Eşim çocuk istemiyor onu nasıl ikna edebilirim

mihracee

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2009
11.217
749
Arkadaşlar merhaba ben 2,5 yıllık evliyim. Evliliğimde herşey yolunda çok şükür, herşeyi oturttuğumuzu düşünüyorum. Artık sıra beneğe geldi. Fakat eşimi bu konuda ikna edemiyorum aşağı yukarı 1 yıldır bu konu yüzünden üzülüyorum. Eşimi seviyorum onu incitmek kırmak istemiyorum küserek onu kırarak zorlayarak ta yapmak istemiyorum çocuğu, öyle olursa bir anlamı olmayacak.
bu işi tatlılıkla nasıl çözeceğim. yardımcı olursanız sevinirim.
Maddi sıkıntımız yok, benimde eşiminde işi güzel ( tek sorun eşim akademisyen ve henüz askerliğini yapmadı 2012 de)

Hiç mi istemiyor?
Flört döneminde bunları konuşmadınız mı?
Askerliği varmış daha neden acele ediyorsunuz ki?
Amma soru sordum he..kaydirigubbakcemile3

Ne kadar güzel bir varlık olduğunu bilse şu zamana kadar yapmadığına üzülür..:asigim:
Konuşun,istediğinizi söyleyin..Neticede sizin anne olma isteğinizi ve hakkınızı elinizden alamaz..:eek:lmaz:
Askere gittiğinde yanınızda onun kokusunu canını taşıyan bir evladın olmasını istediğinizi söyleyin...

askerlik 2012 de yani 5 yıllık evli olacağım birde gelmesini bekle 6 yıl olacak hadi birde 9 ayda hamilelik de ortalama evlendikten yıl sonra anne olacağım :KK43:
ayrıca ne düşünüyor bilmiyorum konuşamıyoruz bile bu kouyu ofss ne zor Allahım

olmuyorr kapatıyor konuyu ben birşekilde konuyu buna getiriyorum nasıl buraya bağlıyrsun konuyu bravo diyor

Zor işler..
Çocuk,aile,ev gibi temel konuların flört döneminde anlaşıp evliliğe karar verilmesinden yanayım..
Adam istemiyorsa bekarken söyleseymiş madem.. Siz de boşuna heveslenmezdin hiç olmazsa..

Allah Allah,keyfe bak..Neden istemiyormuş merak ettim??
Madem sorumluluğu taşıyamayacaksın ne diye evlendin..benneyaptımki
Bazıları böyledir ..Evliliği evcilik gibi görürler..:1ninca:

Zor işler..
Çocuk,aile,ev gibi temel konuların flört döneminde anlaşıp evliliğe karar verilmesinden yanayım..
Adam istemiyorsa bekarken söyleseymiş madem.. Siz de boşuna heveslenmezdin hiç olmazsa..

biz 6 yıllık bir flört döneminden sonra evlendik. üniversitenin ilk yıllarında tanıştık okulumuzu bitirdik işlermizi ayarladık ve evlendk. Sevgili iken de çok ii anlaşıyorduk fakat çocuk konusu konuşmamıştık pek. sadece ona evlendiğimizde hemen çocuk istmeiyorum 1 yıl falan yapmayalım demiştim oda ailesinin iseyebilecğeini ama ben nasıl istersem öyle olacğaını söylemişti. evlenmeden önce sıcak bakıyordu sanırım.
Arkadaş çevremizde bizim durumuzda hep akademisyen ve hepsi 3-4 yıllık evli çocuk yok pufsss

2,5 sene geçmiş..
Maddi manevi sıkıntı yok..
Ehh yavaş yavaş zamanı..

Bilmem ki senin yaşın kaç? Belki yaşım geçiyor da diyebilirisin ne bileyim:)))???

Allah Allah,keyfe bak..Neden istemiyormuş merak ettim??
Madem sorumluluğu taşıyamayacaksın ne diye evlendin..benneyaptımki
Bazıları böyledir ..Evliliği evcilik gibi görürler..:1ninca:

neden istemediğini bende çok merak ediyorum sadece istemiyorum diyor :KK43: nedeni yok biliyorki nedenlerini sıralasa üstesinden gelemeyeceğimiz bir konu yok konuşmak yerine konuyu kapatmak kolayına geliyorrr

biz 6 yıllık bir flört döneminden sonra evlendik. üniversitenin ilk yıllarında tanıştık okulumuzu bitirdik işlermizi ayarladık ve evlendk. Sevgili iken de çok ii anlaşıyorduk fakat çocuk konusu konuşmamıştık pek. sadece ona evlendiğimizde hemen çocuk istmeiyorum 1 yıl falan yapmayalım demiştim oda ailesinin iseyebilecğeini ama ben nasıl istersem öyle olacğaını söylemişti. evlenmeden önce sıcak bakıyordu sanırım.
Arkadaş çevremizde bizim durumuzda hep akademisyen ve hepsi 3-4 yıllık evli çocuk yok pufsss

Bence önce öğrenmeniz gereken eşinizin zaman konusunda ne düşündüğü..
Yeter ki ortak bir karar alın..
Ama sürekli konuyu kapatıyorsa ne yapmalı bilemem..
Hiç hoş değil..

canım benim babamda çocuk istemiyomuş, annem onu kandırarak çocuk sahibi olmuş. Ama babamın istememe nedenlerinden biri anneme doktorların hamile kalması durumunda doğumun çok riskli olcağını söylemeleriymiş..

ama bunun dışındada ztn çocuk istemiyomuş, bu da üstüne tuz biber olmuş diyebilirim..

sonuca gelince, annem hayatındaki en iyi şeyin "anne" olmak olduğunu söylüyo.. ama hem baba hemde çocuk için bence zor bir hayat oluyo.. :çok üzgünüm:

tabi önemli olan eşinin niye istemediği.. :çok üzgünüm:

ben çok ama çok üzgünüm nasıl aşacağımıda bilemiyorum. Baskıyla , tehditle bunu çözmek istemiyorum. Çocuk insanın en mutlu olduğu andan bir parça bunu yaşayarak olsun istiyorum... evliliğimin ilk yıllarında ben kornuyordum ama zor geldi bıraktım eşime korunma faslını şimdi tekra ben korunayım diyorum biliyor korunmayacğaımı onada çözüm bulamıyorum

canım al kocanı karşına seninle benim için çok önemli ve ciddi bişey konuşmak istiyorum de..

ben bu hayatta anne olmak istiyorum de.. ve her zaman da istiycem de..

o nedenle bana niye çocuk istemediini, sadece şu andamı istemediğini birşeyler söylemelisin de

benim bu isteğim asla değişmiycek de..

Oldu bittiye getir o zaman:hulya:
Kistlerim dolayısı ile doğum kontrol hapına başladım de..
Her gün bir tanede içiyor gibi yap..Gün gün eksilt yani..
Hatta arada bir yanında iç filan..
Böyle bir oyuna başvurmak ne kadar doğru ama ben yapardım..Kendi tercihim olarak..

Bence eşinizi kandırmayın..
He konuşun,tartışın,kavga edin gerekirse küsün tavır koyun ama kandırmayın asla..
Sizi eşiniz istemediğiniz bir konuda kandırsa hoşunuza gider mi?:nazar:

Vallaha ne bileyim bir kadinin cocuk istememesini bir sekilde anlayabiliyorum, dogumdan korkuyor olabilir, o sorumlulugu tasiyamicagini düsünebilir, üstesinden gelemem diye endise eder fakat bu erkeklere ne oluyor anlamiyorum....sanki 9 ay boyunca onlarin anasi agliyor, sanki dogumu onlar yapiyor, sanki onlar uykusuz kaliyor, sanki cocuk bakimini onlar üstleniyor???? Pehhhh:umursamaz:

Cocuk istemeyen bir erkek bana her zaman tuhaf gelmistir. :nazar:Neyse...

Hadi borcunuz harciniz olsa, yasiniz cok kücük olsa, yeni evli olsaniz tamam diyecegim....ama böyle basit bir sekilde istemiyorum deyip konuyu kapatmak bence cok saygisizca.....:kahve:

Ha sana en bastan ben kesinlikle cocuk istemiyorum deseydi, simdi tabikide böyle bir talebin olamaz, bastan kabul ettin derdim...ama madem öyle birsey söz konusu degildi aranizda o zaman bu karari o tek basina veremez...burda seninde söz var.:nazar:

Konuyu actiginda kapatmasina izin verme....bu olayi simdi bir sonuca vardircagiz diye diret....

X