Bebek Beslenmesi Bebeğim Uyanık Olduğunda Hep Ağlıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mervecosar

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
22
7
bebegim henüz iki aylık ama uyanık oldugu zaman içinde sürekli aglıyor ve hareket ediyor onu gezdirdigimde susuyor sadece ama benimde sırtımda sorun var hastayım pek fazla kucagıma alıp gezdiremiyorum ne yapıcamı şaşırdım fön makinasını açmaktan yoruldum neredeyse sagır olucaz kafamçokkarıştı

orhan osman'ın kolik cd si var. onu dinletmeyi deneyebilirsin, fön makinası, anne kalp atışı gibi sesler kullanmış ve bebekleri sakinleştirdiği doktorlar tarafından onaylanmış.

arkadaşlar, gece uykumuz iyi olmasına rağmen gündüz benim bebeğim de çok ağlıyordu. 1 aylıktık doktora götürdük, gaz sancısıdır koliktir dendi, masajlar yaptık, sıcak tuttuk vs ama yine ağlıyordu yine ağlıyordu. ve ağlarken kararıyordu çocuğum, çok üzülüyordum. acaba kalbinde bir sıkıntı mı var diye endişelenmeye başlamıştım. bezini bağlarken de çok ağlamaya başlıyordu. En son kasığında bir beze farkettik, badem kadar.

meğer sebep kasık fıtığı imiş!!!

Büyükler öyle anlatır ama aksine, çocuklar ağlaya ağlaya fıtık olmazmış, karındaki kapanması gereken bir delik kapanmadığı için böyle olurmuş.
erkek bebekse bağırsak, kız bebekse yumurtalık bu deliğe girdiği zaman geri çıkamazmış ve delik sıkıp zamanla boğarmış bağırsak veya yumurtalığı. Organların ölmesine kadar gidermiş zamanında müdahale edilmezse.

Biz ameliyatımızı zeynep kamilde olduk bebeğim 1,5 aylık iken. Kızımın yumurtalığına zarar gelmemiş, Allah'a şükür çok iyiyiz şimdi büyümesi bile çok farketti.

Herkese tavsiyem, bebeğiniz sebepsiz yere çok ağlıyorsa rahatsızlığının sebebi kasık fıtığı olabilir diye aklınıza getirin ve doktorunuzdan ultrason isteyin...Bu çok çok önemli bir konu, bebişlerimizin organları ölmüş olabiliyor erken müdahale edilmezse!!!

İnsan bebeğine konduramıyor, çok ciddi birşey olabileceğini ama uyanık olmamız lazım. Herşey bebeklerimizin sağlığı için...

Son düzenleme:
benim oğlumda 2 buçuk aylık bizde gecen hafta gitik dr.a .. uyku uyudugumuz yoktu ultrason ve idrar tahlili yapıldı allahıma sükürler olsun bir sorun yok arkadasın dediği gibi kasıklarına bakmamı söyledi dr. bizimkinin derdi gaz..cok gazlı bi bebek içi gazdan kaynıyoo kuzumunn..sab simplex e basladık uyumaya basladı gecen bi yere giderken ilacı unutmusum o gün yine aynıydı gazı oldugu için siz yürürken rahatlıyo aynılarını bizde yasadık hatta hoplatarak yürüyorum karnını kontrol et sert mi diye sertse gazı coktur

X