Eşim çocuk istemiyor onu nasıl ikna edebilirim

kızlarr merhaba epeydirr sizi ihmal ettim yazamıyordummm işler güçler derken dalmış gitmişim. ben hala aynıyım çocuksuzzzzzzzz ve eşini ikna edememiş beceriksizzzzimmmm :KK43: artıkkk komplo teoriler üretmeye başlayacağım:KK70:

Mihrace, şöyle bir durum olabilir. Bak kendimden örnek vererek anlatmaya çalışacağım. Biz flört dönemimizde hep 2 çocuk olarak düşünür, konuşurduk eşimle.
İlk çocuğumuz doğdu, ikincinin zamanını hemen planladık. Hani 3 sene ara vermek her anlamda sağlıklı diye anlatır ya hem jinekologlar hem pedagoglar. Tam 3.yaş doğum gününde diğerini yola koyalım demiştik hatta.. yerimseniben

Gel gör ki, benim iş çevremde herkes tek çocuklu. O tek çocuğa iyi imkanlar veriliyor. Sadece maddi olarak değil, ilgi-sevgi-zaman olarak da. Bana bu çok mantıklı geldi. Kızımla olan birebir bağımızı azaltabilir mi 2. çocuk diye endişelerim var. CADIARZU
Fakat eşim 2. çocuğu planladığımız tarihte istedi, istiyor da hala.
Ama ben bir istiyor, bir istemiyorum.. bilmiyorumkismile
İsteyince çok şiddetli istiyorum, istemeyince de çok şiddetli vazgeçiyorum. Yaşım 30, daha birkaç senem daha var sağlıklı bir doğum için diyorum, acele etmiyorum.

Yani demek istiyorum ki, eşin belki evlilik öncesi böyle düşünmüyordu, sonradan fikirleri ve istekleri değişti. Ve sosyal çevrenin durumu bunda inanılmaz önemli.
Fakat her ne olursa olsun, ben gerçekten istemeyen bir erkekle bu yola çıkmaz, bebek yapmazdım. Gebelik testindeki çift çizgiyi görüp de sevinmezse koca, hamilelikte "bi doğsun, valla kakasını yiycem bak gör yiycem" demezse, beşikteki bebeğe "evladım, kalk babana bir su getir" demezse, ne bileyim daha bir sürü şey, tadı kalmaz ki o zaman, eksik olur.. Bebek her ağladığında yük gibi gelir babaya, karı-koca ilişkisi bile bozulur.

Umarım eşinin fikri değişir. Ama bence onu kandırmaya kalkışmamalısın, illa ki isteyecektir. Asla istemeyecekse bunu söylemek zorunda, sen de neyi daha çok istediğine karar verirsin.

Mihrace bende aynı durumdayım ikna etmeye çalışıyorum eşimi kaydirigubbakcemile5 el birliği ile üstesinden gelicez zemuszemus sen üzülme ve sakın dargın durma eşine bu yüzden tatlı tatlı ikna etmeden olmaz hihoyyyt

evlendim bir sene vajinismus ile mücadele ettim daha o zamanlardan bebek hayali ile hırs yaaptım ve kurtuldum bu hastalıktan sonra çocuk yapmak istedim eşimde isterim dedi hatta sperm testleri yaptırdı ben defalarca iğne yedim ve olmadı yan etki ile kist yaptı bende bıraktım tedaviyi ama allahım duydu sesimi doğal yoldan hamile kaldım da yine çok sevinemedim bebeğim karnımda öldü kürtaj olmak zorunda kaldım... şimdi hemen arkasından hamile kalma şansım çok yüksek ama eşim çocuk istemiyorum diyor çok üzülüyorum...ben hep bunu hayal ettim şimdi bi ışık geldi hamile kalabildiğimi öğrendim ama dünya başıma yıkıldı ne yapmalıyım bilmiyorum borcumuz var diyo ev alalım diyo işyeri öyle olsun böle olsun diyo ben mahvaoldum bu gece ağlamaktan yarıdm edin... ona korunuyo gibi yapıp hamile kalsam yanlış mı olur çocuğu sevmez mi mutsuz mu olur yoksa herşey düzelir mi bilmiyorum ben korunamam çok istiyorum

selam kızlar benim eşim de tipik bir balık erkeği herşeyi tam olmadan kafasında programlama yapmadan başka bir işe başlamıyor. yaşım 32 mayısta 1 yıllık evli olacağım sene sonun da bebiş çalışmalarına başlamak istiyorum fakattttt bizim bey kafasında programını yapmış. sanıyor ki biz konuştuk sormasam sanki müneccimim bilicem aklındakileri 2013 sonun da istiyormuş:KK43: ee ben olucam 33-34 bakalım ha deyince gelicek mi bebiş düşündükçe sinir bozucu oluyor. etrafta ki arkadaşların yarısı bebişli yada hamile onlarla takılıyoruz bakıyorum çok ilgili, ertesi gün sokakta ki çocukları görünce amannn çok fena yok yok böyle iyi diyor. şuann ikimiz de korunmuyoruz, yani kendisi dikkatediyor :) doktorum senin eşin çocuk istiyor belli dedi, eşim de olursa tabi ki aldırmayız dedi ama neden bana acı çektirmek için 2013 ün sonun dan bahsediyor anlamadım çok çelişkili halleri sinirlerim bozuluyor :KK43:

X