis #19
    450 cc çok fazla,3 kg'lik bebek 1. ayının içinde demek oluyor.Mama ile beslenen yeni doğan bebeğin beslenme düzeni 3 saatte bir ve 30 cc şeklindedir. Yani günlük öğün sayısı 8, toplam mama miktarı 240 cc oluyor.

Kilo başına 150 cc 6 kg'lik bebek için uygun ama daha düşük ya da daha yüksek kg ler için uygun değil.
    haklı olabilirsin çünkü ben mama ile beslemeye başladığımda yani tam anlamıyla anne sütünü oğlum bıraktığında 6 kiloydu o zaman doktorum kilo başına 150 cc dedi. 1 aylık bebek için çok. gerçi benim oğlum 2 aylıktı 3 kilo olduğunda yaklaşık 450 cc tüketebiliyordu. benim bebeğim 2330 gr doğdu. 39. haftanın içindeydim doğum yaptığımda tahminim benim beişe bakarak böyke hüküm getirdi doktorum.

10. Konu Sahibi : fatmis #20
    Giriş tarihi
    Mar 2010
    mamaların üzerinde yazan cclere bakıp aldanmayın onlar fazla abartılı.benim bebiş 3.5 aylık 100cc zorla içiyor anne sütü ve mama taviyesi var.kilo alımı normal.ayda 1 kilo alıyor.mamanın üzerine bakarsam 150den fazla vermem gerek.ne gerek var aşırı kiloya obez olurlar.

Sayfa: 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon