Mucize Hikayem

toros

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
70
-1

Bir gün tüp bebek konularını araştırırken bu siteyle tanıştım.Benzer problemleri olan
insanlar olduğunu okuyunca yalnız olmadığımı anladım.Kah üzüldüm.Umutlu hikayelerini okudum,kah mutlu oldum.şimdi bende size umut olacak mucize hikayemi yazmak istiyorum.7 yıllık evliydik.İlk birkaç sene çocuk istememiştik.Sonrada istememize rağmen hamile kalamadım.Eşimi zorla doktora götürdüm(çünkü o her şeyi oluruna bırakma taraftarıydı.)Ama zaman bizim aleyhimize işliyordu.Eşimin sperm sayısı ve hareketliliği oldukça az çıktı.sperm sayısını artırıcı ilaçlar kullandı ama yeterli olmadı.tüp bebek önerdiler.Biz karar verene aylar geçti.şansımızın %30 olduğunu söylemişlerdi.Tıp fakültesine gittik.sıraya girdik.Bana rahim filmi çektiler ve kötü haber tüplerimden biri tıkalıydı.Şansımız daha da azalmıştı.Bu arada psikolojimiz de bozuldu.
Aile baskısı(kayınvalidem her telefonda torun isteriz diye tutturuyordu) Arkadaşlarımın birer birer bebekleri oluyordu.Kıskanmıyordum ama çok özeniyordum.Nihayet mikroenjeksiyon yaptırdık.Ailelerimiz ve birkaç yakın arkadaşımız haberdardı.(maalesef aldığınız izinler yaptırdığınız iğneler,insanlara bir açıklama yapmak zorunda kalıyorsunuz)Heyacanlı bekleyişin sonu maalesef hüzündü.Haberi aldığımda doğru dürüst ağlayamadım bile ailem yanımdaydı.Teselliler daha beter üzüyordu beni.Hep içime attım.
Olsun bir daha deneyeceğim dedim.Bu sefer özel bir hastanede denemeye karar verdik.Beklemek o kadar zordu ki.Ya bir daha hayal kırıklığına uğrarsak ne yaparım diyordum.Haberi alacağımız gün yalnız olmayı tercih ettik.Maalesef gene olmamıştı.Çekilen sıkıntılar,acılar,bekleyişler…
Bu sefer hıçkıra hıçkıra ağladım.Yıkılmıştım.Ümidimi iyice kaybettim.Çalan telefonlara cevap verecek halde bile değildim.Eşim beni teselli ediyordu ama o da benden daha iyi değildi.
TVde hamile ünlüleri izlerken sinir oluyordum.Halbuki bir bebeğim olsa çok iyi bir anne olacağımı düşünüyordum.Eşimle de sorunlar yaşamaya başlamıştık.Kardeşim hamileydi,kuzenlerimin peş peşe çocukları oluyordu.Acaba bir gün bende onlar gibi olacakmıyım diyordum.Çocuk mağazalarından alış veriş yapmaya özeniyordum.Kendini çirkin hisseden hamile kadınlar benim gözümde o kadar güzeldiler ki.KK daki gebelik,doğum yapanlar bölümlerini okumayı ne çok istiyordum.Bir de toplumdaki çocuksuz çiftlere bakış açısından nefret ediyordum.(hala da) uzaylı gibi.bizim çocuğumuz yok ya bebeklerine nazarımız değer maazallah.
Bu arada bir çocuklu görümcem yaşadıklarımızı bildiği halde bir gün bana hamile kaldığını ama pekte istemediklerini aldırmayı düşündüğünü benimde fikrimi almak istediğini söyledi.Benim bebek bebek diye sayıkladığımı bildiği halde hamileliğiyle bana hava attı.Sonrada gitti bebeğini aldırdı.Bütün bunlar ve nicesi.Bu sırada KKdaki yazılanları okuyordum.Bir arkadaşın yazdığı başlık beni çok etkilemişti. ‘Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?’Buşarkıyı ne zaman duysam aklıma eski günlerim gelir.
Artık düşünmemeye karar vermiştim.En az bir sene tedavi olmayacaktık.KKdaki nivea body cd sini indirip evde düzenli olarak yapmaya başlamıştım.spor hem bedenen hem de ruhen iyi gelmişti.Annemin tavsiyesi üzerine İbrahim Saraçoğlu’nun keçiboynuzu kürünü de eşime yapıyorduk.kardeşim bizim için selatı tefriyice okuyordu.Ve edilen dualar…
Ve miroenjeksiyondan üç ay sonra kendiliğinden hamile kaldım.İnanamadık.Haberi aldığımız gün eşimle ağladık.Doğum yapana kadar inanamadım.Çok şükür eylül ayında bebeğimizi kucağımıza aldık.
İşte arkadaşlar benim mucizevi hikayem bu.Sakın ümitlerinizi kaybetmeyin.Rabbim isterse bir ol demesi yetiyor.O kadar son teknoloji ve profesörlerle yaptırdığımız tedavilerden bir sonuç alamadık ama Rabbim bize bebeğimizi istediği zaman gönderdi.İnşallah en kısa zamanda sizlerin de mutlu hikayelerini okuruz.Dualarım sizlerle…..

