Bebek Beslenmesi 3.5 aylık bebek kaç cc mama yemeli

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
3,5 aylık bebeğin en az 850 ml içmesi lazım arkadaşlar benim bebeişim 3,5 aylık ama 1,240 içiyo:)
çok fazla veriyrmuş bu arkadaş.bebnim bebeğim 4 aylık sütümü sağıyorum tomlamda 650-750cc oluyor arada 1-2 öğün bazen; o da 120cc mama veriyorum dışardayken veya sağmayı beklemediğinde.mama daha çok şişmanlatıyor bebeği.kutuların üzerindede fazla fazla yazıyorlar.ve benim bebeğim çok tombul.günlük 850 cc anne sütü alması lazım diyor drlar.mamayla besliycek olan arkadaşlar bence dr.sorun ;bebeğinizin obez olmasını istemezsiniz değilmi:)

450 cc çok fazla,3 kg'lik bebek 1. ayının içinde demek oluyor.Mama ile beslenen yeni doğan bebeğin beslenme düzeni 3 saatte bir ve 30 cc şeklindedir. Yani günlük öğün sayısı 8, toplam mama miktarı 240 cc oluyor.

Kilo başına 150 cc 6 kg'lik bebek için uygun ama daha düşük ya da daha yüksek kg ler için uygun değil.

tatlım 2satte bir emmesi gerekiyor 3 değil buda 12yapar 30 cc olduğu doğru 360 cc toplam

mamaların üzerinde yazan cclere bakıp aldanmayın onlar fazla abartılı.benim bebiş 3.5 aylık 100cc zorla içiyor anne sütü ve mama taviyesi var.kilo alımı normal.ayda 1 kilo alıyor.mamanın üzerine bakarsam 150den fazla vermem gerek.ne gerek var aşırı kiloya obez olurlar.

kesinlikle sana katılıyorum arkadaşım:)))

evet arkadaşlar bende mama kutusunun uzerındekı bebeğimin yemesi gerektiğine baktım ve çok geldi kızım 3. ayını dolduracak 100cc yı 2 saatte bir tüketiyor bazen az yediğide oluyor ve kutuda yazandan az tükettiğini görünce internetten araştırayım dedım bys herhalde normal kızımın tuketme tarzı kızımın kilosuda normal ne zayıf nede çok tombul:emir_bebek:

mama kutusunun arkasıda onerılen mıktarla verebılıyorsan ve.benım kızım hem mamma hm meme alıyor.ona gore ayarlıyorum bazen su an 3 aylık oldu bugun.150 cc yazıyor ama ben 120 yapıyorum once emzırıoyrum sonea mamasını verıyorum.aman obez olacak dıye korkmuyorum cnku doyunca ya dılıyle ya elıyle bıberonu ıtıyor.ama sabah tamamen btırıyor.bebekten bebege degısıyot.3 aylık olunca gunde 5-6 kere verılmelıdır dıyor heralde en az o kadar verılmelı.bn gunde anca 5 olmadı 6 kere beslyebıylıyormç.
gorumcemın kızı sadece mama yıyordu 2 ayı dolana kadaer ıkı saatte bır tum mamayı bıtırıyordu ve o ıkı saat doldugunda cıyaklamasını duymanızı ısterdım :KK70:

prensesimin doktorunun bi lafı var patron o ne kadar isterse o kadar yer die o yüzden bence ne kadar yiyebiliyosa o kadar yedir.

bebeğim maalesef doğduğundan beri mama yiyor. sütüm geç geldi ve yetersiz . mama hiç vermek istemiyorum. bebek 2 aylık daha yeni 4 defa 90 cc veriyorum. eşim kutuda yazanı yapalım diyor ama vermiyorum. birde doğduğunda mama yerken kakasını yapardı. şimdi kakasını yapamadığında tokda olsa mama istiyor. yerken ıkınıyor garibim.

450 cc çok fazla,3 kg'lik bebek 1. ayının içinde demek oluyor.Mama ile beslenen yeni doğan bebeğin beslenme düzeni 3 saatte bir ve 30 cc şeklindedir. Yani günlük öğün sayısı 8, toplam mama miktarı 240 cc oluyor.

Kilo başına 150 cc 6 kg'lik bebek için uygun ama daha düşük ya da daha yüksek kg ler için uygun değil.

bnim sütüm hiç olmadı hep mama ile beslendi. araları hep mama bittikten sonra diğer mamaya önce 2 1,5 aydan sonra 3-4 saatte bir oldu. bir seferde 60 cc ile başladık ama yetmedi kısa sürede 90 ve 120 cc ye çıktık. 2 aylıkken 6 kez 120 cc yiyordu. şu anda 3,5 aylık 6-7 kez 150 cc alıyor. 7 kilo.

bebeğim maalesef doğduğundan beri mama yiyor. sütüm geç geldi ve yetersiz . mama hiç vermek istemiyorum. bebek 2 aylık daha yeni 4 defa 90 cc veriyorum. eşim kutuda yazanı yapalım diyor ama vermiyorum. birde doğduğunda mama yerken kakasını yapardı. şimdi kakasını yapamadığında tokda olsa mama istiyor. yerken ıkınıyor garibim.

eğer ağlamayıp douyorsa sorun yok. benim bebeğim yeni doğduğunda bile 6-8 kez 60 cc ile başlayıp hemen 90 cc ye çıkmıştı. benim oğlum hep kutuda yazandan fazla yedi. şu an 3,5 aylık 7 kilo ve boyu 66 cm:nazar: her bebeğin ihtiyacı farklıdır. en iyisini onlar ayarlar. açsa ağlıyorsa verin ihtiyacı vardır. ben de başta obez olur diye korktum ama boyu da hep çok uzadı, iri bir bebek dr şu an normal diyor.

