prl si yüksek olup ilaç kullanmadan hamile kalan var mı?

porttakal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2009
1.562
3
arkadaşlar merhaba,
acayip derecede kafam karıştı. yardımı dokunan olursa çok sevineceğim. doğum konrtol hapı ile korunduktan sonra bebek yapmaya karar verdik ve hapı bıraktım. sonrasında yaptırdığım testlerde prolaktinim 28 küsür çıktı. doktorum dostinex 8li tablet verdi ve bu durumda hamile kalamazsın, 20 nin altına düşürmemiz lazım bir ay kullan testi tekrarlayayım dedi. acilde denk geldiği için ilacı reçeteye yazamadı. bende ilacı yazdırmak için başka doktora gittim. bana kendinde problem mi arıyorsun. ilaca felan gerek yok hamile kalırsın dedi. çok şaşırdım böyle bir olay yaşayanınız var mı acaba??

Bende yaklaşık 1 sene doğum kontrol hapı kullandım. Hamilelik planladığım için Mart ayında bıraktım. Ekimde de hamile kaldım. Herhangi bir sorunum olmadı. Acaba sen hemen mi hamile kaldın ilacı bıraktıktan sonra????

Canı benim de prolaktinim yüksek çıkıştı 40 civarıydı yanlış hatırlamıyorsama doktorm ilaç önermedi, stres yapma, gün içinde bile yükselebilen bir hormon bu demişti. Bir de ultrasonla kontrl etmişti yumurtlama problemi olmadığı sürece problem yok demişti. Ben hayıt tohumu kaynatıp içmiştim yinede hormon dengeleyici diye. Sonra da hep normal çıktı prolaktinim Allah'a şükür. Senin adet düzenin nasıl, bir problem var mı?

ben henüz hamile değilim arkadaşım hamileliğe karar verdim ve ön tahlilleri yaptırırken çıktı bu durum. benimkisi 40 gibi yüksek değil nur topu gibi bi 28 :bbo: ama iki ayrı yorum var hatta buna birde eczacımın yorumu geldi oda kesinlikle kullanmam gerektiğini söyledi. kafamçokkarıştı benim hiç adet düzensizliğim olmadı şimdiye kadar. yumurtalıklarıma da baktı doktorum ultrason ile ve hiç bir problemin gözükmüyor dedi. şu an stresli bi ruh hali içindeyim haliyle ama bi süre daha kurtulamayacak gibi duruyorum akannehir bir türlü rahat olamıyorum hatta kimseye belli etmemek için stresimi baskılıyorum :sinifsinif: günlerdir araştırıyorum, hayıt tohumunu da süt artırıcı diye okudum. ama burada herkes faydasını gördüğünü söylüyor.

Hmilelik öncesi yaptırdığını anladım, zaten hamileyken prolaktine bakılmaz.Bebek düşünmeye yeni başladınız sanırım, ilaç kullanabilirsin daha çabuk düşer prolaktinin, dediğim gibi benim doktorum ilaç önermemişti, hayıt tohumunun faydasını ben de gördüm çok şükür, hormonlarını dengeliyor. Benim adet düzenimde de problem yoktu. Prolaktini kafanda çok büyütme, sonuçta tedavisi kolay, ne sıkıntıları olanlar var, stres yaparsan ilaç kullansan da düşüremezin hatta diğer hormonlarını bile etkilersin Allah korusun. ınşallah kısa zamanda Allah hayırlı, sağlıklı evlat nasip eder. Hayırlı, mutlu, bebişli seneler.

Hmilelik öncesi yaptırdığını anladım, zaten hamileyken prolaktine bakılmaz.Bebek düşünmeye yeni başladınız sanırım, ilaç kullanabilirsin daha çabuk düşer prolaktinin, dediğim gibi benim doktorum ilaç önermemişti, hayıt tohumunun faydasını ben de gördüm çok şükür, hormonlarını dengeliyor. Benim adet düzenimde de problem yoktu. Prolaktini kafanda çok büyütme, sonuçta tedavisi kolay, ne sıkıntıları olanlar var, stres yaparsan ilaç kullansan da düşüremezin hatta diğer hormonlarını bile etkilersin Allah korusun. İnşallah kısa zamanda Allah hayırlı, sağlıklı evlat nasip eder. Hayırlı, mutlu, bebişli seneler.

glupglup rumuzlu arkadaşım sormuş hemen mi hamile kaldın diye canım benim. yerimseniben aslında durumumda panik yapacak bir şey yok. biliyorum, ama çok araştırınca da insanın kafası karışıyo. en iyisi bi yoldan gitmek. doktorum da ilaçtan sonra herşey düzelecek dedi. tabi biraz da benim sakin olmam lazım. anlık bi şeyde olabilir. kan vermeye gittiğim gün çok sinirliydim çünkü kaydirigubbakcemile

X