Bebek Beslenmesi 3.5 aylık bebek kaç cc mama yemeli

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim kızımda 3 ay 5 günlük. hem mama veriyoruz hem emziriyorum.sütüm çok yetersiz. doktorun dedğine göre 2 öğün mama veriyorum ve 60 cc. sizleri duyunca şok oldum. ayrıca doktorun dediğine göre 90 cc dene dedi eğer yiyebiliyorsa ver yiyemiyorsa tıkandığı yer neresiyse o kadar ver dedi. ve kızım şu an 6 kilo gayet sağlıklı. bence mamaların üzerindeki rakamlar biraz abartılı. ayrıca çok güzel bi laf var "çocuğun yeme alışkanlığı ve iştahı ile barışık olmak lazım çünkü ne yaparsan yap bi türlü değiştiremezsen o kendi bildiğini okur"

bnim sütüm hiç olmadı hep mama ile beslendi. araları hep mama bittikten sonra diğer mamaya önce 2 1,5 aydan sonra 3-4 saatte bir oldu. bir seferde 60 cc ile başladık ama yetmedi kısa sürede 90 ve 120 cc ye çıktık. 2 aylıkken 6 kez 120 cc yiyordu. şu anda 3,5 aylık 6-7 kez 150 cc alıyor. 7 kilo.

eğer ağlamayıp douyorsa sorun yok. benim bebeğim yeni doğduğunda bile 6-8 kez 60 cc ile başlayıp hemen 90 cc ye çıkmıştı. benim oğlum hep kutuda yazandan fazla yedi. şu an 3,5 aylık 7 kilo ve boyu 66 cm:nazar: her bebeğin ihtiyacı farklıdır. en iyisini onlar ayarlar. açsa ağlıyorsa verin ihtiyacı vardır. ben de başta obez olur diye korktum ama boyu da hep çok uzadı, iri bir bebek dr şu an normal diyor.

benimde oğluşum 4100 doğdu sütüm ilk haftalarda az geldi mama kullandık.3,5aylık oldu hala hem emziriyorum hemde mama kullanıyoruz aptamil 1.şuan 4kere 100 cc veriyorum günde birde emziriyorum bazen doymuyo bir öğün daha veriyorum....ve bebeğim 7.400gr dı 3aylıkken:))yani benim tosunuma ne versem yer bebelac da denedik ama onda hiç doymadı bile :))artı sağlık ocakları mamaya hayır diyecekler nerdeyse verme az ver diyolar doktorlarda aç bırakma diyor iisimi siz hislerinize göre besleyin bebişlerini ben artık öyle yapıyorum:))

Benim kızım 2 ayını doldurdu hem 850 ml. kadar mama tüketiyor hemde anne sütüde alıyor, sütüm az olduğu ve yetmediği için mama takviyesi yapıyoruz, Doktorumuz bu miktardaki tüketimimize normal demişti.

benim kuzu 2,5 aylık. sadece sağarak biberonla anne sütü içiyor. 3-4 saatte bir 140-180 arası içiyor.
4 kilo doğdu şu an 7 kilo.
Doktor anne sütünden obez olmaz diyor ama emin de olamıyorum. Sanki çok içiyor gibi üfff:KK43:(

benimde hala içinden çıkamadıgım bir konudur benimde 23 günlük bir kızım var 37 de doğum yaptım ve ilk kortizon iğne kullanmam gerekiyordu o yüzden bebege meme veremedim sagıp atıcaktım ama sağdığımda sütüm gelmiyordu hiç halada gelmiyor malesef o yüzden mamayla hipp organikle besliyorum bebegimi kiloda iyi sarılıkta gecirmedi. ama 23 günlük bebege ne kadar sürede ne kadar mama vermem gerektiğini hala cozemedim ben 3 saatte bir 80 ml ye 2.5 tan biraz fazla mama veriyorum... doğrumu yapıyorum bilmiyorum... kutunun arkasında yazılanlara güvenmiyorum ... çünkü mamanın hazmı daha zormuş... zaten bebeğimde kolik problemimiz var .... kafayı yemeden yardım edin lütfen.....

benimde hala içinden çıkamadıgım bir konudur benimde 23 günlük bir kızım var 37 de doğum yaptım ve ilk kortizon iğne kullanmam gerekiyordu o yüzden bebege meme veremedim sagıp atıcaktım ama sağdığımda sütüm gelmiyordu hiç halada gelmiyor malesef o yüzden mamayla hipp organikle besliyorum bebegimi kiloda iyi sarılıkta gecirmedi. ama 23 günlük bebege ne kadar sürede ne kadar mama vermem gerektiğini hala cozemedim ben 3 saatte bir 80 ml ye 2.5 tan biraz fazla mama veriyorum... doğrumu yapıyorum bilmiyorum... kutunun arkasında yazılanlara güvenmiyorum ... çünkü mamanın hazmı daha zormuş... zaten bebeğimde kolik problemimiz var .... kafayı yemeden yardım edin lütfen.....

Arkadaşım ben 43 yaşında doğum yaptım, bebeğim şuan 3.5 aylık. Fazla sütüm olmadı bu nedenle bir süre mama-meme gittik ve şuanda sadece mama yiyor. 2 tane doktorumuz var onların bana tavsiye etttiklerini yazıyorum sana.
İlk 1 ay 2-2.5 saatde bir besle 3 saat çok fazla.
İlk ay 60 cc ile başladık, bazen bitirdi bazen daha az emdi.
2. ay 2.5 saatde bir 90 cc verdim
3. ay 3 saatde bir 120 cc verdim.
Şuan 3.5 aylık ve 3.5 saatde bir 120 cc yiyor. Bazı öğünleri (gece yatarken yada 4 saati bulmuşsa) 130 cc yada 140 cc veriyorum. Oğlum 7 kg civarı ve gelişimi gayet iyi.

Tabiki şuda var, bebek bunlar yani robot değil bazen az yiyorlar bazen öğün araları uzuyor, bazen kusuyorlar daha çabuk acıkıyorlar. Bunlarla birlikte bebeğinin ağlamaları acıktığının göstergesi olacak.
Kolay gelsin, sağlıklar diliyorum..
.

Arkadaşlar hesabı basit. Bebeklerin ilk 6 ay her kilosu için günlük en az 150ml süte ihtiyacı var. Bebeğin kilosunu 150 ile çarpacaksınız. Çıkan sonuç günlük alınması gereken süt miktarıdır. Kaç öğün veriyorsanız ona bölüp vereceksiniz. Bebek 5 kiloysa 5x150=750ml yapar. 750ml 5kg lık bir bebeğin günlük alması gereken toplam süt miktarıdır. Örneğin günde 10 kez besliyorsanız 750÷10=75ml her öğünde vermelisiniz.

X