canım benim gözün aydın rabbim sağlıcakla büyütmeyi nasip eğlesin inşallah bitanem

Bir gün tüp bebek konularını araştırırken bu siteyle tanıştım.Benzer problemleri olan
insanlar olduğunu okuyunca yalnız olmadığımı anladım.Kah üzüldüm.Umutlu hikayelerini okudum,kah mutlu oldum.şimdi bende size umut olacak mucize hikayemi yazmak istiyorum.7 yıllık evliydik.İlk birkaç sene çocuk istememiştik.Sonrada istememize rağmen hamile kalamadım.Eşimi zorla doktora götürdüm(çünkü o her şeyi oluruna bırakma taraftarıydı.)Ama zaman bizim aleyhimize işliyordu.Eşimin sperm sayısı ve hareketliliği oldukça az çıktı.sperm sayısını artırıcı ilaçlar kullandı ama yeterli olmadı.tüp bebek önerdiler.Biz karar verene aylar geçti.şansımızın %30 olduğunu söylemişlerdi.Tıp fakültesine gittik.sıraya girdik.Bana rahim filmi çektiler ve kötü haber tüplerimden biri tıkalıydı.Şansımız daha da azalmıştı.Bu arada psikolojimiz de bozuldu.
Aile baskısı(kayınvalidem her telefonda torun isteriz diye tutturuyordu) Arkadaşlarımın birer birer bebekleri oluyordu.Kıskanmıyordum ama çok özeniyordum.Nihayet mikroenjeksiyon yaptırdık.Ailelerimiz ve birkaç yakın arkadaşımız haberdardı.(maalesef aldığınız izinler yaptırdığınız iğneler,insanlara bir açıklama yapmak zorunda kalıyorsunuz)Heyacanlı bekleyişin sonu maalesef hüzündü.Haberi aldığımda doğru dürüst ağlayamadım bile ailem yanımdaydı.Teselliler daha beter üzüyordu beni.Hep içime attım.
Olsun bir daha deneyeceğim dedim.Bu sefer özel bir hastanede denemeye karar verdik.Beklemek o kadar zordu ki.Ya bir daha hayal kırıklığına uğrarsak ne yaparım diyordum.Haberi alacağımız gün yalnız olmayı tercih ettik.Maalesef gene olmamıştı.Çekilen sıkıntılar,acılar,bekleyişler…
Bu sefer hıçkıra hıçkıra ağladım.Yıkılmıştım.Ümidimi iyice kaybettim.Çalan telefonlara cevap verecek halde bile değildim.Eşim beni teselli ediyordu ama o da benden daha iyi değildi.
TVde hamile ünlüleri izlerken sinir oluyordum.Halbuki bir bebeğim olsa çok iyi bir anne olacağımı düşünüyordum.Eşimle de sorunlar yaşamaya başlamıştık.Kardeşim hamileydi,kuzenlerimin peş peşe çocukları oluyordu.Acaba bir gün bende onlar gibi olacakmıyım diyordum.Çocuk mağazalarından alış veriş yapmaya özeniyordum.Kendini çirkin hisseden hamile kadınlar benim gözümde o kadar güzeldiler ki.KK daki gebelik,doğum yapanlar bölümlerini okumayı ne çok istiyordum.Bir de toplumdaki çocuksuz çiftlere bakış açısından nefret ediyordum.(hala da) uzaylı gibi.bizim çocuğumuz yok ya bebeklerine nazarımız değer maazallah.
Bu arada bir çocuklu görümcem yaşadıklarımızı bildiği halde bir gün bana hamile kaldığını ama pekte istemediklerini aldırmayı düşündüğünü benimde fikrimi almak istediğini söyledi.Benim bebek bebek diye sayıkladığımı bildiği halde hamileliğiyle bana hava attı.Sonrada gitti bebeğini aldırdı.Bütün bunlar ve nicesi.Bu sırada KKdaki yazılanları okuyordum.Bir arkadaşın yazdığı başlık beni çok etkilemişti. ‘Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?’Buşarkıyı ne zaman duysam aklıma eski günlerim gelir.
Artık düşünmemeye karar vermiştim.En az bir sene tedavi olmayacaktık.KKdaki nivea body cd sini indirip evde düzenli olarak yapmaya başlamıştım.spor hem bedenen hem de ruhen iyi gelmişti.Annemin tavsiyesi üzerine İbrahim Saraçoğlu’nun keçiboynuzu kürünü de eşime yapıyorduk.kardeşim bizim için selatı tefriyice okuyordu.Ve edilen dualar…
Ve miroenjeksiyondan üç ay sonra kendiliğinden hamile kaldım.İnanamadık.Haberi aldığımız gün eşimle ağladık.Doğum yapana kadar inanamadım.Çok şükür eylül ayında bebeğimizi kucağımıza aldık.
İşte arkadaşlar benim mucizevi hikayem bu.Sakın ümitlerinizi kaybetmeyin.Rabbim isterse bir ol demesi yetiyor.O kadar son teknoloji ve profesörlerle yaptırdığımız tedavilerden bir sonuç alamadık ama Rabbim bize bebeğimizi istediği zaman gönderdi.İnşallah en kısa zamanda sizlerin de mutlu hikayelerini okuruz.Dualarım sizlerle…..

