Bebek Beslenmesi 3.5 aylık bebek kaç cc mama yemeli

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

fatmis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2009
4
1
merhaba kızlar üç buçuk aylık bebeğim var anne sütü almıyor sadece mama yiyor sizce kaç cc mama yemeli

tatlım bizdede aynı sorun var.sadece mama yiyor.ek gıda vermiyorsan en az 550-650cc yemeli.

benımde 3.5 aylık bebeğim var anne sütü+ mama takviyeli besliyorum günde min. 800ml içiyo toplam

Aylık 150 cc öneriyor doktorlar.
3.5 aylık olduğuna göre 500 cc en az yemesi gerek.

3,5 aylık bebeğin en az 850 ml içmesi lazım arkadaşlar benim bebeişim 3,5 aylık ama 1,240 içiyo:)

merhaba arkadaşlar ben anlamadım ben bebeğime anne sütü artı bebelac doğumdan itibaren mama veriyorum ondaki ölçüler yanlışmı benim bebeğim şuan 3 ay bitti 4 oldu 180 ml. içiriyorum her seferinde yanlışmı yapıyorum acaba...

kilo başına 150 cc vermen yeter canım. bebeğinin kaç kilo olduğu da önemli tabi. mesela 6 kilo ise günde 6 öğün 150 cc vermelisin.

merhaba arkadaşlar ben anlamadım ben bebeğime anne sütü artı bebelac doğumdan itibaren mama veriyorum ondaki ölçüler yanlışmı benim bebeğim şuan 3 ay bitti 4 oldu 180 ml. içiriyorum her seferinde yanlışmı yapıyorum acaba...

arkadaşlar tek öğün miktarını değil bebeğin günlük toplam içmesi gereken miktarı yazmışlar. Markalara göre (formülleri farklı olduğundan dolayı) tek öğünde hazırlanması gereken miktar değişiyor,örneğin hero baby lactum'un formülüne göre şu an 120 ml hazırlaman gerekir.

ya kızlar benim bebişimin günlük toplam 3 öğün veriyorum yanındada anne sütü 4 aylık 250 ml den fazla veremiyorum almıyorda zaten fazlasını kusuyor ben hayret ettim 800 1000leri duyunca milupa aptamil conformil veriyorum.biri iyice açıklasın nolur ya

3 aylık bebek bence 100cc içmeli 1.ay 30 , 2.ay 60 gibi bu şekilde yükseltilmesi bebeğin hücrelerinin genişleyip obezite sorunu başlangıcı olmasını engeller şayet bebek doymuyorsa verilmeli diye düşünüyorum..Ayrıca bebeğin 3 saatte değilde 2 saatte bir yeme isteği olması bebeğin doymadığı anlamına gelmez.Sadece o bebeğin döngüsüdür, her bebeğin yapısı metabolizmal olarakda farklıdır..Zamanla zaten çocuklar ayına göre düzenlerini otuttururlar otomatik olarak..sevgiler:)

Bence bunu doktoruna sor en sağlıklısı. Mamaların üstünde yazılan miktarlar biraz abartılı geliyor bana.

toplam 450 cc :))) gün içinde bunu bölerek verirsin bebişine.

450 cc çok fazla,3 kg'lik bebek 1. ayının içinde demek oluyor.Mama ile beslenen yeni doğan bebeğin beslenme düzeni 3 saatte bir ve 30 cc şeklindedir. Yani günlük öğün sayısı 8, toplam mama miktarı 240 cc oluyor.

Kilo başına 150 cc 6 kg'lik bebek için uygun ama daha düşük ya da daha yüksek kg ler için uygun değil.

450 cc çok fazla,3 kg'lik bebek 1. ayının içinde demek oluyor.Mama ile beslenen yeni doğan bebeğin beslenme düzeni 3 saatte bir ve 30 cc şeklindedir. Yani günlük öğün sayısı 8, toplam mama miktarı 240 cc oluyor.

Kilo başına 150 cc 6 kg'lik bebek için uygun ama daha düşük ya da daha yüksek kg ler için uygun değil.
haklı olabilirsin çünkü ben mama ile beslemeye başladığımda yani tam anlamıyla anne sütünü oğlum bıraktığında 6 kiloydu o zaman doktorum kilo başına 150 cc dedi. 1 aylık bebek için çok. gerçi benim oğlum 2 aylıktı 3 kilo olduğunda yaklaşık 450 cc tüketebiliyordu. benim bebeğim 2330 gr doğdu. 39. haftanın içindeydim doğum yaptığımda tahminim benim beişe bakarak böyke hüküm getirdi doktorum.

mamaların üzerinde yazan cclere bakıp aldanmayın onlar fazla abartılı.benim bebiş 3.5 aylık 100cc zorla içiyor anne sütü ve mama taviyesi var.kilo alımı normal.ayda 1 kilo alıyor.mamanın üzerine bakarsam 150den fazla vermem gerek.ne gerek var aşırı kiloya obez olurlar.

X