benim bebeğimde 3 bucuk aylık hem mama hem meme alanlardan önce emzirip ardından veriyorum günde en fazla 4 kez 90-100cc veriyorum doyunca bazen hepsini bitirmiyor zaten aylık kilo alımı iyi şu anda 6bucuk- 7 kilo civarında doktor da gayet iyi dedi

Ya bebeklerinizin yediklerini görünce ıyıce umutsuzlaştım,buraya daha önce yazmıştım benım kızımda her ıkı saatte bır 100cc yıyodu ama ne olduysa 1 haftadır düzgünce mamasını yemıyor saatler geçmesine rağmen bazen 50 75cc zor yiyor bıraz yıyo sonra diliyle itiyor mızırdıyor uykuda bıle yemiyor eskıden 2 saat doldumu mamasını hazırlardım yer uyumaya devam ederdı verem aşısı olduk ondan mı kaynaklandı desem 1 haftayı geçti aşı olalı ne yapcamı bılemıorum yaa çok üzülüyorum bu hafta doktora götürücm zaten bu arada kızım 3. Ayını doldur 4e girdi:KK14:

Bu arada yazmayı unutmusum başka mamalarda denedım sonuç aynı aptamıl yıyordu aptamıl mılumılı denedım şimdide bebelac denıyorum amam sanırım pek değişiklık yok neden oluyo olabılır tecrubelıler bılgısı olanlar lutfen yorum yazsınn :KK43:

1 aylık kızım var 2 saatte 1 75 cc + emziriyorum çokmu yai.. :KK43:

kızlar bence bu sadece bebeğinizin kaç aylık olduğuyla alakalı değil.. benim oğlum dört kilo doğdu ve biz direkt 60 cc anne sütü ile başladık.. henüz 27 günlük ve 110 cc yiyor sonra da 3-3,5 saat uyuyor.. doktorumuzun yorumu da arkadaşınkiyle aynı "patron o" :))

beni oğum 3 ayını doldurdu malesef yemiyor,bazen 3 saatte bir 90 cc alıyor onud tam bitirmiyor,mama kutusunun arkasındaki cc miktarı yediklerinle aynı değil,13 haftalık 6.5 kilo

beni oğum 3 ayını doldurdu malesef yemiyor,bazen 3 saatte bir 90 cc alıyor onud tam bitirmiyor,mama kutusunun arkasındaki cc miktarı yediklerinle aynı değil,13 haftalık 6.5 kilo

Arkadaşım senin oğlun yine iyi. benim kızım bu ayın 15 inde 4 aylık olacak geçen ay sağlık ocağına götürdüğümde 500 gr. bile almamıştı.5.100 gr. dı. benimde sütüm az. mama takviyesi veriyoruz. ama ben gündüzleri olabildiğince vermemeye çalışıyorum. sadece yatarken veriyorum. 120 cc içiyor. versem daha da içecek ama mama çok verdiğim zaman hemen şişiyor. suratından anlaşılıyor çocuğun mama yüzünden kilo aldığı. hemşiremiz aldığı kadar dedi mama verme dedi ama sütümün az olduğu zamanlarda çok aç kalmasın diye veriyorum. sağlığı iyi çok şükür. az kilo alsın ne yapayım:KK43:

Son düzenleme:
Benim oğlumda 1 hafta sonra 4 aylık olacak günde 5 kez 120 cc mama yiyiyor. Aynı zamanda da benide emiyor. Kilo alımı oldukça iyi hatta fazla bile diyebilirim. Sütün kalitesi azlığı çokluğuna bağlı olarak mamayı yemeside farklılık gösterebiliyor. Ayrıca kutuda yazılan miktar her bebeğe görede farklı olabiliyor. Zamanı ve miktarı anne bebeği tanıdıkça kendi belirleyebilir. Ben 2 aydır cc miktarını hiç artırmadı büyüdükçe daha uzun süreli acıkıyor. Memede emdiği için öğün saatleri 4 -5 saati geçebiliyor.

merhaba
benim bebeğimde 4 aylık. anne sütü almıyor malesef. milupa aptamil mama veriyorum. günde 7-8 öğün 80 veya 90 ml mama veriyorum. kutu üzerinde 4 aylık bebek için 1 öğün için 180 ml mama diyor. kafam karıştı şimdi. fazlasını hazırlasam bebeğim yemiyor. çoğu zaman 90 ml mamanın 10-20 ml kadarını yemiyor çöpe döküyorum. az mı veriyorum acaba bebeğime? ama kilosu falanda çok iyi, hiç aç da kalmıyor. ne ye göre bu 180 ml mama anladım valla?

prensesimin doktorunun bi lafı var patron o ne kadar isterse o kadar yer die o yüzden bence ne kadar yiyebiliyosa o kadar yedir.

bizim dr.umuz 4 kglık bebeğime 2 saatte 1 60 cc toplam 600 cc verin diyor..ama benim oğlan 60la kesinlikle doymuyo..1 saat debeleniyoruz gidip bi 30luk yapıyorum onu yiyince doyuyo ve uyuyo..bir dr. arkadaşımız da ne kadar isterse verin..bi 60 bi 90 basın gitsin diyo..iyice kafamız karıştı..:KK19:

benim oğlum 3.5 aylık ve bir öğünde maksimum 90cc alabiliyor.şimdi siz böyle 180-200 cc yazınca moralim bozuldu.doğduğundan beri yediği ölçü değişmiyor,bu arada hem emziriyor,hem mama takviyesi yapıyorum çünkü memede 5 dakikadan fazla kalmıyor.önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar

X