ne güzel bi haber bu ya.o kadar ihtiyacm var ki mucizeye.endometriosis 4.seviyede bi hastayım yapşıklık kistler miyomlar...yok yok yani.2kere negatif tüp bebek demesi 1 ameliyat ve şimdi yeniden ameliyat olmam gerekyo ama ben yoruldum istemyorum yaza kadar dinlenicem spora gidicem kafamı toplamam lazım.ben de artık oluruna bıraktım.neden bende de mucize olmasın??2010 güzel geçecek buna inanıyorum.allah büyük

Nasıl mutlu oldum anlatamam. Bizlerin böyle umutlu haberlere öyle çok ihtiyacımız var ki. Ben yazmanızda bir sakınca yoksa eşinizde sperm sayısını merak ettim. Bizimde sorunumuz eşimin sperm sayısının az ve hareketli sperm sayısının az olması. Burda yazmak istemezseniz özelden yazmanıza çok sevinirim. Allah bebeğinize sizlere bağışlasın. Darısı bizlerin başına.(Amin)

canim gercekten cok sevindim onla gecirdin her dakanin tadini cikar onun misss kokusunu bide nizler icin cek

ayyy canım yaşadıklarından o kadar çok etkilendimki anlatamam Allah bebeğine uzun ömür versin onu sana bağışlasın canım benim yerime bebeğini içine çeke çeke kokusunu al çünkü en çok istediğim budur inşallah bizlerede tattırır.

şuanda ağlamaktan yazamıyorum bile.çok etkilendim.Rabbimin büyüklüğü derdimizin yanında nedirki.ALLAH süt kokulu meleklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.kendim kadar sevindim sana canım gerçekten.öpermisin benim yerime kuzunu..

paylaşımın için teşekkür ederiz burada böyle güzel haberler bayağı iyi geliyor deyim yerindeyse ilaç gibi geliyor

çok sevindirdin bizi allah anali babali büyütsün .darısı bizlerin başina..

harıkaaaaaaa...........rabbım hayırlı eylesın canımmmmmmmmmmmm

sevgili toros yaşadıkların hepimizin ki gibi çok zor ama sonu çok güzel senin söylediğin gibi gerçek bir mucize allahım bebeğine ve size bir ömür sağlık huzur ve beraberlik versin

Rabbim ne büyük .....ne büyüksün mevlam.......
Allah senin taddıgını bizlerde nasip etsin..............bebişine hayırlı ömür versin............

ne güzel keske herkese böyle mücizeler gönderse degilmi
allah anali babali büyütsün

canım yaa ne kadar çok çekmişsin ama sonunda mucizene kavuşmuşsun bir laf vardır her yağmurun ardında güne doğar diye gerçektende öylemiş inanki çok sevindim çok güzel birşey olmalı artık darısı bizlerin başına bebğini analı babalı büyüt canım yeni yılında kutlu olsun ailenle birlikte şans ve mutluluk sizinle olsun canım bebişini koklarsın beim için ne güzel kokuyordur o şimdi:ecrin_bebek:kaydirigubbakcemile5:1hug:

Sağılkla mutlulukla büyüt bebeğini inşallah. Gözün aydın. Allah hepimize de yeni yılda mucizemizi gönderir inşallah.

ayy canım yaaa tam anlamıyla bır mucıze.ayy canım yaa bır arkadasın dedgı gıbı bır mahsrur yoksa esının sperm sayısı hakkında bılgı verebılırmsın.cunku benım esımınde oldukca coook dusuk.suan oda vıtmın ve benzerı hap kullanıyr ve bır haftadır kecı boynuzu ıcıroym ona.ınsaalah rabbım hepımıze bır mucıze gosterır dua et bızede canım.yavrunu sımsıkı sıkak sıka bızım yerımızede cok sev canım.

arkadaşlar öncelikle yeni yılınızı kutlar,bütün isteklerinizin bir bir olmasını dilerim.
o kadar çok ve farklı yerlerde tahlil yaptırdık ki sayılar 5-10 milyon arasında değişiyordu.
normal sperm oranıda %2 idi.
keçiboynuzu kürünü sperm sorunu olan eşlerinize mutlaka yapın.şiddetle tavsiye ediyorum.
biz daha kürü bitirmeden hamile kaldık.

:nazar: :nazar:
cok duygulaniyorum boyle hikayaler okuyunca, cok seviniyorum.
Rabbim yavrunuza saglikla kavusmanizi nasip etmis cok sukur.
yeni yilda cok cok saglikli ve mutlu olmaniz dilegiyle.
:nazar:

bu hıkaye gercekten ılac denecek cınsten.gözlerim doldu.rabbim bebegini size bagıslasın hayırlı evlat etsın ıns.darısı da bize olsun ıns...

X