Şampuan ve Saç Kremleri Antakya defne sabunu

cansutr

Guru
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2008
4.637
7.804
33
arkadaslar artik kimyasallar iceren saclarimizi icin aslinda zararli olan sampuanlardan sahsen biktim :kahve: onun icin arastirdim benim sac tipim cabuk yaglanan türden oldugu icin ve defne sabunu yagli saclara iyi geldigi bunu kullanmayi düsünüyoru ama emin degilim antakyanin defne sabunu kullanan varsa lütfen yardimci olabilirmi antakya defne sabunu yazarsaniz bir site geliyor tüm dünyaya kargo ile yolliyabilyorlar ama emin olmadan siparis vermek istemedim kullanlar tecrübelerine yazalarsa cok memnun olurum simdiden tessekür ederim

Slmlar

Ben Mehmet Aydın Defne sabunu kullandım. O da Antakya orijinli. Çok çok güzel bir sabun cildi ve saçı çok güzel yapıyor. Zaten Antakya'nın defne sabunu meşhurmuş. Sanırım senin bahsettiğin marka da iyidir. Ama Mehmet Aydın marketlerde filan da bulunabiliyor ve fiyatı çok uygun denemeni öneririrm.

Slmlar

Ben Mehmet Aydın Defne sabunu kullandım. O da Antakya orijinli. Çok çok güzel bir sabun cildi ve saçı çok güzel yapıyor. Zaten Antakya'nın defne sabunu meşhurmuş. Sanırım senin bahsettiğin marka da iyidir. Ama Mehmet Aydın marketlerde filan da bulunabiliyor ve fiyatı çok uygun denemeni öneririrm.

canim cok saol cevabin icin bide sey sorcam hani cildinde uyguladiysan ne gibi bir farklilik yaratti ? sacta yeni sac cikardimi gürlestimi hacim felan kazandimi cok merak ediyorum tavsiyen icin cok tessekür ederim ama ben yurtdisinda almanyada yasiyorum burdaki marketlerde bulmam zor olcak sanirim:çok üzgünüm: ki hic görmedim bir tek haci sakir kolay bulunuyor

Rica ederim ne demek.

Cildi çok yumuşatıyor. Normalde sabunla yıkayınca cilt kurur ya bunda kurumuyor. Saçı da güzel temizliyor. Sertleştirmiyor. Ama yeni saç filan çıkardı diyemem zaten pek saç dökülmesi sorunum yok.
Bir ara doğal ürünlere takmıştım o dönemde kullandım ama sonra vazgeçtim o sevdadan. Geri kozmetik denilen şampuanlara dönüş yaptım. Böyle daha mutluyum açıkçası. Tabi sabundan memnun olmadığımdan değil alışkanlık olmamış bende saçta sabun kullanmak.

Saç dökülmesi konusunda ablam Bioxcin kullanıyor. Ciddi dökülmesi vardı ama kestiğini söylüyor bu şampuanın. Tek memnun kaldığı o oldu beğenmeyenler de var tabi bu şampuanı ama dediğim gibi o çok memnun.

Benim diğer tavsiye edebileceğim Matrix Biolage. Saçına çok iyi geleceğinden eminim. Biraz pahalı gelebilir. Şişesi 25 lira filan Strawberry den alabilirsin.

baska tecrübesi yokmu koskoca kadinlar kulubümüzde :çok üzgünüm:

Sabun hassas cildi olanlara iyi gelmiyor, saç diplerinde kaşıntı egzama ve yaralara kadar varan tahribat yapıyor pH değeri cilt ile uyumsuz olduğundan sabundan uzak durun arkadaşlar

Sabun hassas cildi olanlara iyi gelmiyor, saç diplerinde kaşıntı egzama ve yaralara kadar varan tahribat yapıyor pH değeri cilt ile uyumsuz olduğundan sabundan uzak durun arkadaşlar

tsk canim uyarin icin ama benim sac tipim cabuk yaglanan hassas degil yani herkesin kafa derisini yakan sarimsak bende belki azcik olabilir hatirlamiyorum ama bende pek yanma olmadi kafa derim pek hassas degil sanirim ama saclari kuru olanlar kurutabilir bilmem ben sahsen babam evde zeytinyagli sabun var dedi ev yapimi izmirde yapilanlardan babannem vermis denedim hicte sacimi kece gibi yapmadi saclarimi kolaylikla taradim acildi dökmedi sonradan isirgan suyu döktüm sacima sampuan kadar yum yumusacik degil ama onuda sirkeli sabun ile halledilebilir bence

bende daha önce cok duydum bugunde arkadasım söledı mutlaka kulln dıe bulabılırsem en yakın zamanda almayı düşünüyorum benımde saçlarım çok dökülüyor. bide yağlı

ben antakyalıyım... evet bu sabun burda çokk kullanılıyor... iyi gelen de var etkisini görmeyen de... herhangi bir zararı yokk... denemeye değer... etkisini gördüysen ne mutlu ama sabun yerine şampuanları da var onları kullansan saçlarına daha iyi değil mi...

Eşimin memleketi orada herkes bu sabundan kullanıyor başka sabun hiç görmedim. Bize de sürekli göndeririler başta bana çok tuhaf gelmişti ama artık alıştım. Benim saçlarım çok ama çok problemli. Ne zaman kuaföre gitsem çok kaliteli şaçların var derler ama gel bir de bana sor saçlarım yağlı başkaları günlerce saçlarını yıkamaslar tertemiz görünürler ben iki gün yıkamasam kafamda sinekler uçuşur.

Ama büyük dert bu değil seboroik dermatit :KK43:((((( Öyle kötü bir şey ki hani yılanlar deri değiştirir ya sanki ben de öyle bütün bütün saç derimi değiştiriyorum. Kepek demek haksızlık olur yani. O kabuklar kaşınır kaşırsan yara olur kanar. Neler neler denedim hepsi geçici çözümler.

Geçenlerde bir canım sıkıldı bu kadar şampuanın ne faydasını gördüm ki dünya para veriyorum diye saçımı da sabunla yıkadım. Sanki iyi geldi Yıkadıktan sonraki halinden çok menundum ama açıkçası sonrasında kepek yaptı mı kaç günde yağlandı dikkat etmedim. Burada okuyunca aklıma geldi düzenli yıkayıp bir deneyeyim.

dün defne sabunuyla yıkadım saçlarımı. hani elleriniz saçınızın arasından kayıp giderya sanki sabunla yıkayınca biraz o ipeksilik azaldı. ama bu gün o farkı hissetmiyorum. Şu an saçımda her hangi bir sorun yok.

kızlar antakyalı bi arkadaşım getirmişti bana bu sabunladan cilde ii geliyomuş diye kullandım zararını görmedim, babamın saçları dökülüyor belki iyi gelir umuduyla kullanıyo henüz kötü bi etkisini görmedik

birkaç kez aktatdan zeytinyağlı defne sabunu almiştım benim saçım çok kuru olduğu için kazık gibi oldu vazgeçtim geçen gün tv de ibrahim saraçoğlu defne sabunu kullanın diye bahsedince yine dayanamadım marketten otacının defne sabununu aldım mükemmel asla vazgeçmem dökülmesi anında durdu ve saçım yumuşacık artık saçıma yüzüme vücuduma onu kullanıyorum bi daha zararlı kimyasallara para vermem [çocuklara da kullansammı acaba]:26:

X